התראה נגד ההסתדרות בחיפה על נסיון "מחטף" בבחירות לוועד עיריית חיפה

פרסום ראשון: מכתב התראה שוגר היום ליו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, משה מזרחי, בו הוא נדרש לעצור לאלתר את הליך הבחירות לוועד עיריית חיפה: "מדובר על אופן התנהלות בלתי חוקי ומנוגד באופן מוחלט לתקנון. התנהלותכם מלמדת על ניסיון לכאורה לביצוע מחטף"


 

פרסום ראשון ל"ניוז חיפה קריות:

נסיון ל"מחטף" בבחירות לוועד עיריית חיפה?

במכתב התראה ששיגר היום (שלישי) עו"ד איתמר סונינו ליו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, משה מזרחי וכמו כן ליו"ר ועדת הבחירות, חגית פרימט, כתב עורך הדין כי מדובר במכתב התראה טרם הגשת עתירה לרשות השיפוט, זאת בנוגע לבחירות לתפקיד יו"ר ועד עיריית חיפה.

עו"ד סונינו מייצג את העובד גבי שושני, אשר מבקש להתמודד בבחירות לראשות וועד עיריית חיפה.

במכתב ששיגר עו"ד סונינו בשמו של שושני, כתב היום כך:

"לפני מס' ימים קיבלו העובדים וביניהם מרשי הודעה מתאריך 16.6.19 על קיום בחירות בתאריך 30.7.19.

מדובר על אופן התנהלות בלתי חוקי ומנוגד באופן מוחלט לאמור תקנון ועדי העובדים ובמה דברים אמורים:

ראשית בהתאם לסעיף 1א פרק 6 סימן ב- יש חובה לקיים אסיפה כללית של העובדים לצורך בחירת נציגים לתפקיד חברי ועדת הבחירות.

אסיפה כזאת מעולם לא התכנסה וממילא מרשי לא היה מודע לכינוס אסיפה שכזאת. מינוי חברי ועדת בחירות הוא מרכיב חשוב מאין כמותו להבטחת ניהול תקין של מערכת הבחירות. הדבר מקבל משנה תוקף שעה שמדובר בארגון שלא נערכו בחירות בו כשמונה שנים!!", כתב עו"ד סונינו.

 

מכתב התראה נשלח היום ליו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, משה מזרחי. (בתמונה). צילום: פייסבוק משה מזרחי

 

עוד הוסיף וכתב עורך הדין במכתב למזרחי: 

"גם התאריך שנקבע כמועד הבחירות, 30.7.19, הינו מועד שרירותי שלא ברור על בסיס מה הוא נקבע. התקנון קובע לוחות זמנים ונהלים ברורים שלמצער אינם מקוימים. אבקש לקבל לידי את פרוטוקול ישיבת ועדת הבחירות בו נקבע מועד קיום הבחירות. עוד זאת, מהודעת ועדת הבחירות לא ברור באילו בחירות מדובר האם מדובר בבחירות ליו"ר הועד או לועד כולו. להזכירם לא נערכו בחירות כלליות ו/או
ליו"ר ועד כבר שמונה שנים, כך שבכל מקרה יש חובה לעריכת בחירות כלליות".

"התנהלותכם מלמדת על ניסיון לכאורה לביצוע מחטף", כתב עו"ד סונינו והוסיף:

"יתרה מכך, היות ומדובר במקרה בו יו"ר הועד התפטר הרי שיש לפעול גם בהתאם לקבוע בסעיפים הרלוונטיים בתקנון דבר שלא הוצע.

זאת ועוד, אבקש לקבל לידי את מכתב ההתפטרות של יו"ר הועד וכן את כל הפרוטוקולים של המרחב מרגע ההודעה על התפטרותו. לאור האמור לעיל, הנכם נדרשים לעצור לאלתר את הליך הבחירות בשים לב לכך שנפלו פגמים מהותיים בהתנהלותכם מרגע הודעת יו"ר הועד על התפטרותו.

בתוך כך, הנכם נדרשים להודיע על כינוס אסיפה כללית לצורך בחירת נציגי ועדת הבחירות וזאת בהתאם לתקנון.

במידה ולא תפעלו כאמור לעיל, לא יהא מנוס מהגשת עתיקה למתן צו מניעה להמשך קיומם של הבחירות באופן שיאפשר ניהול הליך בחירות הוגן ותקין. אבקש לקבל את התייחסותכם העניינית וזאת תוך 48 שעות משליחת מכתבי זה", חתם עורך הדין את מכתבו.

 

עו"ד איתמר סונינו. צילום: אלבום אישי

 

עו"ד סונינו אמר הערב ל"ניוז חיפה קריות":

"הזכות לבחור ולהיבחר היא זכות יסוד ויש לה חשיבות ראשונה במעלה בטח כאשר מדובר בבחירות לועד עובדים כה גדול כמו עיריית חיפה. לפיכך, יש לוודא שהעובדים יקבלו את ההזדמנות לממש את זכותם כראוי ובאופן הוגן ותקין. במידת הצורך נפנה לרשות השיפוט להוצאת צו מניעה להמשך קיום הבחירות עד אשר נבטיח הליך תקין".

מההסתדרות נמסר כי "היועץ המשפטי של ההסתדרות במרחב חיפה עו"ד יונה אדמונד השיב כי הופתע לקרא מכתב רצוף אי דיוקים וכן אי הכרות של הוראות תקנון ועדי עובדים. עיריית חיפה הינו מקום עבודה בו קיימת מועצת עובדים. בפרק 6 סימן ב' 2 נקבע כי, מועצת העובדים היא שתבחר את חברי ועדת הבחירות, ואכן במקרה הנדון מועצת העובדים היא שבחרה את ועדת הבחירות".

עוד טען היועץ המשפטי כי "הפגמים שנפלו במכתבו של עו"ד סונינו מקורם באי הבנה של הוראות תקנון ועדי עובדים וקבלת אינפורמציה לא בדוקה ממרשו. "לאור הדברים  שצוינו לעיל הנך מתבקש לחזור בך לאלתר מההאשמות הלא מבוססות כפי שהוצגו במכתבך".

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads