דרישה לצרף את רפאל למרחב התכנון של הועדה לתכנון ובניה קריות

יו"ר הועדה לתכנון ובניה קריות, דורש לצרף את רפאל למרחב התכנון של הועדה, אשר פירושה תשלום היטלים בגובה מיליונים לעיריית קריית ים


 

יו"ר הועדה המקומית לתכנון ובניה קריות, יוסי אזריאל, דורש משר האוצר משה כחלון, להתאים את מרחב התכנון של הועדה ולהכליל בתוכו את שטח "מכון דוד", כמתבקש מהחלטת ועדת הגבולות של משרד הפנים לשייך את שטח המפעל לתחום שיפוטה של עיריית קריית ים.
"הועדה המקומית לתכנון בניה קריות רואה חשיבות בהלימה בין המרחב התכנוני לבין גבול השיפוט של העיר", כתב יו"ר הועדה בפנייתו לשר.

 

"לצרף את רפאל למרחב התכנון של הועדה לתכנון ובניה". יו"ר הועדה, יוסי אזריאל. צילום מתוך פייסבוק יוסי אזריאל

 

המשמעות המעשית במידה והבקשה תאושר, היא כי רפאל תידרש לקבל מהוועדה המקומית קריות אישור לכל בניה שתבקש לבצע בתחומה ובמקביל היא תידרש לשלם את ההיטלים השונים הכרוכים בבניה כזו, כפי שמחויב כל גוף המבקש לבנות בתחומי הרשות שבה הוא נמצא.

 

צילום: דוברות רפאל

 

בעירייה מעריכים כי על פי סדרי גודל הבניה המתנהלים ברפאל בעת האחרונה, עשויים היטלים אלה להגיע לעשרות מיליוני שקלים.

בעיריית קריית ים הביעו השבוע תמיהה על כך שבעוד שעל מיזמי הבניה הנרחבים המתנהלים ברפאל מפקחים מודדים מוסמכים, מסרבת רפאל לאפשר למודדים מוסכמים לבצע מדידות בתחום המפעל בטענה שלא ניתן להוציא להם אישורי ביטחון מתאימים.

מרפאל נמסר בתגובה: "ראשית, מכון דוד הינו מתקן בטחוני ומכאן שבכל מקרה סמכויות הרישוי בתחומו נתונות לוועדת המשנה למתקנים ביטחוניים של הוועדה המחוזית. שנית, אנחנו משוכנעים שכל החלטה שיקבלו הגורמים המוסמכים לכך תעשה בצורה עניינית ואל מול שיקולים מקצועיים בלבד".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads