מיכל ינאי ואוהד קנולר יככבו בהצגה חדשה בתיאטרון חיפה

העלאה מחודשת להצגה המצליחה "מכתב לנעה": יצירה משותפת בין תיאטרון חיפה והתיאטרון הארצי לילדים ונוער
ההצגה, "מכתב לנעה", אשר עלתה בישראל לראשונה בשנת 2001, נחלה הצלחה גדולה ואף זיכתה את המחזאית גורן אגמון בפרס התיאטרון הישראלי למחזאית השנה.

"מכתב לנעה" בעיבוד חדש בבימויו של השחקן המוערך נתן דטנר ובהשתתפות השחקנים- מיכל ינאי, אוהד קנולר, גל גולדשטיין, דניאלה דלין ועמית ברנר.

"מכתב לנעה", בקרוב בתיאטרון חיפה. תמונה: יחסי ציבור

"מכתב לנעה", בקרוב בתיאטרון חיפה. תמונה: יחסי ציבור

 

נעה, אלמנת מלחמה אשר חיה לבד 15 שנה, ולה שני בנים – אורי המשרת בקורס טיס ויותם, נער בן 16 אותם היא מגדלת לבד. היא מתפרנסת ומפרנסת את שני בניה מהוצאת הספרים שירשה מבעלה שנהרג במלחמת לבנון ע"י כוחותינו. יום אחד נעה יוצאת לטיול במדבר יהודה ופוגשת את אמנון, מדריך בחברה להגנת הטבע ובין השניים נרקם סיפור אהבה.

שני הבנים המבוהלים מהשינוי שחל באמם, מנהלים מלחמה נגד המצב שנכפה עליהם. אורי הבכור מגייס את כל כוחותיו כדי לעצור כניסתו של הגבר החדש לביתם. כשהם מאבדים את השליטה באמם, הם מחפשים בעברו של אמנון, אוספים אינפורמציות שגויות ויוצרים תסריט משל עצמם. נעה, שנקרעת בין אהבתה לילדיה ובין האהבה לאמנון והרצון לבנות חיים חדשים, נקלעת למבוי סתום.

"מכתב לנעה"- בהומור ובכאב מציפה את נושא השכול, אחד הנושאים הקשים והמטרידים בהוויה הישראלית, ובנוסף מעלה את השאלה האם תמיד כדאי לדעת את האמת המסתתרת מאחורי אנשים שאנחנו אוהבים, או עדיף לעצום עיניים…

"ההצגה "מכתב לנעה" מביאה דרמה ישראלית משפחתית הנוגעת בחיים של כולנו", אומרת מנכ"לית תיאטרון חיפה ניצה בן צבי, "מחזותיה של אגמון הם תמונת ראי של החברה הישראלית והקונפליקטים היומיומיים והלאומיים שלה. תיאטרון חיפה שמח על שיתוף הפעולה עם התיאטרון הארצי לילדים ונוער להעלאת הצגה מרגשת זו"

הצגה ראשונה תעלה ב-7.7.19 בתיאטרון חיפה, ב-10.7.19 בית ציוני אמריקה תל אביב.

"מכתב לנעה":

מחזה מאת: גורן אגמון | בימוי : נתן דטנר

עיצוב תפאורה: אלכסנדרה נרדי עיצוב תלבושות : נועה דותן ,  עיצוב תאורה : רותם אלרועי , מוסיקה : יוסי אלקה

משחק: מיכל ינאי, אוהד קנולר, דניאלה דלין, גל גולדשטיין, עמית ברנר


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה