רצח דניאל חלבי: "הנאשם הצטייד בשתי אלות ובסכין"

בין הקורבן לבין הנאשם התנהל סכסוך בנוגע לקשר עם נערה מהיישוב
 

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד ויאם חסן (20) בגין רצח הקורבן דניאל חלבי, בן 18, מדלית אל כרמל.

בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה, נטען כי עוד במהלך חודש מרץ 2019 "התגלע סכסוך בין הנאשם לבין המנוח בנוגע לקשר עם נערה מהישוב".

ב- 25.5.19 בשעות הצהריים, במהלך שיחה טלפונית בין חסן לבין דניאל, התעורר בין השניים ויכוח מילולי על רקע אירוע שהתרחש בבריכת "הנא פיטנס" ביישוב.

בהמשך, ניהלו דניאל חלבי ואחיו אייל, מספר שיחות וכן חילופי התכתבויות בטלפון עם חסן, במהלכן סוכם כי הם ייפגשו באזור הבריכה.

מכתב האישום עולה כי לפני הפגישה הצטייד חסן בשתי אלות ובסכין בעלת להב של כ- 11 ס"מ והגיע ברכב עם אחיו ועם אנשים נוספים, אל הכביש הנמצא בסמוך לבריכה.

למקום הגיעו גם קורבן הרצח, דניאל חלבי, אחיו אייל, ואביו.

 

הנאשם, כך נטען, הצטייד בשתי אלות ובסכין ארוכה. צילום: אילוסטרציה

 

באזור הבריכה, יצאו דניאל ואחיו אייל מרכבם וניגשו לרכב בו היה חסן.

מכתב האישום עולה כי "בשלב זה התפתחה במקום קטטה, במהלכה תקפו המעורבים אלו את אלו, תוך שעשו שימוש באלות. בשלב מסוים, תוך כדי חילופי המכות והשימוש שנעשה באלות על ידי המעורבים, ולאחר שהחליט להמית את המנוח, שלף הנאשם את הסכין ומתוך כוונה לגרום למותו, דקר את המנוח 3 דקירות: שתי דקירות בבית השחי משמאל ודקירה אחת בחזה משמאל.

כתוצאה ממעשיו של הנאשם, המנוח התמוטט מיד על הכביש ודם רב ניתז מחזהו. בתגובה, אייל, אשר הבחין כי הנאשם אוחז בידו בסכין והמנוח מוטל על הכביש כשהוא דקור, רדף אחרי הנאשם והיכה באמצעות אלה במקומות שונים בגופו וכן בידו, עד אשר הסכין נשמטה מידו של הנאשם".

בכתב האישום נטען כי מיד לאחר מכן נמלט הנאשם יחד עם אדם נוסף, מהזירה.

 

זירת הרצח של דניאל חלבי. 25.5.2019. צילום: דוברות המשטרה

 

"במעשיו המתוארים לעיל, הנאשם המית את המנוח בכוונה תחילה, לאחר שהחליט להמיתו, והמיתו בדם קר, בלי שקדמה התגרות  בתכוף למעשה, בנסיבות בהן יכול היה הנאשם לחשוב ולהבין את תוצאות מעשיו ולאחר שהכין עצמו להמית את המנוח והצטייד לשם כך בסכין", כך נכתב בכתב האישום.

הפרקליטות ביקשה היום מבית המשפט המחוזי בחיפה להורות על מעצרו של חסן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

פרשת הרצח נחקרה על ידי היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז חוף.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות