תיעוד: נחשפה מעבדה לייצור מטעני חבלה בצפון (וידאו)

במשטרה חושדים כי במעבדה הזו הוכנו חלק מהמטענים שהתפוצצו בשנה האחרונה ואף גרמו לנפגעים בנפש. צפו
 

המשטרה חשפה הבוקר (שלישי) מעבדה לייצור מטעני חבלה בדירה בצפון.

במסגרת המבצע המשטרתי והפשיטה שנערכה על הדירה, נעצרו שישה חשודים בהפעלת מעבדת החבלה.

במשטרה חושדים כי חלק מהמטענים שהתפוצצו באירועים פליליים שונים לאורך השנה האחרונה, יוצרו במעבדה שנחשפה ואף גרמו לנפגעים בנפש.

צפו

צילום דוברות המשטרה

 

הבוקר (שלישי) פתחה היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433, בחקירה גלויה, זאת לאחר חקירה סמויה וממושכת אחר מספר חשודים בייצור והכנת מטעני חבלה, וסחר באמצעי לחימה.

במהלך הפעילות נתפסה מעבדת חבלה בדירה בצפון וכמו כן נתפס ציוד רב המשמש להכנת מטענים.

 

חלק מהתפיסה הבוקר במעבדת החבלה. צילום דוברות המשטרה

 

בעקבות חשיפת המעבדה עצרה המשטרה שישה חשודים לחקירה באזהרה, בחשד לביצוע עבירות של ייצור, הכנה וסחר בנשק, קשירת קשר לביצוע פשע, סחר בסם מסוכן וכן החזקת נכס חשוד כגנוב.

 

שישה עצורים בפרשה. צילום דוברות המשטרה

 

בעקבות מעצר החשודים ותפיסת המטענים סבורים במשטרה כי הצליחו לסכל סדרת אירועים נוספים של הפעלת מטעני חבלה – במרחבים ציבוריים ברחבי הארץ – שנועדו לפגוע בנפש.

מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל ובליווי פרקליטות מחוז חיפה שראשיתה לפני מספר חודשים במעקבים אחר גורמים העוסקים בפשיעה פלילית חמורה ובהפעלת מעבדת חבלה, הכנת מטעני חבלה רבי עוצמה וסחר באמצעי לחימה.

 

צילום דוברות המשטרה

 

על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו עסקו לכאורה ברכישה וגניבה של ציוד ורכיבים המיועדים להכנת וייצור מטעני חבלה וסחר בנשק שנועדו לפגוע ולהרוג, בעקבות סכסוכים בעולם התחתון.

 

צילום דוברות המשטרה

 

עם מעצר החשודים בוצעו חיפושים בבתיהם במהלכם נתפסו לבנת חבלה, מערכות הפעלה, מאיצים, נפצים, מחסניות וכדורים לרובה M-16, רימון הלם, רימון רסס, פתיל רועם וכן רכיבים נוספים המשמשים להכנת מטענים.

 

צילום דוברות המשטרה

 

החשודים הובאו לחקירה במשטרה וכעת הם מובאים לדיון בבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם לצורך המשך החקירה.

"משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה נגד תופעות של פשיעה חמורה, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, על מנת לחשוף עבירות המסכנות את בטחון הציבור ופוגעות בחפים מפשע ולהביא את מבצעי העבירה לדין", כך נמסר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות