מראות בנה הפצוע והמדמם בזרועותיה אינם מרפים

אמו של הילד שנהרג לפני שנתיים בתאונה קטלנית בשדרות הציונות בחיפה, כאשר אביו של הילד נהג ברכב, מתקשה להתמודד עם האסון הנורא. בימים אלו הודה האב באחריות לתאונה
 

בימים אלו הודה אביו של ילד בן שבע, אשר נהרג לפני שנתיים בתאונת דרכים בחיפה, באחריותו לתאונה הקטלנית.

התאונה אירעה ב-6.6.2017 כאשר רכבו של האב פגע ברכב אחר, התהפך בשדרות הציונות ולאחר מכן התנגש בעץ. האם נפצעה בתאונה באורח קל ואילו האב לא נפגע בתאונה.

הילד שהיה רק בן שבע, נפצע באורח אנוש ופונה ללא דופק וללא נשימה תוך מאמצי החייאה לבית החולים רמב"ם, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

 

זירת התאונה הקטלנית בשדרות הציונות בחיפה. 6.6.2017. צילום: איחוד הצלה

 

אמו של הילד נפצעה בתאונה באורח קל – אך נפגעה באורח קשה מאוד מבחינה נפשית – בשל האירוע הנורא בו נלקחו חיי בנה.

מתביעה אזרחית שהגישה עורכת הדין אורלי שרון- בדה, המייצגת את האם וחצי מעיזבון המנוח, כנגד חברת הביטוח, עולה כי ביום התאונה היתה האם כבר גרושה מאביו של הילד, אך התלוותה אליו לנסיעה בשעת צהריים, ביחד עם בנם המשותף. במועד מדוייק זה גם אירעה הטרגדיה.

מכתב האישום שהוגש בחודש פברואר 2019 נגד האב, נטען כי במהלך הנסיעה התפתח ויכוח בין הנאשם לבין האם, על רקע העובדה שהילד בחר לשחרר את חגורת הבטיחות ברכב.

"כתוצאה מוויכוח זה הגביר הנאשם את מהירות נסיעתו", כך נטען: "בהגיעו לקרבת בית 23, כשהוא נוסע במהירות בלתי סבירה, סטה הנאשם מנתיב נסיעתו שמאלה, מבלי לאותת, חצה קו הפרדה רציף והחל לעקוף את האוטובוס, המזדה והרכב הפרטי. בהגיעו במקביל למזדה פגע הנאשם עם רכבו במזדה… איבד שליטה על רכבו, זגזג על הכביש, סטה ימינה, עלה עם רכבו על המדרכה הנמצאת בצד ימין ועל הצמחייה, פגע עם חלק קדמי ימני של רכבו בעץ ועקר אותו ממקומו…. הרכב המשיך באיבוד השליטה בתנועה צידית, התהפך ופגע בעץ נוסף…..".

כתוצאה מהתאונה כאמור, קיפח הילד את חייו הקצרים.

יש לציין כי עצם הגשת כתב האישום כנגד האב, נחשבת לצעד די חריג, שכן לרוב נוטה מערכת המשפט שלא להגיש כתב אישום במקרים מעין זה ולהסתפק ב"עונש" הנובע מעצם השלכות מעשיו וההתמודדות עם אובדן בנו.

בימים אלו הודה האב באחריותו לתאונה, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימו. שלב הטיעונים לעונש ייערך בחודש אוקטובר 2019 בבית משפט השלום לתעבורה בחיפה, בפני השופט גיל קרזבום.

עו"ד בדה-שרון סיפרה כי האם נמצאת גם כיום במצב נפשי קשה ביותר וסובלת מנכות פסיכיאטרית גבוהה בעקבות התאונה והשלכותיה.

 

עו"ד אורלי שרון- בדה. מייצגת את האם וחצי מעיזבון המנוח. צילום אלכס פרלמן

 

בתביעה שהגישה עו"ד שרון-בדה כנגד חברת הביטוח נכתב בין היתר: "ממועד התאונה ועד היום נותרה התובעת במצב נפשי קשה. מראות בנה הפצוע והמדמם בזרועותיה, ההלם מהתאונה הקשה, המוות הפתאומי והאובדן הקשה גרמו לה להידרדרות קשה במצב הנפשי".

מאז התאונה, כך נטען בתביעה, מתקשה האם בתפקוד וזקוקה לעזרה רבה מצד משפחתה, בין היתר גם לעזרה כלכלית, וגם בעתיד תזדקק לכל סיוע מכל סוג שהוא, דבר אשר גם בגינו – לה פיצוי.

במקביל להליך הפלילי המתנהל כאמור כנגד האב, ממתינות כעת אמו של הילד ועו"ד שרון-בדה, להחלטת בית המשפט בתביעה האזרחית המתנהלת בבית המשפט המחוזי בחיפה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות