מנחמים רבים בבית משפחת טקה בקריות: "הלוואי והבן שלי יהיה האחרון ואף ילד לא יהרג" (וידאו)

את ביתו של סלומון טקה ז"ל בקריית חיים, גודשים מאות מבקרים מידי יום. אתמול ביקרו את ההורים השכולים ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם ביחד עם סגנה נחשון צוק. כעת הגיעו לסוכת האבלים גם אהוד ברק, מפקד מחוז חוף, ניצב פרץ עמד ועוד. צפו
 

מנחמים רבים גודשים את בית משפחת טקה בקריית חיים ואת בית הקהילה ליוצאי אתיופיה בקריית חיים, מאז היוודע דבר מותו של סלומון טקה ז"ל (19) מירי שביצע שוטר שלא בתפקיד, בתחילת השבוע.

השוטר הנמצא במעצר בית בבית מלון במרכז הארץ, תחת אבטחה כבדה מחשש לחייו, טוען כי מדובר בהגנה עצמית, אך במשפחה ובקהילת יוצאי העדה טוענים כי מדובר באירוע על רקע גזעני, דבר אשר הצית שוב את המחאה העזה של עדה שלמה.

אתמול (שלישי) ביקרה את ההורים ובני המשפחה ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם וסגנה וממלא מקומה, נחשון צוק.

 

ראש העיר קליש רותם וסגנה נחשון צוק (משמאל) אתמול בבית הקהילה עם בני המשפחה

 

בתוך כך מבקר בשעה זו ממש, מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב פרץ עמר בבית משפחת טקה בקריית חיים.

אביו של סלומון ז"ל, אמר לניצב עמר:

"את הבן שלי כבר אי אפשר יהיה להחזיר. אנחנו רוצים שיהיה משפט צדק ומערכת חוק הוגנת. הלוואי והבן שלי יהיה האחרון ואף ילד לא יהרג".

צפו במפגש בין השניים הנערך בשעה זו : 

 

 

לפני שעה קלה הגיע גם אהוד ברק בבית המשפחה האבלה בקריית חיים. 

צפו במפגש בין אהוד ברק לבין הוריו ובני משפחתו של סלומון ז"ל: 

 

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר הבוקר: 

"אני משתאה מהמנהיגים והמנהיגות הצעירים והצעירות של הקהילה, שאני פוגש פעם אחר פעם, מיטב בנינו ובנותינו, ואני מבקש מכולנו – לפעול באחריות ומתינות. אני יודע שאתם עושים כל שביכולתם כדי להעביר את קול המחאה ולהנהיג שינוי שכולו תיקון ובניה של עתיד טוב יותר. אף אחד לא מבקש נקמה.

סערת הנפש מגיעה מתוך שבר ותפילה גדולה לתיקון. וכולנו שותפים, כולנו מוכרחים להיות שותפים במהלך הזה לתיקון. אין לנו ברירה אחרת, אין לנו בית אחר.

אנחנו מוכרחים להיזהר מאוד מההסלמה של המחאה ומגלישה שלה לאלימות שאין לה מקום", אמר הנשיא ריבלין.

 

מפגינים אמש בצומת קריית אתא

 

עוד אמר נשיא המדינה הבוקר:

"אני קורא לכולנו, בתוך השבר, לשמור על האיפוק והמתינות. הזעם, אסור לו שיבוא לידי ביטוי באלימות. קומץ המוחים שבחר באלימות- איננו פני המחאה, ואסור שיהיה פני המחאה, המובנת לכולנו מאוד.

ביתי- ביתכם הוא. בואו נשב יחד עם כל הגופים האחראים לשלום אזרחי ישראל. רק כך, בשיח פתוח, ונוקב ככל שיהיה, נגיע לשינוי. נמשיך לעמוד יחד כחומה בצורה מפני האלימות, כל צורה של אלימות, וניאבק יחד על הבית המשותף שלנו, על העתיד של הילדים והילדות שלנו", דברי נשיא המדינה, ראובן ריבלין הבוקר.

בתחילת דבריו אמר הנשיא: 

"אחיותי ואחיי אזרחי ישראל, ובתוכם אחינו ואחיותינו, בני קהילת יוצאי אתיופיה. אלה ימים קשים מאוד. סלומון טקה שאיבד את חייו נמצא במחשבות של כולנו, והשאלות קשות ומייסרות.

אנחנו מוכרחים לעצור, שוב, לעצור – ולחשוב יחד כיצד ממשיכים מכאן.

אין לאיש מאיתנו דם סמיך יותר, ולעולם לא יהיו חיי אחינו ואחיותינו הפקר. עלינו למצות את חקירת מותו של סלומון – ועלינו למנוע את המוות הבא. את הפגיעה הבאה. את ההשפלה הבאה. כולנו מחויבים לכך.
אנשים אחים אנחנו. הגענו לכאן, כולם, למולדת שלנו, שהיא הבית שלנו, של כולנו, וכולנו שווים בו. נילחם על הערכים שלנו, נילחם כדי להבטיח עתיד בטוח, לכל ילד וילדה שגדלים כאן.

לא נשלים עם מציאות שבה הורים מפחדים לאפשר לילדים שלהם להסתובב בחוץ מחשש שייפגעו בשל צבע עורם או מוצאם. זוהי לא מלחמת אחים – זוהי מלחמה משותפת של אחים ואחיות על הבית המשותף שלהם, ועל העתיד המשותף שלהם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות