"מכינה" לכיתה א'

כללית מציעה תוכנית הכנה איכותית לקראת הכניסה לבית הספר: הסדנאות יתקיימו בחיפה, קריות, כרמיאל ומעלות. מהרו להירשם
 

מומחי התפתחות הילד של כללית: ילדכם יתחיל בשנה הבאה כיתה א'?

כללית מציעה תוכנית הכנה איכותית לקראת הכניסה לבית הספר: הסדנאות יתקיימו בחיפה, קריות, כרמיאל ומעלות.

זה הזמן להירשם לסדנת הכנה ולא להמתין סמוך ללמודים.

כבר נחודש, ב 16/6 נפתחת סדנא במכון להתפתחות הילד בקריית שמריהו.

 

מהרו להירשם. צילום אילוסטרציה

 

בעוד כ-3 חודשים יחלו הלימודים וההכנות לקראת כיתה א' יכללו רכישת ילקוט וקלמר ממותגים, מדי בי"ס והכנת סביבת הלימוד בבית. אך ההכנה החשובה היא בתחום המוכנות והבשלות של הילדים בתחום המוטורי, קוגניטיבי, שפתי, חברתי ורגשי, כך מציינת ענת קונס, מנהלת שירות הריפוי בעיסוק של כללית במחוז חיפה וג"מ.

"מעבר לביה"ס הינו שלב משמעותי המהווה שינוי דרמטי ותובעני בחיי הילד. מצאנו שכל ילד זקוק להכנה והדרכה כדי להבטיח את השתלבותו הטובה  מבחינה חברתית ולימודית כי הדרישות בחיי ביה"ס שונות מאד ממה שמוכר להם בגן", מסביר צוות הריפוי בעיסוק במכוני התפתחות הילד של הכללית במחוז חיפה וגליל מערבי, שמוביל את הסדנאות.

 

סדנת הכנה לכיתה א במרפאת כללית. צילום דוברות כללית

 

על רקע חשיבות ההכנה, מציעה כללית סדנאות הכנה לקראת כיתה א' אשר נערכות במכוני התפתחות הילד ובמרפאות כללית ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי.

הסדנאות מיועדות לקבוצות קטנות של 10 ילדים בכל קבוצה ומבוססות על 8 מפגשים, במהלכם נלמדים היבטים שונים, כגון: התארגנות, פתרון בעיות, ריכוז, זיכרון חזותי, העתקה מהלוח, אחיזת עיפרון ועוד. החלק האחרון של המפגש מוקדש לשיחה והדרכת ההורים כיצד להיות תומכים ומסייעים, אך גם שידעו להציב גבולות ושלא יחליפו את תפקיד המורה או הילד בהכנת משימות. הכוונה היא להבטיח שהילד יתחיל את הלימודים עם כישורים מיטביים ולא ללמדו מראש מה שילמד עם הכיתה כולה, רק כדי שיתבלט בימים הראשונים, אז הוא עלול להשתעמם. ההשתתפות בסדנה תורמת משמעותית גם להורדת המתח המתעורר בקרב הילדים וההורים לקראת הכניסה לביה"ס.

היתרון בסדנאות בכללית, בשונה מההיצע הגדול בשוק הפרטי, הוא ברמה הגבוהה של המנחות, שכולן מרפאות בעיסוק שעברו הכשרה והסמכה בטיפול בילדים והכנתם לביה"ס. בנוסף, הסדנאות אינן כלולות בסל הבריאות ולכן מוצעות במחירי עלות, אך נערכות לא למטרות רווח כך שמחירן נח ביותר ועמיתי כללית מושלם נהנים מהנחה משמעותית נוספת.

מנחות הסדנאות ממליצות להשתלב בסדנאות כבר עתה, כי בדרך זו ניתן לאתר בעיות ולתת הדרכה ראשונית להורים בנושאים כגון חיזוק וגמישות תנועת אצבעות, ארגון הילקוט והקלמר לילדים עם קושי בהתארגנות וריכוז או השתלבות חברתית.

פרטים והרשמה במייל: SADNAOTHAIFA@CLALIT.ORG.IL או בטלפונים 5545*, 04-6294650.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות