צפו: המשטרה עצרה שישה חשודים בהנחת מטעני נפץ ברכבים באיזור (וידאו)

המקרה האחרון אירע בנשר: כתוצאה מהנחת המטען שהתפוצץ ברכבו, מצא את מותו תושב העיר, אבי טובול. היום, סמוך ליקנעם "קפצו" הבלשים על החשודים ועצרו אותם
 

כעת ניתן לפרסם: בתום חקירה סמויה עצרה היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז חוף, שישה תושבי הצפון בחשד למעורבות בהנחת מטענים בארבעה כלי רכב, בחודשים האחרונים.

הרקע לכל האירועים הינו פלילי. המקרה האחרון אירע בנשר רק לפני מספר ימים:

כתוצאה מהנחת המטען שהתפוצץ ברכבו, מצא את מותו תושב נשר, אבי טובול, שהיה באותה עת בנסיעה בעיר, בדיוק בצומת הרחובות הזית ולוטם, עת שהמטען התפוצץ והרג אותו.

 

זירת האירוע בנשר בתחילת השבוע. מטען שהתפוצץ ברכב לאור יום, הרג תושב העיר וסיכן את כלל הציבור. צילום דוברות המשטרה

 

ששת העצורים חשודים גם במעורבות בהנחת מטען ברכבו של תושב הקריות, שי אוחנה, במרכז הכרמל לפני מספר שבועות.

מהפיצוץ נפצעו באורח קשה אוחנה וחברתו שהיתה עמו ברכב.

חודש קודם לאירוע במרכז הכרמל, ניסו החשודים להתנקש בחייו של אוחנה גם באמצעות הנחת מטען ברכבו בעת ששהה בחופשה באילת. אוחנה לא נפגע אז, אך המכונית אשר חנתה במלון בעיר, התפוצצה ועלתה באש.

 

צפו: כך נראו רגעי המעצר של החשודים היום (חמישי), בכביש סמוך ליקנעם

צילום דוברות המשטרה

 

מהמשטרה נמסר: "ניתן לפרסם כעת, כי בלשי היחידה המרכזית של מחוז חוף, עצרו היום באזור הצפון, שישה חשודים תושבי הצפון, בחשד למעורבות בהנחת מטענים בכלי רכב, זאת על רקע סכסוך פלילי בין עבריינים, שהסתיימו באופן חמור במותו של אדם אחד ובפציעה קשה בגפיים של שניים נוספים, תוך סיכון כלל הציבור באירועים הללו.

מדובר בחקירה הכוללת איסוף ממצאים שונים, אשר קשרו את המעורבים להנחת מטענים בארבעה אירועים: שני אירועים בעיר נשר, אירוע במרכז הכרמל ואירוע נוסף באילת".

 

 

תיעוד המעצרים היום. צילום דוברות המשטרה

 

כאמור, ששת החשודים נעצרו היום, כל אחד על פי חלקו במעורבות באירועים, החל מההזמנה, דרך הכנת המטענים עצמם, הטמנתם והפעלתם.

 

מעצר אחד החשודים היום. צילום דוברות המשטרה

 

בשל חומרת העבירות והסכנה שנשקפה לציבור, הפעילו חוקרי הימ"ר את כלל האמצעים העומדים לרשות המשטרה על מנת להגיע אל החשודים בביצוע העבירה עד לשלב מעצרם, כאשר בכוונת היחידה להביאם מחר (שישי) אל בית משפט השלום חיפה, לדיון בבקשה להאריך את מעצרם.

"הנחת מטען על רקע פלילי מסוכן וחמור בדיוק כמו אירוע טרור ועל כן אנו פועלים כנגד אותם עבריינים כפי שפועלים כנגד ארגוני טרור, בכל האמצעים ובכל הכוח, תוך הפעלת מודיעין איכותי ויחידות מיוחדות לסיכול ומיצוי הדין עם העבריינים", כך נמסר הערב מהמשטרה, "אנו נמשיך ונפעל בנחישות מול אותם עבריינים המסכנים את הציבור ולשם כך מפעילים יחידות עילית כגון ימ"ר, יחידה ללוחמה בפשיעה המרחבית ויחידות בילוש בתחנות, בסיוע מג"ב, יס"מ ועוד".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות