עשרות פצועים הלילה במפרץ חיפה: מחאת יוצאי אתיופיה הידרדרה לאנרכיה

ההסלמה במחאת יוצאי אתיופיה הביאה עימה כאוס מוחלט ושלל אירועים חמורים גם הלילה באיזור, בהם השלכת בקבוקים ונפצים, מפגינים שהציתו רכב, הפיכת ניידת משטרה ואף הצתה שלה ועשרות פצועים ונהגים אשר עמדו בפקקים שעות ארוכות
 

לילה של מלחמה בקריות ובחיפה:

עשרות פצועים קיבלו טיפול מצוותי ההצלה וחלקם פונו לבתי החולים. לפחות 12 שוטרים נפצעו במהלך ההתפרעויות בצומת קריית אתא וכמו כן מספר מפגינים אשר פונו גם הם לבתי החולים, בהם גם נער שהפגין ונפצע.

כל הפצועים נפגעו כתוצאה מיידוי אבנים, השלכת בקבוקים וחפצים, קטטות שפרצו במהלך ההפגנה ועוד.

מפגינים התפרעו ויידו אבנים ובקבוקים על השוטרים מול תחנת משטרת זבולון גם הלילה.

שעות ארוכות היו אמש תקועים עשרות אלפי אנשים וליתר דיוק 60,000 נהגים בכבישים באיזור ובכל רחבי הארץ.

חלקם מבוגרים או חולים, תינוקות וילדים ונשים בהריון. בלי אוכל, בלי אפשרות ללכת לשירותים. אלפי כלי רכב כיבו את המנועים כדי שלא ייגמר הדלק וחשו ברע בשל החום הכבד.

עדכון תנועה לנהגים: כל הכבישים שנחסמו אתמול למשך שעות ארוכות נפתחו במהלך הלילה לתנועת כלי רכב. 

 

אנרכיה זה כאן. מפגינים אמש בצומת קריית אתא

 

ההערכה היא כי המחאה, אשר החלה בעקבות האירוע בו מצא את מותו סלומון טקה ז"ל, מירי של שוטר בקריית חיים, תימשך במהלך ימי האבל.

עם זאת, השוטרים אשר עד אמש שמרו על איפוק ו"הכילו" את הזעם כפי שנתבקשו לעשות עם תחילת האירועים על ידי גורמים מדיניים, כבר הגיבו החל מאתמול בשעות אחר הצהריים בחריפות על האלימות הקשה שהופעלה כנגדם וכנגד אזרחים, במהלך הפגנות המחאה שנערכו באיזור חיפה והקריות.

 

שוטרים ומפגינים פונו לבתי החולים. צילום דוברות המשטרה

 

לפחות 20 בני אדם נעצרו בהתפרעויות אמש, רובם בצומת קריית אתא.

מהמשטרה נמסר כי "תחילה חסמו המוחים צירי תנועה והמשטרה אפשרה להם להביע את מחאתם תוך הפגנת הכלה ואיפוק רב.

לצערנו מחאות אלו הפכו להתפרעויות אלימות ומשוללות כל רסן תוך אלימות חמורה שהופנתה נגד שוטרי משטרת ישראל שמתבטאת בידויי בקבוק תבערה, אבנים, בקבוקים, תקיפת שוטרים שריפות צמיגים ונזק לרכוש".

עוד נמסר כי "בקריית אתא התרחשה הפגנה אלימה נעצרו 20 מתפרעים בגין הפרת הסדר הציבורי, תקיפות שוטרים והתפרעויות אלימות. במקום נפצעו 12 שוטרים שנזקקו לקבלת טיפול רפואי, מתוכם שוטר אחד שאיבד את הכרתו כתוצאה מאבן שפגעה בראשו. השוטרים השתמשו ברימוני הלם וגז להרחקת המתפרעים".

 

20 חשודים בהתפרעויות נעצרו בצומת קריית אתא (אחד המעצרים, בתמונה). צילום: דוברות המשטרה

 

באזור אולגה התרחשה הלילה מחאה אלימה שבמהלכה נעצרו 12 חשודים בגין התפרעות אלימה. שוטר נפצע בראשו ואושפז.

בירושלים מאות מפגינים חסמו את הכניסה לעיר משעות אחר הצהריים ושרפו פחים. בעקבות יידוי אבנים של המתפרעים, נפצעו שני קציני משטרה בראש ובגב. בהמשך תקפו שוטרים והמשטרה עצרה 15 חשודים שתקפו את השוטרים והפרו את הסדר הציבורי.

המחאה שהחלה בקריות הגיעה גם לאזור הדרום שם התרחשו מחאות אלימות במספר מוקדים ובעיקר באשדוד, נתיבות וקרית מלאכי.

שמונה שוטרים נפצעו והמשטרה עצרה 12 חשודים בהתפרעויות ועבירות של ואנדליזם.

גם באזור המרכז התרחשו בשעות האחרונות מחאות אלימות במספר מוקדים.

בפתח תקווה יידו בקבוק תבערה לעבר הכוחות, ובגדרה שלושה שוטרים נפצעו מיידוי אבנים של מפגינים.

בתל אביב חסמו מאות מפגינים את התנועה למשך מספר שעות והתפרעו במקום. שני שוטרים נפצעו בעת שניסו לפנות נהג עובר אורח שהמפגינים תקפו את רכבו באלימות. עוד שני שוטרים נוספים נפצעו במקום כתוצאה מאלימות מפגינים שכללה יידוי אבנים לעבר השוטרים. חלק מהשוטרים פונו לקבלת טיפול רפואי וחלקם טופלו בשטח. בין הפצועים גם מפגינים רבים אשר נפגעו מקטטות, השלכת בקבוקים וחפצים, אבנים ובקבוקי תבערה.

 

הידרדרות קשה ואלימה ונזק רב. צומת קריית אתא אמש

 

מהמשטרה נמסר:

"אנו רואים בחומרה רבה את האלימות שהופנתה במהלך היממה האחרונה כלפי השוטרים והובילה לפציעתם של עשרות שוטרים. משטרת ישראל תמשיך להיערך כוחות גדולים למניעת פגיעה בסדר הציבורי, בנפש וברכוש. נמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא נאפשר ונפעל בנחישות נגד אלימות מכל סוג שהיא כמו גם נגד כל ניסיון לפגיעה פיזית בשוטרים או אזרחים".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות