'מכביטק-קס"ם' פותחת שלוחת מחקר בפארק מדעי החיים

מכבי שירותי בריאות מובילה בשנים האחרונות את תחום המחקר האפידמיולוגי ומחקר הנתונים בישראל. השבוע נחנכה בחיפה שלוחה של מכון המחקר של מכבי – 'מכביטק-קס"ם קאהן-סגול-מכבי
 

"מכבי" מרחיבה את מכון המחקר שלה גם לצפון. המכון יפעל בסמוך למשרדי מנהלת מחוז הצפון שיעברו אל הפארק מהצ'ק פוסט. מיקום פארק מדעי החיים הנמצא בבעלות החברה הכלכלית לחיפה ו"מבנה", בסמוך למת"ם, נועד ליצור אזור תעשייה עתירת ידע לחברות בתחומי הרפואה, שיצטרפו לחברות המובילות בעולם, שהקימו את מרכזי המחקר והפיתוח שלהן בחיפה.

חטיבת האולטרסאונד GE Healthcare, מרכז החדשנות של ענקית הפארמצבטיקה וביו-פארמצבטיקה Lonza השוויצרית, החממה הטכנולוגית MindUP, ענקית מכשירי השמיעה "סונובה" ועוד פועלים כבר בבניין הראשון שהוקם בפארק מדעי החיים, מתוך חמישה מבנים מתוכננים.

 

"הכניסה של 'מכביטק' לפארק מדעי החיים מהווה שיקוף מושלם של החזון העומד בבסיס הקמת הפארק. אנו שמחים על הבחירה של 'מכבי שירותי בריאות" אור שחף מנכל החברה הכלכלית חיפה . צילום: יח"צ

 

'מכביטק-קסם' (קאהן סגול מכבי) מכון המחקר והחדשנות הנתמך על ידי אנשי העסקים מוריס קאהן וסמי סגול הפך למוביל בינלאומי של מחקר רפואי. המכון מבצע מחקרי נתונים ועל בסיסם מפתח כלי אבחון וטיפול מתקדמים.

עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה: ״האזור הזה הולך להיות הדבר הבא בחיפה ואתם תשמרו על הבריאות שלנו בבקשה. מניחה שכולכם שמעתם על האירועים בעקבות דו"ח מבקר המדינה על בז״ן. צריכים גם את עזרתכם לנקות את העיר ממה שפוגע בבריאות שלנו, ואני תפקידי לדאוג שהעיר תהיה בריאה מבחינה כלכלית ותעסוקתית. אני מברכת את כניסתכם לבניין המרהיב הזה. תגדלו ותפרחו״.

 

״האזור הזה הולך להיות הדבר הבא בחיפה ואתם תשמרו על הבריאות שלנו בבקשה". קליש בנאומה היום : צילום ניוז חיפה קריות

 

ד"ר גלית קאופמן, ראש מחוז הצפון של מכבי: "מכבי במחוז הצפון משקיעה באיכות הרפואה, בקידום המחקר ובהובלת פרויקטים חדשניים ופורצי דרך. בשיתוף עם 'מכביטק', הקמנו בצפון שלוחה צפונית מתוך מטרה לקדם את המחקר הרפואי ולהיות אבן שואבת לרופאים ולחוקרים בתחומי רפואה מגוונים".

 

"מכבי במחוז הצפון משקיעה באיכות הרפואה, בקידום המחקר ובהובלת פרויקטים חדשניים ופורצי דרך " ד"ר קאופמן מנהלת המחוז "מכבי" צילום :יח"צ

 

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה: "הכניסה של 'מכביטק' לפארק מדעי החיים מהווה שיקוף מושלם של החזון העומד בבסיס הקמת הפארק. אנו שמחים על הבחירה של 'מכבי שירותי בריאות' להפעיל את יחידת החדשנות בפארק המתקדם מסוגו בתחום. מדובר בחיבור טבעי ובעוד צעד לביסוס העיר חיפה כאקו-סיסטם המשמעותי ביותר בישראל וכמרכז ידע עולמי בתחום מדעי החיים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות