להבות המחאה דעכו: אביו של סלומון ז"ל ביקש מהקהילה לגלות סבלנות ואיפוק

רק עשרות מפגינים הגיעו אחר הצהריים לצומת קריית אתא. להבות המחאה דעכו באופן משמעותי בכל הארץ. מוקדם יותר היום, לאחר ביקור של מפקד מחוז חוף במשטרה, בבית המשפחה בקריות, קרא אביו של סלומון ז"ל לבני הקהילה, לאפשר למשפחה לעבור את השבעה בשקט, לא לנהוג באלימות ולא לפגוע עוד בשגרת הציבור. המסר, ככל הנראה חלחל כראוי. תמונת מצב עדכנית
 

לאחר יומיים של אנרכיה ועימותים אלימים מול אלפי מפגינים אשר גרמו לשיתוק צירי תנועה בכל רחבי הארץ, 116 פצועים ועשרות עצורים, נכון לשעה זו שקט ורגוע בגזרת חיפה והקריות וגם ברחבי הארץ דעכה מחאת יוצאי אתיופיה, בצורה משמעותית, הן מבחינת מספר המפגינים אשר הגיעו הערב למספר מוקדים בארץ, והן מבחינת העוצמה הפחותה משמעותית

לצומת קריית אתא הגיעו הערב (רביעי) רק עשרות מפגינים, כ-50 במספר, רובם צעירים, וקיימו מחאה שקטה ללא חסימות כבישים וללא אלימות או התלהמות.

 

הלהבות באיזור דעכו. בתמונה: צומת קריית אתא, אמש

 

יש לציין כי המשטרה הפגינה נחישות רבה מול המפגינים ומנעה את ירידתם אל הכביש. השוטרים בצומת קריית אתא הודיעו למפגינים בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, כי מי שיירד לכביש ייעצר מיד.

הבוקר הודיעו במשטרה כי ימנעו חסימות צירים בהפגנות המחאה ואכן, נכון לשעה התנועה באיזור חיפה והקריות וגם במרבית האיזורים ברחבי הארץ, חלקה וזורמת כסדרה

.

צומת קריית אתא היום אחר הצהריים. כוחות גדולים המתינו לפעולה במקרה של חידוש העימותים. כאמור נכון לשעה זו – הגזרה שקטה. צילום: רעי innerzone

 

כוחות גדולים הגיעו היום אחר הצהריים לצומת קריית אתא ונערכו לקראת אפשרות שביום השלישי למחאה יתחדשו ההפגנות והעימותים האלימים, אותם ראינו במהלך היומיים האחרונים.

עם זאת כאמור לא נדרשו השוטרים להתעמת עם המפגינים ורק שמרו על הסדר הציבורי. המפגינים בקריית אתא הניפו שלטים וקראו "שוטר אלים צריך להיות בפנים".

היום, לאחר שביקר בבית המשפחה האבלה בקריית חיים, מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב פרץ עמר, הודיעה משפחתו של סלומון טקה ז"ל, כי היא מבקשת מהקהילה לנהוג באיפוק, להרגיע את הלהבות ולאפשר להם לעבור את ימי השבעה.

 

אביו של סלומון טקה ז"ל עם מפקד מחוז חוף, נציב פרץ עמר היום בצהריים

 

מטעם משפחתו של טקה נמסר:

"איבדנו ילד ואנו מבקשים מהציבור לא לקיים מחאות עד לסיום השבעה, ולנהוג באיפוק ובסבלנות. בתום השבעה נקיים את המחאות הצודקות והלגיטימיות באופן מאורגן ובתיאום עם הגורמים הרלוונטים, מבלי לפגוע בחיי השגרה של הציבור ובוודאי ללא אלימות כל שהיא".

 

סלומון טקה ז"ל (19). נהרג ביום ראשון באירוע  ירי שביצע שוטר בקריית חיים. המקרה הצית את מחאת יוצאי אתיופיה בכל הארץ

 

"אנו קוראים לכל הנערים והוריהם להימנע מכל פרובוקציה והתגרות מיותרת" הוסיף נציג משפחת טקה ואמר:

"הזעם והכעס שבאו לידי ביטוי בימים אחרונים הם כעס שהצטבר משנים של הזנחה מתמשכת, אי מיגור הגזענות ובעיקר שיטור יתר והרג מיותר של ילדינו. תודה על התחשבות והבנה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות