אירוע פרישה מרשים: ד"ר אמנון רופא יצא לדרך חדשה 

לאחר 19 שנות עשיה, פיתוח וקידום המרכז הרפואי בני ציון בחיפה, ד"ר אמנון רופא יוצא לדרך חדשה 
אירוע פרישה מרשים מהמנכ"ל היוצא של המרכז הרפואי בני ציון בחיפה, ד"ר אמנון רופא, נערך במועדון הזאפה בחיפה.

ד"ר רופא יסיים בסוף החודש את תפקידו כמנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון לאחר 19 שנה בתפקיד.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימנטוב, אמר באירוע: "אם אומרים את השם ביה"ח בני ציון עולה מיד השם שלך – ד"ר אמנון רופא, ואיזו שהיא נגזרת של המילה נשמה, חמלה אנושיות בנאדם וכו'. אתה לחלוטין השארת את זה. לא תמיד ניתן להגיד מה זה נשמה, אבל ניתן לראות בכל סקרי חווית המטופל שבית החולים בני ציון תמיד בפסגה, זה בית חולים שהמטופלים רוצים להגיע אליו".

 

דר' אמנון רופא (במרכז) עם סמנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד"ר אילן קלדרון ורעייתו שרה. צילום: איציק גולדשטיין

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם ברכה את ד"ר רופא בסרטון מיוחד ואמר:, "אנחנו כבר מתגעגעים אליך".

מאות משתתפים ובהם משפחת רופא בהרכב מלא, אישי ציבור, שר הביטחון לשעבר אלוף במיל' איציק מרדכי, סגן הרמטכ"ל לשעבר אלוף במיל' משה קפלינסקי, ראשי עיריית חיפה לשעבר עמרם מצנע ויונה יהב, בכירי מערכת הבריאות, פוליטיקאים, ידידים ותורמים, מנהלי מחלקות, רופאים ועובדי בית החולים, השתתפו השבוע באירוע הפרידה מד"ר רופא.

 

משפחת רופא בהרכב מלא. צילום: איציק גולדשטיין

 

על הפקת האירוע המרשים עמלה וניצחה עוזרת מנכ"ל ביה"ח אמי זוארץ, יד ימינו של ד"ר רופא במשך כל שנות כהונתו בתפקיד מנכ"ל ביה"ח. את האירוע הנחה נמרוד שיין מרדיו חיפה, ושורה ארוכה של מברכים עלו לבמה והודו לד"ר רופא על פועלו הרב למען בית החולים.

ברכו את ד"ר רופא: מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב, המנהל האדמיניסטרטיבי בביה"ח ארז שימקו, מנהלת הסיעוד והאחות הראשית בביה"ח אילנה פטרפרוינד, סגן מנכ"ל ביה"ח ד"ר אילן קלדרון, מנהל מחלקת אורולוגיה בביה"ח פרופ' עופר נתיב, מנהל מחלקת כירורגיה בביה"ח ד"ר איברהים מטר, איש העסקים התורם רבות לבית החולים אבי אבקסיס, ראש עיריית חיפה לשעבר יונה יהב  ועוזרת מנכ"ל ביה"ח אמי זוארץ, יד ימינו במשך כל השנים של ד"ר רופא.

ריגש במיוחד בדבריו, ד"ר גיא רופא, בנו של ד"ר אמנון רופא, ההולך בדרכיו שסיפר על חוויות הילדות ותיאר איך זה לגדול בבית שבו אבא הוא גם מנהל בית חולים.

ד"ר רופא עם מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימנטוב. צילום: איציק גולדשטיין

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, הדגיש עוד בדברי התודה לד"ר רופא, "החותם שאתה משאיר בבית החולים הוא לא הpet ct ולא המיון הממוגן אלא חותם ייחודי ביותר – הנשמה!  פרויקטי בינוי יש בכל בית חולים, מכשירים מיוחדים יש בכל בית חולים, אקרדיטציה כל בתי החולים עוברים במידה כזו או אחרת למרות שאתם עברתם אותה בהצטיינות יתרה, נשמה זה משהו מאוד מאוד חמקמק וחסר במערכת שלנו. רופא ובית חולים זה מקצוע טיפולי אבל מי שמכיר את המערכת יודע שזה לא מובן מאליו. קל מאד לאבד את הדבר הזה שנקרא נשמה, אבל בבית החולים בני ציון הדבר הזה מאד נוכח ויישאר גם שנים רבות אחריך".

 

ד"ר רופא עם ראש עיריית חיפה לשעבר עמרם מצנע ורעייתו עליזה. צילום: איציק גולדשטיין

ד"ר רופא, שהיה נרגש מהאירוע המרשים, הודה לכולם על האירוע המרשים ואמר: "אני בן אדם מאושר ומסיים את תפקידי כשאני מאושר".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות