לראשונה: חברת נמל חיפה נכללת בדירוג היוקרתי של ארגון מעלה 

בין החברות הגדולות השואפות להיכלל בדירוג היוקרתי של ארגון מעלה, דורגה השנה לראשונה גם חברת נמל חיפה
מנכ"לי המשק הבכירים התכנסו אתמול בבוקר (שלישי) בלובי הבורסה לניירות ערך לטקס פתיחת המסחר לרגל חשיפת דירוג מעלה 2019 הבוחן את האחריות החברתית של החברות הגדולות בישראל.

השנה נמדדו 161 חברות – מס' שיא מאז הושק מדד ת"א-מעלה ב- 2005.

מנכ"ל ארגון מעלה מומו מהדב הציג את עיקרי תוצאות המדד החדש ואת החברות המדורגות כפלטינה, זהב וכסף, עם התמקדות בשלושה נושאים עיקריים: גיוון בתעסוקה, קידום נשים והשקעה בעובדים.

בין החברות הגדולות דורגה השנה לראשונה בדירוג היוקרתי, גם חברת נמל חיפה. 

 

אשל ארמוני, יו"ר דירקטוריון חברת נמל חיפה, בין נציגי החברות אשר זכו בדירוג מעלה 2019 . צילום: סיון פרג'

"הדירוג השנה מציג מספר שיא של חברות – ממשיכות ומצטרפות חדשות ומשקף מחויבות והעמקה בניהול האחריות החברתית", אמר מנכ"ל הארגון: "אנחנו רואים שיפור בתוצאות בהקשרים של אחוזי הנשים מקרב מקבלי השכר הבכיר, עלייה באחוז התרומה מהרווח והגדלת ההשקעה בעובדים בדגש על עובדים בדרגות השכר הנמוכות. אנחנו אופטימיים במיוחד השנה לאור ההצטרפות של שוק ההון למאמץ עם ההכרזה של מספר מהגופים המשמעותיים על בחינת נושא האחריות החברתית כחלק ממדיניות ההשקעה".

 

לראשונה נכללים בדירוג מעלה. צילום: נמל חיפה

יו"ר הבורסה לניירות ערך אמנון נויבך אמר אתמול בטקס: "לנו בבורסה חשוב כי הנהלות החברות בישראל יפעלו לקידום נושא האחריות התאגידית ויתייחסו לקריטריונים ולסטנדרטים של ניהול אחראי בישראל. נושא האחריות התאגידית חשוב עבור כולנו הן כצרכנים, הן כמשקיעים והן כעובדים בחברות. שוק ההון יודע לתמחר נכון את החברות שמנוהלות בצורה נכונה, מתוך ראייה אסטרטגית ארוכת טווח, ושיודעים למצוא את האיזון הנכון בין כל האינטרסים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות