מיזם חדש- משורר בעירו

ראש העיר, נפגש עם 4 משוררים שיצירותיהם נבחרו מתוך 30 עבודות של התושבים שנענו לאתגר ושלחו את השירים

ראש העיר , אלי דוקורסקי נפגש עם המשוררים שיצירותיהם נבחרו לעטר את המרחב הציבורי.
במסגרת המיזם "משורר בעירו" פרסמה עיריית קריית ביאליק קול קורא למשוררים תושבי העיר בכדי לבחור את יצירותיהם שיתפרסמו על גבי לוחות שייתלו על מבני חינוך ותרבות ובפארקים ציבוריים. מעל 30 תושבים נענו לאתגר ושלחו את יצירותיהם. ועדה מיוחדת שראשות מנכ"ל העירייה, ליאור טרגן, בחרה 4 שירים: "הזדקקות"  מאת ענת  גרי  לקריף, "חיים  נחמן"  מאת  יוסי דואק, "זו  עירי  קריית  ביאליק"  מאת  רון חיה ו"אלומות האור" מאת  לידור  שטרנברג.
ראש העיר, אלי דוקורקי ביקש לפגוש את הזוכים בכדי לברכם באופן אישי. דוקורסקי:" מטרתנו היא לעודד כתיבה וקריאה אצל התושבים".

ראש העיר, אלי דוקורסקי וחברי ועדת הפרס עם המשוררים הזוכים צילום עיריית קריית ביאליק

דוקורסקי ביקש להודות לתושבת העיר חגית מנדרובסקי, שהגתה את רעיון הפרויקט.
יוזמה זו מצטרפת ליוזמות נוספות של העירייה כגון טיילת רבין, בה פרושות עמדות עם סיפורי הילדים מהפרויקט :"ילדי קריית ביאליק מספרים".

"מהיום שנבחרתי לתפקיד ראש העיר החלטתי להשקיע בעידוד הקריאה החל מהגיל הרך. מעל עשור מדי שבוע אני מבקר בכיתות א' בעיר ומקריא להם ספר בשעת סיפור. במהלך השנה נאספים סיפורים פרי עטם של הילדים ואנו מפרסמים אותם בספר המחולק בסוף השנה לנשיא המדינה, לשר החינוך ולתלמידים עצמם", הוסיף דוקורסקי. לדברי ראש העיר הפרויקט החדש הוא נדבך נוסף להעלאת קרנם של אנשי הספר, סופרים ומשוררים של קריית ביאליק.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק