נפתח "בית חולים יום" החדש של כרמל

מצוייד במילה האחרונה של הטכנולוגיה הרפואית המובילה בעולם, נפתח בימים אלו "בית החולים יום" המחודש של כרמל
 

בהשקעה של 22 מיליון ש"ח ועל פני 1,200 מ"ר משודרגים ומצוידים במילה האחרונה של הטכנולוגיה הרפואית בעולם, נפתח בימים אלו "בית החולים יום" המחודש של כרמל.

"מדובר בתוספת כוח משמעותית של יותר מ- 6,000 ניתוחים ופעולות כירורגיות בשנה, מה שיאפשר לנו לתת לכלל המטופלים באזור חיפה והצפון שירות מתקדם ואיכותי בחזית הטכנולוגיה", מספרת המנהלת האדמניסטרטיבית של ביה"ח כרמל, סיגל זומר.

 

השקעה חסרת תקדים וצוות מצוין בחזית הטכנולוגיה. צוות הניהול של בית חולים יום המחודש. צילום אלי דדון

 

בתום שנתיים מאומצות ומתוכננות ובהשקעה של עשרות מיליוני שקלים נפתחה במרכז הרפואי כרמל מקבוצת הכללית, מחלקת אישפוז יום – המוכרת כ"בית חולים יום" של כרמל.

מדובר בקומפלקס רפואי ייחודי ומתקדם  שעבר שיפוץ ושדרוג מודרני ואיכותי מכף רגל ועד ראש, והוא עומד כיום בסטנדרטים האיכותיים והמחמירים ביותר בעולם.

"בית החולים יום" החדש יאפשר לכרמל להגדיל ולהעניק למטופליו,  יותר ניתוחים, יותר פעולות כירורגיות מורכבות ומגון רחב יותר של טיפולים אמבולטוריים רפואיים מתקדמים בעזרת טכנולוגיה עילית כשהכל נמצא תחת קורת גג אחת.

בבית החולים יום נבנו ארבעה חדרי ניתוח חדישים שצוידו במיטב הציוד הרפואי המתקדם ביותר, הכולל מערכות לפרוסקופיות מהדגמים מעודכנים ביותר, מיקרוסקופים משוכללים, מכונות הרדמה, מנורות ניתוח ומוניטורים רפואיים הפועלים באינטגרציה מלאה ברמה הכי גבוהה של חדרי הניתוח בעולם.

חדרי הניתוח החדשים יאפשרו כמעט את כל מגוון הניתוחים הכירורגיים הקיימים לרבות ניתוחים לפרוסקופים, ניתוחים אורתופדיים, כירורגיה כללית גניקולוגיה, ניתוחי א.א.ג, עיניים, ועוד.

 

בית חולים יום המחודש. חדרי ההתאוששות. צילום אלי דדון

 

זומר מעדכנת כי מערך חדרי הניתוח הנוסף של בית החולים יום שנבנה בעלות של 22 מיליון  יאפשר הרחבה והגדלת פעילות הניתוחים של בית החולים בהיקף של כעוד 2500 ניתוחים נוספים בשנה .

לבית החולים יום חוזרת גם כל פעילות מכון הגסטרו של כרמל בניהולו של ד"ר אורי סגול.

מכון הגסטרו על צוות המומחים והצוות הסיעודי שלו ימשיך להציע את מגוון הבדיקות והמעקב הרפואי בתחום הגסטרואנטרולוגיה ומתוכננים להתבצע בו כ 3500 פעולות ובדיקות, וכן פעילותERCP   ו EUS.

עבור מערך חדרי הניתוח ומכון הגסטרו נבנה והותאם מחדש מתחם קבלת חולים והתאוששות מודרני ושירותי, המכיל 24 עמדות קבלה והתאוששות.

 

צוות הניהול של בית חולים יום המחודש. צילום אלי דדון

 

ביחידת ההתאוששות הותקנו מערכות מוניטורי טאצ' המתקדמים ביותר, המאפשרים הורדת נתונים אוטומטית בחיבור ישיר לתיקים הרפואיים. מדובר בחידוש מקביל למערכות הניטור המתקדמות הקיימות בחדרי ניתוח ומאפשרות גם הם קישור ישיר לתיק הרפואי, משלב קבלת החולה הניתוח ההתאוששות ועד שחררו של החולה לביתו.

מתחם ההתאוששות החדש יאפשר טיפול מרווח ואישי בכל מטופל לאחר ניתוח, ובעזרת צוות הסיעוד הייעודי במקום, הוא יאפשר למטופלים חזרה מהירה ונעימה לשגרה ושחרור הביתה.

 

לובי הקבלה בבית חולים יום של כרמל. צילום אלי דדון

 

גם המכון ההמטולוגי של כרמל, בניהולו של ד"ר מאיר פרייס, חוזר למקומו במתחם החדש והוא מכיל 13 עמדות טיפול יום המטולוגי חדשות ומודרניות, עם מסך טלוויזיה אישי לכל מטופל, כולל טיפולים מתקדמים בפלסמה פרזיס.

כדי להקל על החולים נפתחה בתקופת השיפוץ שלוחה נוספת של המכון במרכז רפואי לין של הכללית, למתן טיפולים המטולוגים בקהילה.

בשלוחה במרכז לין 11 עמדות טיפול וגם היא מופעלת באחריות ובניהול של צוות המכון המיומן של כרמל, בניהולו של ד"ר פרייס.

"ייחודו הנוסף של מתחם "בית חולים יום" החדש, הוא היותו ממוגן ברמה הגבוהה ביותר", מספרת זומר: "המתחם יאפשר מיגון מלא במצבי חירום והוא יוכל בעתות חירום לשמש גם את הפגייה, טיפול נמרץ וגם את מטופלי הדיאליזה, להם הוכנו תשתיות מיוחדות בתוך בית החולים- יום, לשעת חירום", דברי זומר.

 

 

מנהל בית החולים כרמל, ד"ר אבי גולדברג.

 

לאיוש הצוותים המנהלים ב"בית החולים יום" נבחרו מיטב האנשים המקצועיים והמיומנים של כרמל:

את מערך ההרדמה של חדרי הניתוח ינהל ד"ר הוריה לזרוביץ כמרדים הראשי, מנהלת הסיעוד של המתחם היא האחות שולי בן הרוש, ואחות אחראית חדרי הניתוח, היא מרינה גנדלמן. את מערך משרד קבלה החדש על מגוון שירותי המשרד וזימון התורים שבו, תנהל רנית רומנו.

בפרויקט "בית החולים יום" החדש, הוטמעו תהליכי עבודה חדשים ונרחבים בשירות ובטיפול הרפואי כמו הטמעה של התיק רפואי הממוחשב "קמיליון" החל משלב קבלת החולה, הניתוח או הפעולה, דרך ההתאוששות ועד השחרור או בהמשך לאשפוז במחלקה – לסגירת מעגל בתיעוד רציף.

כלל האתרים במתחם נבנו ברמה הגבוהה ביותר והם עומדים בכל דרישות ותקנות הבטיחות, על פי כלל התקנים הבינלאומיים הנדרשים והמחמירים ביותר בעולם. בעקבות דרישות המיגון לשעת חירום התקבלה לטובת הפרויקט תרומה נדיבה בסך שני מיליון שקלים.

החודש האחרון הוגדר "בבית חולים יום" כחודש הרצה לבחינת כלל המערכות באופן בטיחותי והוא מופעל ומאורגן על ידי סגנית מנהל בית החולים, ד"ר שרון אלרעי וסגנית מנהלת הסיעוד, ברוריה מושיץ.

מנהל בית החולים כרמל, ד"ר אבי גולדברג, מסכם ואומר כי "בית חולים יום החדש נבנה במיטב הטכנולוגיה הרפואית ומערכות המחשוב ובשילוב כוח האדם המקצועי והמיומן שלנו הוא יאפשר לנו להגדיל את יכולות והיקף הניתוחים והשירותים האמבולטוריים באופן משמעותי תוך מתן שירות מהיר לכלל תושבי חיפה והצפון".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות