ידיד משפחת טקה: "סלומון חלם להתגייס לצנחנים. הלב נקרע"

ידיד המשפחה, בן העדה האתיופית המשמש כמנהל סניף של קופת חולים מאוחדת, מספר הערב בכאב: "צריך להבין שהנערים האלה חווים ביום יום אירועים לא פשוטים, הם חיים בתנאים לא פשוטים ועומדים במצבים מורכבים והנה מגיע גם אירוע מהסוג הזה, שבו לוקחים ילד ויורים בו"
 

אסף גובנה, תושב קריית חיים ושכן וידיד של משפחת טקה, אשר בנם סלומון ז"ל נורה אמש על ידי קצין משטרה בלבוש אזרחי, מספר הערב  ל"ניוז חיפה קריות" כי התמונות של הצעיר לא מפיקות לרדוף אותו מאז האירוע.

גובנה, בן העדה האתיופית אשר עלה ארצה במסע מפרך וחוצה יבשות מאתיופיה, וחי בארץ כבר 36 שנה, משמש כמנהל סניף של קופת חולים מאוחדת בעכו:

"אני תושב קריית חיים, שירתתי בקצונה בכירה בחיל הים, אבל הכל התחיל עבורי במסע מייגע לישראל, בכדי להגיע לארץ אבותיי מה שנקרא", הוא מספר הערב (שני).

"לא חלמתי על דברים כאלה, ואני מזועזע גם כי אני מכיר היטב את המשפחה ואת סלומון וגם כי אני יודע בדיוק מה הנערים שלנו חווים על בסיס יומיומי מהחברה: השפלות, אלימות ורדיפה. אז עכשיו מגיע מקרה כזה, מקרה נוסף ועוד מצדו של שוטר, שאמור לשמור על הציבור ולהגן על החוק".

 

ההרוג, סלומון טקה ז"ל (18)

 

גובנה: "עשינו משפחתי ואני כברת דרך לא פשוטה כדי להגיע לכאן. שירתתי את ארצי נאמנה ואני שותף בקהילות חברתיות ובמסגרות חינוך בוועדי הורים ותורם מעצמי לחברה. והיום התחושה קשה מאוד. זה יום עצוב. זה יום קשה מאוד למשפחה של סלומון, לקהילה ולתושבי חיפה כולה.

זה אירוע מזעזע שבו עם תחילת החופש הגדול, ילדים יוצאים למרחב השכונתי, יוצאים להנות ולשחק עם החברים והנה סלומון לא חוזר. סלומון בסך הכל יצא להנות עם חבריו. צריך להבין שהנערים האלה חווים ביום יום אירועים לא פשוטים, הם חיים בתנאים לא פשוטים ועומדים במצבים מורכבים והנה מגיע גם אירוע מהסוג הזה, שבו לוקחים ילד ויורים בו ורוצחים אותו בדם קר".

 

זירת הירי בקריית חיים, אמש. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

"סלומון שילם מחיר יקר והמשפחה שילמה מחיר נוראי והמבחן האמיתי הוא לתושבי חיפה, שאינם אתיופים, להגיע ולהיות שותפים למחאה שלנו ולמגר ולגנות כל תופעה שכזו מעתה ולעולם" אומר גובנה:

"הערבות הסולידארית הזו – של להגיע למחאה ולהיות נוכחים וללוות, ולהגיע אל בית המשפחה ולנחם אותה – זה המבחן האמיתי שלנו בחברה הישראלית.

הלב נקרע. סלומון חלם להיות בצנחנים, לעשות שירות צבאי משמעותי ולתרום את חלקו למדינה. לצערי החלום הזה נקטע בצורה טראגית".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות