טיפת חלב על גלגלים

פיתוח של מכבי מעניק שירותי טיפת חלב באמצעות מרפאה על גלגלים. המרפאה הניידת מעוררת עניין רב ופועלת בחוף הכרמל ובעתלית בכדי להגיע לכמה שיותר תינוקות ולחסוך להם ולהוריהם את הטרחה ואת הנסיעות. קבלו
 

שירותי טיפת החלב בישראל מוכחים כמובילים בעולם בין ארגוני הבריאות השונים. מעקב, טיפול וחיסונים בגיל הינקות חשובים מאד להתפתחות תקינה ובריאה של התינוק.

באזור הצפון ישנם מרחקים גדולים ויישובים קטנים. לכן נאלצים הורים רבים לנסוע עם התינוק אל טיפת החלב שנמצא במרחק רב.

במכבי החליטו להפוך את התמונה. יוזמה חדשה מביאה את טיפת החלב גם בצפון, עד היישובים הכפריים של רמת הגולן. טיפת חלב ניידת שהיא מרפאה על גלגלים. קראוון נגרר המצויד היטב בכל מה שקיים בטיפת חלב.

הניידת תפעל בכל אזור הצפון בהתאם לצורך והחלה לפעול מחוף הכרמל ועתלית, דרך אזורי עמק יזרעאל ועד ליישובי רמת הגולן, כאשר בהמשך בהחלט ייבחנו גם נקודות נוספות באיזור.

המהלך מהווה באופן מעשי הכפלה של מרפאות טיפת החלב של מכבי בצפון.

 

מרפאת טיפת חלב על גלגלים. צילם: מכבי

 

ניידת טיפת החלב תוכננה אדריכלית בקפידה על פי סטנדרט משרד הבריאות וכללי משרד התחבורה וכוללת  חדר אחות מאובזר, פינת המתנה, עמדת החתלה, מערכות מידע מותאמות ונגישות מלאה.

במכבי מוסיפים כי מסלולי הניידת לקבלת השירותים ייקבעו בהמשך לפי צורכי האוכלוסייה ולפי הביקוש ובתיאום עם ראשי הערים והיישובים.

נכון להיום, למכבי יש עשר נקודות של טיפות חלב שונות בצפון, שמטפלות בכ-5000 ילדים עד גיל שש.

במכבי מאמינים כי בזכות הניידת ניתן יהיה להכפיל את כמות תחנות טיפת החלב בצפון, כבר בתוך שנתיים ובהמשך מתוכנן להרחיב כאמור את הפעילות לאזורים פריפריאליים נוספים בארץ.

 

טיפת חלב ניידת עד הבית. צילום: מכבי

 

מנהלת התפעול המחוזית של מכבי בצפון, חמדה שטויאר, אחות טיפת חלב בעברה והוגת הרעיון, מסבירה:

"הצורך ברור, השירות חיוני ביותר וזה בדיוק מסוג השירותים שמעלים תהיות איך לא עשינו זאת קודם.  זה פשוט ויעיל ומאפשר שוויון בין שירותי המרכז לפריפריה. אם יוצאים מהקופסא – מוצאים רעיונות חדשים. טיפת החלב החדשה שלנו היא  בעיניי המהות של ציונות, שליחות ובריאות יחד״

ראש מחוז הצפון של מכבי, ד"ר גלית קאופמן:

"ניידת טיפת החלב היא מיזם יצרתי למתן פתרון פשוט לאתגר העצום של הפריפריה. טיפת חלב על גלגלים מנגישה שירות זמין, מקצועי ואיכותי קרוב לבית. זו מהפכה בחשיבה ובתפיסת השירות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות