המסע של ישראל אהרוני

ישראל אהרוני מגיע להרצאה במרכז פנורמה בחיפה: בואו לשמוע על מסעו המרתק של אהרוני בין המטבחים והתרבויות
מרכז פנורמה, הבית של ההרצאות האיכותיות, מזמין את הציבור הרחב להרצאה מיוחדת עם המאסטר הגדול מכולם- ישראל אהרוני!

כילד בעיר התחתית של חיפה, השף ישראל אהרוני, אחד מהמפתחים הגדולים של התרבות הקולינרית בישראל, לא נחשף לטעמים מלבד המטבח האוזבקי של בית הוריו.

כשהתבגר והחל לגלות את המטבח האסייתי, מצא צירופי מקרים מוזרים: מאכלים אוזבקיים שהכיר מבית, בגרסאות "גנובות" במטבח הסיני. פתאום הבין כי ייתכן וכלל לא מדובר בצירופי מקרים, תובנה שהובילה אותו לחקור את דרך המשי ושורשי הזהות שלו ושלנו כבני אדם.

ישראל אהרוני מגיע למרכז פנורמה. תמונה: יחסי ציבור

ישראל אהרוני מגיע למרכז פנורמה. תמונה: יחסי ציבור

 

לאורך מסעו על הדרך המשי פגש במאכלים שונים ומשונים, אך גילה כי לרבים מהם מכנה משותף. האטריות או הפסטה למשל, נמצאות בצורה זו או אחרת החל מסין וכלה ברומא כבכל תחנה בדרך יש שינוי קל בין המנות. אט אט הבין אהרוני כי הקשר למזרח טבוע ב- DNA שלו, כיוון שהאוכל האוזבקי עליו גדל, מקורו בתחנה המרכזית על דרך המשי שחיברה בין המזרח למערב.

המסקנות שאליהן הגיע בחקר האוכל מאירות פן מאוד מיוחד בטבע שלנו. אהרוני מסביר זאת באמצעות מטבח הפיוז'ן, המשלב בין אלמנטים מכל העולם, שנדמה לנו שצמח בשנים האחרונות. אולם אהרוני מסביר שפיוז'ן כלל אינו מונח חדש והיה קיים משחר ההיסטוריה – אלא שפעם הוא פשוט ההשפעות התרחשו בקצב של גמלים וחמורים ואילו היום בקצב של מטוסי סילון.

חקר מעמיק של האוכל חושף רשת תחתית מסועפת של השפעות הדדיות, אשר מצביעה על כך שבסופו של דבר, מקור הכל הוא אחד.

בואו לפגוש מקרוב את האיש והאגדה: מומלץ להגיע מוקדם על מנת לתפוס מקום. 12.6 יום רביעי בשעה 17:00 – הכניסה חופשית!


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה