בחרו להצטיין בכללית

כנס המצויינות של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, נערך תחת הכותרת "בחרנו להצטיין". בטקס הוענקו פרסי הצטיינות לחמישה מצטייני המחוז לשנת 2018
 

בכנס המצויינות של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, שנערך בהיכל התיאטרון מוצקין, תחת הכותרת "בחרנו להצטיין", הוענק פרס המצויינות הארצי למחוז חיפה וגליל מערבי, על ידי פרופ' אהוד דודסון מנכ"ל כללית.

עוד הוענקו פרסי הצטיינות לעובדי כללית, צוות ומתנדב שנבחרו כמצטייני המחוז לשנת 2018.

חמשת המצטיינים היחידים והצוות שהוזמנו לבמה, קיבלו את הפרס מידי מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, רונן נודלמן, הנהלת המחוז והממונים הישירים.

הטקס החל בהקרנת סרט בו הם רואיינו. הזוכים הופתעו לראות על גבי המסך קריקטורה של כל אחד מהם כרקע למעמד הענקת הפרס. מדובר בהישג משמעותי מאחר והמצטיינים נבחרו מתוך למעלה מ-200 מומלצים שהוגשו לוועדה ומתוך למעלה מ- 3500 עובדי כללית ברחבי המחוז.

המצטיינים הם:
ד"ר טלי לבנשטיין שזכתה לפרס היוקרתי מכולם – פרס מנכ"ל כללית, הינה רופאת משפחה משכמה ומעלה אשר משלבת ידע ומקצועיות עם גישה אנושית ושירותית למטופליה, מסורה ואהודה עליהם. במקביל, היא מתבלטת ביכולות הניהול שלה ומובילה בהצלחה רבה את אחת המרפאות הגדולות של כללית בחיפה להישגים מרשימים בתחום האיכות הרפואית, השירות ושביעות רצון המטופלים, כשהיא רותמת וסוחפת עמה את כל אנשי הצוות. בנוסף, לעשייה הקלינית והיוזמות הרבות, ד"ר לבנשטיין מתבלטת בתחום האקדמי, מלמדת סטודנטים ומתמחים  בפקולטה לרפואת משפחה וכן ומקדמת בחניכה אישית והדרכה את כל הרופאים במרפאה ואת העובדים, מכלל הסקטורים בצורה יוצאת דופן. תחום נוסף בו היא פעילה הוא מניעת שחיקת עובדים בפורום ארצי ובוועדה למניעת שחיקה.

ד"ר לבנשטיין נבחרה לשאת דברים בשם מקבלי הפרס וריגשה את כל הנוכחים, בעיקר כאשר הודתה להוריה שאפשרו לה להגשים חלום וללמוד רפואה.

 

הענקת הצטיינות לדר טלי לבנשטיין. צילום דוברות כללית

 

הפונים לבית המרקחת במרפאת כללית ברוממה שבחיפה, יודעים זאת מזמן – השירות המצוין שהם מקבלים בבית המרקחת תחת ניהולו של אמיר שחאדה. עתה הוחלט בכללית להעניק לו פרס מצויינות על כך שהוא משלב מקצועיות וידע רב, אותו הוא חולק בשמחה עם חבריו לעבודה, כאיש צוות עם גישה אנושית ושירותית.

שחאדה לוקח בשמחה חלק בפרוייקטים שונים במרפאה ואינו מסתפק רק בנעשה בד' אמות בית המרקחת. הוא בולט כנותן שירות נעים הליכות ואדיב כלפי המטופלים אשר עושה בעבורם מעל ומעבר כדי לעזור להם לקבל את התרופות הנחוצות, גם כשמתעורר קושי. אכן בזכות תכונותיו ויכולות הניהול שלו הגיע בית המרקחת בניהולו הגיע להישגים מרשימים.

 

הענקת הצטיינות לאמיר שחאדה. צילום דוברות כללית

 

יורי מילנר, המטפל כרגיל ברגשותיהם של הפונים למרפאת בריאות הנפש של כללית במרפאת מרבך, היה נרגש ביותר כאשר התבשר כי נבחר כעובד מצטיין של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי.

הפרס ותעודת ההצטיינות הוענקו לו בטקס תחת הכותרת "בחרנו  להצטיין" שערכה כללית בתאטרון מוצקין. הפרס הוענק לו על ידי רונן נודלמן מנהל כללית במחוז חיפה וג"מ, חברי ההנהלה והנהלת בריאות הנפש של כללית במחוז: ד"ר טטיאנה ז'לוזין ומיכל אידלמן אוחנה.

בנימוקים להענקת הפרס צויין כי יורי מסור מאד לעבודתו ולמטופליו במרפאה לבריאות הנפש, בהם הוא מקפיד לטפל מתוך יחס של כבוד ובגובה העיניים. יורי מעניק למטופלים יחס אישי ומגלה כלפיהם מסירות רבה. הוא יוזם פרוייקטים במרפאה לטובת המטופלים, תוך שיתוף פעולה עם גורמים בקהילה, כמו הוסטלים, אנוש ועוד. משלב מקצועיות עם גישה אנושית אשר מהווה סמכות מקצועית ומקבל משובי הצטיינות על ההדרכה שמעביר לסטודנטים.

 

הענקת הצטיינות ליורי מילנר. צילום דוברות כללית

 

המטופלים במכון הפיזיותרפיה של כללית מרבך חשים זאת כבר מזמן:

מרים (מור) אלקובי הינה פיזיותרפיסטית מקצועית ומסורה ביותר. עתה ניתן לתחושתם אישור רשמי כאשר מור נבחרה כעובדת מצטיינת. מור מתמחה בשיקום האורתופדי ומשמשת כמרכזת תחום בכירה באורתופדיה. במהלך עבודתה מגלה איכויות מקצועיות גבוהות ביותר, תודעת שירות גבוהה והיא מיישמת הלכה למעשה את הערך המוביל בכללית של  "המטופל במרכז". מור מתגייסת תמיד לטיפול במקרים המורכבים ביותר ונכונה להיענות לאתגרים ולמתן פתרונות טיפול יצירתיים, אשר מביאים את אלפי מטופליה לתוצאות טיפול מרשימות. על כך מעידים גם מכתבי תודה רבים המתקבלים מהמטופלים.

בנוסף, משמשת מור כמקור למידה עבור עמיתיה לעבודה, החדשים והוותיקים ומשמשת מזה 16 שנים גם כמדריכה קלינית ואף ריכזה בעבר את תחום ההדרכה הקלינית במחוז וחינכה את דור הפיזיותרפיסטים הבא על אהבת הזולת והמקצוע. חוות הדעת של הסטודנטים בסיום כל פרק של התנסות מציבות אותה פעם אחר פעם בחזית ההדרכה וכמובילה בתחום.

 

 

הענקת הצטיינות למרים (מור) אלקובי. צילום דוברות כללית

 

תושבי כרמיאל המטופלים במרפאת כללית מרכז מכירים היטב את עירא בוטונובסקי, המנהלת האדמינסטרטיבית שמעניקה להם שירות מסור, מקצועי  ומכל הלב ותעשה הכל כדי להסדיר עבורם מה שנדרש להם. עתה קיבלה ההערכה הזו גושפנקא רשמית, כאשר עירא נבחרה כעובדת מצטיינת לשנת 2018 ונקראה לבמת תיאטרון מוצקין לקבל תעודת הצטיינות ופרס מידי רונן נודלמן – מנהל המחוז וצוות ההנהלה.

בסרט שהוקרן בטקס הודתה עירא שעבורה המרפאה היא "הבית שני" וכי הצטיינות היא חלק מהדי.נ.איי שלה. אכן בנימוקים להענקת הפרס צויין כי היא משקיעה  שעות מעבר לשעות העבודה להן היא מחויבת, אהובה מאד על ידי חבריה לצוות המרפאה והמטופלים להם היא "נותנת את הנשמה". בנוסף, היא נרתמת בשמחה לפעילויות משותפות עם חבריה לכללית במרפאות האזור ונכונה לסייע בכל עת. תוצאות עשייתה באות לידי ביטוי אובייקטיבי ב"סרגל המינהל" שבאמצעותו מעריכים את תפקודי המשרדים במרפאות כללית.

 

 

הענקת הצטיינות עירא בוטונובסקי. צילום דוברות כללית

 

כ-9000 מבוטחי כללית במרפאת ירכא זוכים לשירות מצויין, כך עולה מפרס הצטיינות שהוענק לצוות אשר נבחר מכלל צוותי כללית במחוז חיפה וגליל המערבי.

בטקס נקראו לבמה כל חברי צוות המרפאה, בניהולם של: ד"ר סלאמה עארף – מנהל המרפאה, סלאמה אהאב – מנהל אדמיניסטרטיבי, אבו רומחין מוחמד – מנהל הסיעוד ובשארה מונא – רוקחת אחראית. הפרס והתעודה הוענקו ע"י רונן נודלמן – מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי והנהלת המחוז מרפאת ירכא נבחרה מתוך כ-200 מרפאות ויחידות כללית ברחבי המחוז הגדול.

 

הענקת הצטיינות למרפאת ירכא. צילום דוברות כללית

 

הישגי המרפאה מתבטאים ברמה גבוהה של איכות רפואית על פי מדדים אוביקטיביים שנבחנים בכללית באשר לאיכות רפואית, שביעות רצון מטופלים ועוד. כך למשל העניקו המטופלים לרופאים המטפלים בהם ציון של לא פחות מ-99  וכמעט אותו ציון לרוקחים ולאחיות המרפאה.

הפרס הוענק גם למנצל לאדיסלב, בהוקרה על 27 שנים בהן הוא מתנדב בבית המרקחת במרפאת כללית בתל חנן. הוא אמנם יליד 27' אך עדין נמרץ ועירני כאיש צעיר. במקצועו הוא גמלאי סולתם, בעל תואר שני בהנדסת מכונות.

מזה כשלושה עשורים הוא מגיע אחת לשבוע, למשך 8 שעות, לבית המרקחת בתל חנן ומסייע לצוות הרוקחים.

הצוות מספר כי במקרה שאינו יכול להגיע ביום הקבוע שלו, מקפיד להגיע ביום אחר במקומו ולא להפסיד דקה ממחויבותו. הוא פורק סחורה ומסדר אותה על המדפים ועושה זאת בהקפדה רבה ובסדר מופתי. הוא אף יוזם שינויים לשיפור אופן הסידור וייעול התהליך.

 

הענקת הצטיינות למנצל לאדיסלב. צילום דוברות כללית

 

בנוסף, הוא גם משמש כמתורגמן בשפה הרוסית והרומנית כאשר המטופלים אינם דוברי השפה העברית, מציע את עזרתו ומכוון אותם ואף לוקח חלק במענה טלפוני והכל באדיבות ובנועם הליכות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות