דובים ובובות זכו לטיפול מסור מצוות מכבי בחיפה

צוות הרופאים של מכבי בחיפה, ביקר בגן הילדים 'שיר' בעיר. המטרה: להפחית חרדה אצל ילדים בגיל הרך מבדיקות רפואיות בפרט ומדמותו של הרופא בכלל
 

ד"ר אדם רייטר וד"ר ינון חסיד, מתמחים ברפואת משפחה במכבי, הגיעו לגן 'שיר' בחיפה, שם נפגשו עם 35 ילדים בגילאי  ארבע-חמש.

הרופאים הגיעו לגן במסגרת פעילות ייחודית של מכבי הנקראת "דובים ובובות", במסגרתה העבירו הפעלה חינוכית ומעשירה כדי להפחית חרדה אצל ילדים בגיל הרך מטיפול  ובדיקות רפואיות.

הרופאים והילדים בזמן ההדרכה. צילום: מכבי

 

הרופאים בדקו את "הדובים והבובות" ודיברו עם הילדים על החשש של הבובה מהצוות הרפואי וליוו את הילדים בהסברים.

הילדים לקחו חלק פעיל בפעילות בדרך של משחק תפקידים, סיפרו ל"רופא הבובות" את מה שמפריע לבובה שלהם. "רופא הבובות" ערך בדיקה גופנית לבובה, ובהתאם לצורך היא נשלחה לבדיקות או בירורים נוספים. בסופו של תהליך, ובהחלטה משותפת של "רופא הבובות" והילד, הוחלט על אופן הטיפול הדרוש.

"מחקרים מראים כי ילדים מפחדים מרופאים, מאחיות, מרופאי שיניים ומבתי חולים. באמצעות משחק, הדרכה ושיתוף פעולה אנו מעוניינים לעזור לילדים צעירים להתמודד ולהתגבר על תופעה זו, תוך יצירת קשרי אמון כלפי גורמים רפואיים וכן לתת להם הצצה מבפנים על עולם הרפואה", סיכם ד"ר רייטר.

"באמצעות משחק, הדרכה ושיתוף פעולה אנו מעוניינים לעזור לילדים צעירים להתמודד ולהתגבר על הפחד". צילום: מכבי

 

ד"ר רייטר וד"ר חסיד הם חלק מתכנית ההתמחות ברפואת המשפחה במסגרתה מכשירה מכבי דור העתיד של  רופאי המשפחה הטובים ביותר. בתכנית ההתמחות ניתנת התייחסות כוללנית ורחבה מתוך הבנה כי ההסתכלות ברפואת המשפחה הינה על המטופל כמכלול. המטופל אינו רק חולה, אלא אדם אשר מעבר לתחלואה הפיזית או הנפשית מושפע מפרמטרים נוספים בחייו ביניהם חברתיים ופסיכולוגים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות