שבעה כלים כבדים הצטרפו לצי האופנועים של מד"א

שבעה אופנועים כבדים הנושאים ציוד רפואי מתקדם – צעד נוסף לקיצור זמני התגובה וההגעה למטופלים
 

עולים על אופנועים כבדים:

שבעה אופנועים חדשים במד"א, מסוג סוזוקי ויסטרום 650 סמ"ק, הצטרפו למערך האופנועים של הארגון.

הפראמדיקים והרופאים שירכבו על האופנועים הכבדים, הם חלק מיחידת האופנועים של מד"א שהוקמה בשנת 2005 ומונה יותר מ-600 אופנועים, המגיעים במהירות האפשרית להעניק טיפול רפואי לפצועים וחולים באזורם. זאת כמובן, במקביל לצוותי האמבולנסים וניידות הטיפול הנמרץ המוזנקים למקום.

 

האופנועים הכבדים של מד"א. צילום: דוברות מד"א

 

בין מתנדבי מד"א שקיבלו אופנוע כבד, גם ד״ר קובי שיף (57) מנתניה, רופא ילדים ומומחה לטיפול נמרץ ילודים:

"התחלתי להתנדב במגן דוד אדום בגיל 19, ומילאתי תפקידים רבים בארגון במשך עשרות שנים", סיפר ד"ר שיף, "היום, כרופא, אני מתנדב במד"א במשמרות על ניידות טיפול נמרץ וככונן תגובה מידית. באמצעות האופנוע הכבד אוכל להגיע במהירות למטופלים באזורי, להעניק טיפול רפואי מתקדם, ולהציל חיים".

 

כבדים בצפון: פראמדיק מד"א על אופנוע כבד, מאור אטדגי ממגדל העמק. צילום דוברות מד"א

 

אחראי יחידת האופנועים במד"א, אלי בן שמחון: "יחידת האופנועים של מד"א שהוקמה לפני כ-15 שנה נמצאת במגמת גדילה ושיפור כל העת. דגמי האופנועים עליהם אנחנו רוכבים כיום, הציוד הרפואי באופנוע, הציוד הבטיחותי וההכשרות המיוחדות שאנחנו מעבירים – כל אלה מאפשרים את קיצור זמני התגובה ומתן טיפול רפואי מהיר ומקצועי לכל מי שזקוק לנו".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "ליחידת האופנועים של מגן דוד אדום ישנה חשיבות מכרעת בהגעה מהירה למטופלים, בין היתר בזירות מורכבות ובמצבי סכנת חיים, בהם כל שנייה היא קריטית. החובשים, הפראמדיקים והרופאים הרוכבים על אופנועי מד"א, מצילים חיים בכל שעות היממה, במקצועיות ובמסירות רבה. התוספת המבורכת של שבעה אופנועים כבדים, שנושאים ציוד רפואי מתקדם, היא צעד נוסף לקיצור זמני התגובה וההגעה לחולים ופצועים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות