מח"ש: התקדמות בחקירת קצין המשטרה שביצע את הירי בקריית חיים

במחלקה לחקירות שוטרים עדכנו לפני זמן קצר על התקדמות בחקירתו של הקצין אשר ביצע את הירי באירוע בו נהרג סלומון טקה. צו איסור פרסום על חלק מהחקירה ועל זהותו של השוטר היורה
 

המחלקה לחקירות שוטרים מסרה לפני זמן קצר כי ישנה התקדמות בחקירתו של קצין המשטרה אשר ביצע את הירי באירוע בו נהרג תושב קריית חיים, סלומון טקה ז"ל.

הקצין נמצא כעת במעצר בית בפיקוח של המשטרה, במרכז הארץ והוא ישהה במעצר עד ה-15.7.2019. כידוע, האירוע הצית שוב את מחאת עולי אתיופיה הטוענים כי האירוע אירע על רקע גזעני, בעוד השוטר טוען כי נאלץ לבצע את הירי בשל הגנה עצמית.

 

מפגינים חוסמים אתמול את הציר סמוך לתחנת זבולון

 

צומת קריית אתא אתמול. הצומת נחסמה על ידי מפגינים. צילום מיכל גילת

 

ממח"ש נמסר כעת כי "במענה לפניות ובהמשך לפרסומים שונים, אנו מבקשים לעדכן את הציבור על התקדמות חקירת אירוע הירי שהביא למותו של המנוח סלומון טקה ז״ל,במגבלות הצו האוסר פרסום פרטי החקירה ומבלי לפגוע בהמשך ניהול החקירה.

ביום ראשון בשעות הערב, עם קבלת הדיווח הראשוני על המקרה, הגיעו חוקרי מח"ש לזירה והחלו לבצע פעולות חקירה משמעותיות. במהלך הלילה נעצר קצין המשטרה היורה (שלא היה בתפקיד בזמן התרחשות האירוע) ומאז בוצעו פעולות חקירה רבות. הקצין נחקר באזהרה וגם היום נמשכת חקירתו.

ביומיים האחרונים נגבו עדויות של עדי ראייה שהיו באזור, בוצעו שחזורים בזירה ונתפסו ראיות נוספות, לרבות בדיקה של מצלמות אבטחה רלוונטיות".

 

הבערת צמיגים אתמול בצומת קריית אתא. תמונה: דוברות המשטרה

 

עוד נמסר ממח"ש כי "צוות החקירה עומד בקשר רצוף עם בני משפחת המנוח, ונציגי מח״ש מעדכנים אותם לגבי מצב החקירה, ככל שניתן בשלב זה.

השוטר החשוד מצוי בימים אלה בחלופת מעצר בפיקוח מלא והדוק, וחקירתו תימשך ככל שיידרש.

החקירה מלווה מראשיתה ע"י פרקליט של מח"ש, והיא מתנהלת תחת פיקוח הדוק של הנהלת מח"ש.

בשלב זה מוטל עדיין צו איסור פרסום על החקירה, לפי בקשת מח"ש, במטרה למנוע פגיעה בחקירה כתוצאה מפרסומים שונים. הצו עודנו בתוקף נוכח פעולות חקירה חשובות שעדיין נדרשות, וטרם הסתיימו, לרבות איתור של עדים נוספים.

בשלב זה לא נוכל לפרסם פרטים נוספים על ממצאי החקירה על מנת שלא לפגוע בה.

מח״ש תמשיך לנהל את החקירה בצורה יסודית ומקיפה, במטרה להגיע לחקר האמת על בסיס העובדות והראיות, ובהתעלם מרעשי רקע ומפרסומים שגויים בעיקר ברשתות החברתיות אשר אינם משקפים את העובדות.

אנו ערים לצורך הציבורי לפרסם מידע מוסמך וכך אכן נפעל בהתאם להתקדמות החקירה", כך נמסר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות