פרשת מטעני החבלה: סוכן סמוי רכש לבנות חבלה ומטעני נפץ מהחשודים

פרקליטות מחוז חיפה הגישה הצהרות תובע כנגד חמישה חשודים בייצור והכנת מטעני נפץ, שהוצמדו לרכבים והביאו לפציעות חמורות של נהגיהם ואף למותו של תושב נשר לפני כחודש
 

יחידת להב 433 של המשטרה ניהלה בחודשים האחרונים חקירה, במסגרתה הופעל סוכן סמוי שרכש במספר הזדמנויות שונות מטעני חבלה ואמצעי לחימה. במהלך פעילותו, רכש הסוכן הסמוי חמישה מטעני חבלה, 14 לבנות חבלה ואקדח מסוג FN.

 

מדובר בפרשה מורכבת, במסגרתה עלה החשד כי במעבדת החבלה שנחשפה, יוצרו גם המטען ממנו נהרג לפני כחודש תושב נשר לאור היום, בעת שנהג במכוניתו שהתפוצצה בלב העיר וכמו כן מטען נוסף אשר התפוצץ במרכז הכרמל חודש קדם לכן ופצע באורח קשה בני זוג.

 

זירת החיסול בנשר באמצעות מטען חבלה. צילום דוברות המשטרה

 

החקירה נפתחה על ידי משטרת ישראל ובליווי פרקליטות מחוז חיפה, לאחר שזוהתה עלייה באירועים שונים ברחבי הארץ – בהם הופעלו מטעני חבלה בעלי מאפיינים זהים.

ב- 11.06.2019 נעצרו שישה חשודים במעורבות בייצור והכנת מטעני חבלה וסחר באמצעי לחימה, סחר בסמים וקשירת קשר לביצוע פשע.

במהלך מעצר החשודים נתפסו גם לבנת חבלה, מערכות הפעלה של מטענים, מאיצים, נפצים, מחסניות וכדורים לכלי נשק שונים, רימון הלם, רימון רסס, פתיל רועם וכן רכיבים נוספים המשמשים להכנת המטענים.

 

מטען שנרכש על ידי סוכן המשטרה. צילום: דוברות המשטרה

 

על פי החשד, המעורבים עסקו ברכישה וגניבה של ציוד ורכיבים המיועדים להכנה וייצור של מטעני חבלה וסחר בנשק שנועדו לפגוע באחרים, במסגרת סכסוכים בין גורמים עבריינים.

מעצר החשודים הוארך מספר פעמים ואתמול (רביעי) הגישה פרקליטות מחוז חיפה הצהרות תובע נגד ארבעה מעורבים.

הבוקר הוגשה הצהרת תובע כנגד חשוד נוסף בפרשה. החקירה בעניינו של חשוד נוסף נמשכת גם עתה.

 

לבנת חבלה שנרכשה על ידי סוכן המשטרה. צילום דוברות המשטרה

 

"משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה נגד תופעות של פשיעה חמורה, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, על מנת לחשוף עבירות המסכנות את בטחון הציבור ופוגעות בחפים מפשע ולהביא את מבצעי העבירה לדין", כך נמסר.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות