שניות בודדות מאסון: הנהג נמלט משוטרים, עקף בפראות מהנתיב הנגדי ופרץ מחסום רכבת (וידאו)

צפו באירוע מצמרר שגרם לקטר לבצע בלימת חירום. החשוד, תושב הצפון, נמלט מהמקום כשאחריו דולקות ניידות משטרה
 

צעיר בן 22 מהצפון נעצר לאחר שנמלט בפראות, פרץ מחסום רכבת ואף ניסה לדרוס שוטר, לאחר שסירב לעצור לביקורת תנועה שגרתית של המשטרה.

שוטרי מחוז צפון ניסו למנוע מהחשוד לסכן אזרחים ולכן חסמו מיד את נתיב הנסיעה שלו באמצעות ניידת ודוקרנים, אך החשוד פרץ את המחסום המשטרתי, עקף שיירה של רכבים שהמתינו במחסום הרכבת ופרץ את מחסום הרכבת כשהרכבת נמצאת במרחק קצר והקטר נאלץ לבצע בלימת חירום.

היום (שני) הגישה נגדו פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

צפו בתיעוד

צילום באדיבות דוברות המשטרה

 

האירוע אירע לפני כשבועיים (10.6.19) בעת ששוטרי מחוז צפון פעלו בעיר כרמיאל והאיזור כנגד נהיגה מסוכנת ובריונות בכביש.

בביקורת שערכו השוטרים הבחינו לפתע ברכב הנוסע ללא לוחית זיהוי וסימנו לו לעצור. בתגובה, נהג הרכב הגביר את מהירות נסיעתו ואף ניסה לדרוס את אחד השוטרים.

החשוד המשיך בנהיגה פרועה בלב העיר כרמיאל, כשהוא מסכן את כל הנהגים האחרים ואת הולכי הרגל שהיו באיזור, ביצע עקיפות בנתיב הנסיעה הנגדי כך שהנהגים נאלצו לבלום או לסטות לשוליים והולכי רגל שחצו במעבר חציה – נסוגו לאחור בבהלה – על מנת שלא להיפגע מרכבו של החשוד.

השוטרים כאמור, במטרה למנוע מהחשוד לסכן את האזרחים, חסמו את נתיב הנסיעה של החשוד באמצעות ניידת ודוקרנים, אך החשוד פרץ את המחסום המשטרתי. הצעיר עקף שיירת רכבים שהמתינו סמוך למחסום הרכבת ופרץ את המחסום כאשר הרכבת נמצאת במרחק קצר של שניות בודדות ממנו, כך שנהג הקטר נאלץ לבצע בשל כך בלימת חירום.

כל אותה עת דלקו אחריו ניידות המשטרה אך החשוד הצליח להימלט.

 

נמלט משוטרים, פרץ מחסום רכבת וגרם לנהג הקטר לבלום בפתאומיות. צילום מסך מתוך הסרטון

השוטרים פתחו בחקירה, ביצעו סריקות נרחבות ואספו ממצאים ובתוך שעות ספורות איתרו את החשוד ועצרו אותו. בהמשך הוארך מעצרו מעת לעת בבית המשפט והיום הגישה נגדו פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום בגין סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, חבלה במזיד לרכב ואי עצירת רכב לפני מסילת ברזל.

במקביל הוגשה נגדו היום בקשה למעצר עד תום ההליכים בבית המשפט המחוזי בחיפה.

"משטרת ישראל תפעל בנחישות תוך שימוש בכל הכלים והאמצעים הקיימים ברשותה, נגד עבריינים הנוהגים בצורה בריונית בכביש ומסכנים חיים ותביא אותם לדין", כך נמסר מהמשטרה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות