פה אחד: אושר תקציב עיריית קריית ים לשנת 2019

התקציב השנה עומד על כ- 250 מיליון ש"ח. הוא משקף גרעון של 22 מיליוני שקלים שבעטיו נאלצת העירייה ליישם תוכנית הבראה עליה הורה משרד הפנים. ומה עוד?


 

מועצת עיריית קריית ים אישרה אמש (רביעי) פה אחד את תקציב העירייה לשנת 2019: תקציבה של העירייה יעמוד בשנה הקרובה על כ 250 מיליון שקל.

התקציב משקף גרעון של כ 22 מיליון שקלים אשר בעטיו נאלצת העירייה ליישם תוכנית הבראה אשר תימשך שלוש שנים.

בעירייה ציינו כי הסיבה המרכזית לגרעון שנוצר ולתוכנית ההבראה שהוכרזה על ידי משרד הפנים, קשורה במאבק שמנהלת העירייה מול חברת רפאל, המסרבת לשלם לעירייה את מלוא תשלום הארנונה שהיא חייבת, בגובה של עשרות מיליוני שקלים.

 

התקציב אושר פה אחד. בתמונה ראש העירי, דוד אבן צור. צילום מתוך פייסבוק דוד אבן צור

 

תקציב העירייה משקף סך של כ- 100 מיליון שקל להוצאות שכר שונות – וכ- 150 מיליון שקל לפעולות העירייה בתחומי החינוך, הרווחה, הפיתוח, התרבות, קליטת עליה, דת ועוד.

בישיבת המועצה אמר ראש העיר, דוד אבן צור, כי העיר והעירייה נמצאים בראשיתו של זינוק בעליה:

"אנחנו מיישמים את תוכנית ההבראה של משרד הפנים כדי שמכאן נוכל להמריא. אני מכיר את כל התוכניות שעומדות על הפרק ולכן אני יכול להבטיח להם שהתוכנית הזו היא קרש הקפיצה של העיר קדימה ולמעלה" אמר אבן צור.

בתוך כך נחושה העירייה להמשיך ולזרז את מאבקה אל מול חברת רפאל, לצורך קבלת כל התשלומים שחייבת החברה לעירייה. בעירייה אומרים כי ככל ומאבק זה יושלם מהר יותר כך תתקצר תוכנית ההבראה וקריית ים תוכל להרחיב את תנופת הפיתוח העירונית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי