שחקן מכבי חיפה על המהומות במדינה: "שתקנו והבלגנו, עכשיו אנחנו רודפים אחר הצדק"

כדורגלן מכבי חיפה הצטרף לשחקנים אחרים בני העדה האתיופית התומכים במחאה. לדבריו: "אתם תמיד אומרים 'האתיופים השקטים… הצנועים… המכבדים… האנשים הטובים', אבל לא עוד כי זה ממש לא עזר לנו – אלא להפך"
קשר קבוצת הכדורגל מכבי חיפה, סינטיהו סלליך, יצא הבוקר (רביעי) בפוסט נוקב באינסטגרם, בו סיפר כי הוא תומך במחאת חבריו ואחיו, יוצאי אתיופיה.

השחקן, בן העדה האתיופית, ציטט תחילה את התגובות על בני העדה בימים האחרונים, בעקבות התנהגותם בהפגנות המחאה וטען כי אין להם ברירה.

לדברי סלליך, עבור חלקים נרחבים מהציבור, "אנחנו מתויגים כ"אתם" ולא "אנחנו", מה שלמעשה, כך על פי דבריו, "הוביל למחאה. בגלל שזה שלנו ולא שלכם, בגלל שזה אנחנו ולא אתם. אם אנחנו לא נעשה את השינוי שנדרש, אף אחד אחר לא יעשה בשבילנו. אתם לא !!!" כתב סלליך והוסיף:" צדק צדק תרדוף וזה בדיוק מה שאנחנו עושים!  לא לאלימות, לא לגזענות, אנחנו לא נוותר", כתב סלליך.

 

הפוסט שהעלה הבוקר סינטיהו סלליך

השחקן הסביר בתחילת הפוסט מה חושבים כיום במדינה על בני העדה האתיופית וציטט את האמירות המגיעות בימים האחרונים בעקבות המחאה. וכך ציטט סלליך:  "עכשיו איבדתם את התמיכה שלי… תסתדרו במאבק שלכם… קשה לראות את זה ולתמוך בכם …הייתה לכם הזדמנות מצויינת לגרום לכל המדינה ללכת אחריכם… אתם מאבדים את תמיכת הציבור שאתם מתפרעים ככה… הפעם הגזמתם לגמרי… היינו בעדכם אבל כבר לא יותר… העדה הזאת הגזימה… האתיופים האלה… ככה מתנהגים מאיפה שבאתם ולא כאן…".

סלליך הסביר: "שתקנו, נשכנו שפתיים והבלגנו, חיכינו בסבלנות כמו שרק אנחנו יודעים לשינוי המיוחל בחברה… הרי אתם תמיד אומרים "האתיופים השקטים… הצנועים… המכבדים… האנשים הטובים", אבל לא עוד, כי זה ממש לא עזר לנו, אלא להפך..!! ובגלל כל זה אנחנו נמצאים במצב הזה", סיכם השחקן.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות