"השוטר הוציא אקדח וכיוון על הבן שלי אבל הוא התכופף והשוטר פגע באחד הילדים האחרים" (וידאו)

תיק החקירה של האירוע החמור ממנו נהרג אמש צעיר בן העדה האתיופית בקריית חיים, הועבר למחלקה לחקירות שוטרים. לטענת המשטרה שוטר שלא במדים ניסה להפריד בקטטה ונאלץ לבצע ירי ממנו נהרג צעיר
 

המשטרה הודיעה כי תיק החקירה באירוע בו נהרג אמש (ראשון) סלומון טקה, צעיר כבן 18 ברחוב השיירה בקריית חיים, מירי של שוטר, הועבר לטיפולה של המחלקה לחקירות שוטרים.

טקה פונה על ידי צוות מד"א במצב אנוש לבית החולים רמב"ם, שם נקבע מותו.

חבריו סיפרו אמש כי טקה נורה על ידי שוטר שרדף אחריו וכי קודם לכן ניסה השוטר לברר עימם האם היו מעורבים בשוד.

 

ההרוג סלומון טקה ז"ל. צעיר בן 18 מהקריות

 

האירוע אירע אמש סמוך למועדון נירים בקריית חיים.

שניים מהנערים סיפרו כי החלו להימלט מהשוטר אשר לא היה במדים, מתוך בהלה, וכי אז ירה השוטר, ירי ממנו נהרג כאמור הצעיר.

אביו של אחד הנערים סיפר כי  "השוטר הוציא אקדח וכיוון על הבן שלי אבל מה שקרה זה שהוא התכופף, הוא לא פגע בבן שלי הוא פגע באחד הילדים האחרים", אמר האב.

צפו בדבריו המלאים

 

 

חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א גל סטבסקי סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי את הפצוע שוכב במרכז הכביש כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא  נשימה. הענקתי לו טיפול רפואי מיידי שכלל עיסויים ועצירת דימומים והוא פונה במהירות לבי"ח רמב"ם בניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיעה למקום תוך המשך ביצוע פעולות החייאה כשמצבו קריטי".

 

זירת האירוע אמש. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

מהמשטרה נמסר:

"בשעות הערב התקבל במשטרה דיווח על אירוע מצער בקריית חיים במהלכו נהרג צעיר כתוצאה מירי.

כוחות משטרה הגיעו למקום ובבדיקה ראשונית של נסיבות הארוע, עולה כי שוטר שלא היה בתפקיד ושהה עם אשתו ושלושת ילדיו הקטנים בגן שעשועים סמוך למקום, הבחין בקטטה ברחוב בין מספר צעירים וניסה להפריד בין הצדדים.

בשלב מסויים לאחר שהזדהה כשוטר, החלו הצעירים ליידות לעברו אבנים. השוטר שלטענתו חש בסכנת חיים ביצע ירי שנסיבותיו נבדקות. הצעיר שנפצע מהירי פונה במצב קשה למרכז רפואי רמב"ם ובהמשך נקבע מותו בבית החולים.

השוטר נחבל מספר חבלות בפלג גופו העליון ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. המשך חקירת האירוע הועברה למחלקה לחקירות שוטרים", תגובת המשטרה.

 

חברת מועצת העיר חיפה, נעמה לזימי, כתבה בדף הפייסבוק בעקבות האירוע:

"זוהי קריאת זעקה למרחב חיפה במשטרת ישראל לבדוק ולחקור מיידית את המקרה בו צעיר ממוצא אתיופי נורה למוות בידי שוטר (שלא היה בתפקיד) בשכונת קרית חיים בחיפה! לפי התיאור כמה צעירים היו סמוך למועדון נוער, נשאלו אם הם ביצעו שוד (שחורים = גנבים על אוטומט), ברחו מבהלה וזה אשכרה נתן עילה לשלוף אקדח ברחוב ולירות למטרת הרג. זה רצח. זה רצח. זה רצח. לא זה לא נתפס. אלו חיים של נער שנגדעו רק כי הוא לא נראה "נכון". רק כי הוא שחור. משפחה שאיבדה את היקר לה סתם! סתם ככה. מטורף ונורא. שחור זה לא דבר שצריך למגר מהמרחב, ולא דבר שצריך לקטול כי אין דין ואין דיין. אלו חיים של אנשים, נשמה, עולם ומלואו. בלי טיוח. תשובות וצדק. די".

"לא זה לא נתפס. אלו חיים של נער שנגדעו". בתמונה: נעמה לזימי. צילום מתוך פייסבוק נעמה לזימי

 

ח"כ פנינה תמנו שאטה (כחול לבן) אמרה בעקבות האירוע כי היא המומה לחלוטין:

"הדעת מתקשה לעכל, יורים על נערים כמו ברווזים במטווח. הפכו את דמם של צעירים יוצאי אתיופיה להפקר. החיים של הילדים שלנו פחות בטוחים והתגובה של בני הקהילה תהיה חריפה. לצערנו מאירוע לאירוע המצב מחמיר. הפעם לא יטייחו הרג של צעיר מתחת למקום מגוריו. דמו זועק לשמיים".

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר כי קיבל את הדברים בזעזוע ובכאב עמוק: "אירוע שבו מוצא אדם את מותו הוא קשה וחמור, ויש לחקור אותו בדחיפות".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות