מטפחים את התפתחות הילד

כללית ערכה הדרכה לצוותי מכוני הסדר בהתפתחות הילד המטפלים מטעם מחוז חיפה וגליל מערבי
שירות התפתחות הילד לילדים מגיל שלש ואילך כולל בנוסף על הטיפול במכונים של כללית גם הפניה למכוני הסדר עם כללית. ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי יש לכללית הסכם עם כ-70 בתחום ריפוי בדיבור, ריפוי בעיסוק וטיפול רגשי. במטרה לטייב את השירות הניתן לילדים ולהורים, תוך הידוק הקשר שיבטיח רצף טיפולי ורמת טיפול אחידה, יזם צוות מכוני התפתחות הילד של כללית במחוז חיפה וג"מ יום עיון ייחודי לעבור צוותים במכוני ההסדר.

יום העיון כלל מפגש עם אנשי המקצוע המובילים בתחום מערך התפתחות הילד של כללית במחוז: מנהלת המערך – ד"ר לילך שמר מאירי, הציגה את מערך מכוני התפתחות הילד של כללית במחוז.

 

יום עיון לצוותי מכוני הסדר בהתפתחות הילד. צילום דוברות כללית

ד"ר טטיאנה גינצבורג – מנהלת המכון להתפתחות הילד של כללית בנהריה, הרצתה בנושא בדיקה התפתחותית. לנושא מעורבות ושיתוף ההורים בטיפול התייחסה עו"ס דנה קרן צור, מנהלת העבודה הסוציאלית במערך.

הפיזיוטרפיסטית נעמה שנטל ריצ'וול, ממכון התפתחות הילד של כללית בקריות הרצתה בנושא תשתית גופנית כבסיס לפעילות מותאמת גיל. כמו כן, הרצו ד"ר רינת שקד – מומחית ברפואת ילדים במרפאת כללית בקרית ים, אשר התייחסה לנושא האלימות במשפחה ומנהלות תחומים במכוני התפתחות הילד:

עדנה דרימר – מנהלת תחום ריפוי בעיסוק ושרון קורונה – מנהלת תחום קלינאות התקשורת, הציגו את הפעילות והסטנדרטים התחומים המקצועיים שהן מובילות.

האירוע שנערך בארגונה של ריקי קיסר, המנהלת האדמיניסטרטיבית של השירות, רשם הצלחה רבה אחר שהיענות המטפלים ממכוני ההסדר הייתה גבוהה במיוחד והם ציינו כי המפגש העשיר אותם בידע כך שסוכם על קיום ימי עיון נוספים בעתיד.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות