חובב הרכבות נפטר; מה ביקשה משפחתו לתרום למוזיאון הרכבת? 

אהבתו הגדולה מכל: "הסיפור הזה מוכיח שוב שמאחורי חזית הפלדה הקשוחה של חובבי הרכבת, נמצאת נפש עדינה"
 

שמואל הורביץ, תושב האיזור ואחד מחובבי הרכבות הוותיקים בישראל, הלך לעולמו בגיל 90, כשהוא משאיר אחריו אוצר אמיתי עבור כל חובב רכבת:

עשרות מטרים של מסילות מיניאטוריות, קטרים, קרונות ואפילו תחנות רכבת בריטיות זעירות ששוחזרו באופן מדוייק, הכל בקנה מידה של 1:85 ביחס לדגמים האמיתיים. האוסף המפואר טופח במשך עשרות שנים על ידי הורביץ ז"ל, כחלק מאהבתו לרכבות.

 

גלעד, נכדו של הורביץ עם חן מלינג, מנהל מוזיאון הרכבת בחיפה. צילום: דוברות רכבת ישראל

 

למרות הקושי והערך הרגשי החליטה משפחתו של הורביץ שהתגורר בכרמיאל, להעביר את רוב הדגמים הייחודיים שנשמרו עד כה בקנאות רבה, נעולים בחדר מיוחד בביתו –  למוזיאון רכבת ישראל בחיפה.

בכך מקווים בני משפחתו להמשיך ולשמור את רוחו ומורשתו של הורביץ, במקום שהיה הכי מחובר אליו ברוב שנות חייו – מוזאון הרכבת בחיפה.
וכך, בני המשפחה פנו לידידו של הורביץ, חן מלינג, חובב רכבות בעצמו ומנהל מוזיאון רכבת ישראל, והציעו לו להעביר את האוסף לחזקתו במוזיאון הרכבת. "החלטנו לשמר את מורשתו של סבא ולהעביר את האוסף למקום שהכי יעריך את אהבתו לרכבות", סיפר גלעד, נכדו של שמואל הורביץ ז"ל, "אני מתכנן להגיע ולסייע בהרכבת הדגמים במוזיאון, וכמובן לוודא שהם נשמרים באופן הטוב ביותר."

 

אהבתו הגדולה מכל. שמואל הורביץ ז"ל, במוזיאון הרכבת. צילום: דוברות רכבת ישראל

לפני מספר ימים הגיע צוות מומחים מיוחד מטעם מוזיאון הרכבת, בראשותו של המנהל מלינג, והחל במלאכה העדינה של פירוק הדגמים ואריזתם לקראת הובלה עדינה למוזיאון הממוקם בחיפה.

אנשים שנכחו באירוע סיפרו כי לא נותרו עיניים יבשות במהלך כל המעמד המרגש.

"הסיפור הזה מוכיח שוב שמאחורי חזית הפלדה הקשוחה של חובבי הרכבת, נמצאת נפש עדינה. מוזיאון רכבת ישראל תמיד היה אבן שואבת לחובבי רכבות בארץ ובעולם, ואני שמח ונרגש שמורשתו של ידידי שמואל ז"ל תבוא לידי ביטוי בו. בימים הקרובים אנו נתחיל במלאכה המורכבת והעדינה של הרכבת הדגמים, לפי הוראותיו של שמואל ז"ל, אשר ימוקמו במזיאון לרווחת המבקרים. אנו מודים מקרב לב למשפחת הורביץ על תרומתם הגדולה לציבור חובבי הרכבות, ומזמינים אותם בכל עת למוזיאון", אמר מלינג.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות