התמוטט בבר המצווה של נכדו: פארמדיקים שחגגו באולם הסמוך הצילו את חייו

"חגגנו באולם הסמוך, כשלפתע נשמעו זעקות", סיפרו הפראמדיקים שהצילו בשבת האחרונה את חייו של תושב הצפון
 

תושב הצפון, בן 71, חגג בשבת האחרונה בבר המצווה של נכדו בבאר שבע.

בעת שנאם באירוע, הוא החל להרגיש ברע ותוך זמן קצר התמוטט. האורחים קראו לעזרה ואת זעקותיהם שמעו ארבעה מהאורחים באולם הסמוך – שלושה פראמדיקים וחובש בכיר במד"א.

הארבעה השתתפו בדיוק באירוע משפחתי של חבר, אף הוא מתנדב במד"א, שחגג בר מצווה לבנו.

תוך שניות בודדות הגיעו אנשי מד"א אל הגבר ששכב על הרצפה.

 

אנשי מד"א חגגו באירוע בר מצווה באולם האירועים הסמוך. צילום: אילוסטרציה

 

"שמענו את הצעקות והבנו שמשהו מתרחש ורצנו לאולם שליד. במקום ראינו גבר מבוגר שהתמוטט, והוא ללא הכרה וללא דופק", שיחזר ריזקאן:

"התחלנו בפעולות החייאה בסיסיות, כשבמקביל ברק הפראמדיק רץ למכוניתו, להביא ציוד החייאה שיש ברשותו באופן קבוע ברכב, ככונן תגובה מיידית של מד"א. הוא חזר תוך פחות משתי דקות, ובאמצעות הדפיברילטור של מד"א המשכנו את פעולות ההחייאה, תוך מתן מכות חשמל.

דקות בודדות לאחר מכן, ליבו של הגבר חזר לפעום והוא החל להתעורר. במקביל, ניידת הטיפול הנמרץ של מד"א, הגיעה למקום ופינתה אותו לבי"ח להמשך טיפול, כשהוא במצב יציב לחלוטין".

 

מימין, פראמדיק אלון ריזקאן, החובש גיל בסמוט ופראמדיק ברק כהן. צילום: דוברות מד"א

 

אשתו של הגבר סיפרה: "הוא התנהג רגיל לגמרי, רקד, התפלל ונשא דרשה. תוך כדי דיבור, הוא הרגיש שאין לו אוויר, ואחרי כמה רגעים הוא התמוטט. יש לנו שלושה ילדים וחמישה עשר נכדים, וכולנו אסירי תודה לפראמדיקים והחובשים של מד"א. אם הם לא היו במקרה באולם הסמוך, ייתכן והוא לא היה בחיים היום".

פראמדיק מד"א, ברק כהן,: "בשנותיי הרבות במגן דוד אדום, טיפלתי במאות מטופלים שנזקקו לפעולות החייאה, אבל זה לא אירוע רגיל שאני מגיע אליו במהלך משמרת. הכל קרה מאוד מהר, אבל לרגע לא היה לנו ספק שאנחנו שמים את הכל בצד ועושים כל שביכולתנו על מנת להציל את הגבר שהיה בסכנת חיים מידית. קשה להסביר במילים את הסיפוק שהרגשנו כשחזרנו לשבת באולם, באירוע בו התארחנו, אחרי שרגע קודם הצלנו חיים".

מידע על קורסי החייאה ועזרה ראשונה ניתן לקבל באתר מד"א ובמוקד ההדרכה של מד"א בטלפון 8101*


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות