ראש עיריית נשר, רועי לוי, בפוסט מרגש ומלא עוצמות 

בפוסט שהעלה ראש עיריית נשר, רועי לוי לדף הפייסבוק הרשמי שלו ביום שישי האחרון, ריגש את התושבים שכתבו לו: "תודה על האיחוד"


 

"בכל דבר בעולמנו מעורבים טוב ורע, ועל האדם לבחור מה להדגיש, במה להתבונן ובמה להתעניין. כי בחיי כל אחד ואחת יש שתי דרכים: לראות את הטוב הסובב אותו, או להיפך",

כך פתח בסוף השבוע האחרון ראש עיריית נשר, רועי לוי, את הפוסט המרגש שהעלה לעמוד הפייסבוק הרשמי שלו.

בפוסט ציין ראש העיר, כי השבת (אתמול) מלאו 25 שנים לפטירתו של הרבי מלוּבָּבִיץ'.

"בימים בהם אנשים מעלים זכרונות מהרבי מלוּבָּבִיץ' זצוקל. לי אין", כתב לוי: "אבל יש בי הוקרת תודה על בתי חב"ד והשליחים של הרב הנמצאים בכל פינה נידחת בעולם וגורמים לכל יהודי עם תרמיל להרגיש רגע של קדושה בכל מקום בעולם".

 

ראש העיר נשר בפוסט עוצמתי. 25 שנים לפטירתו של הרבי מלובביץ'. צילום מרדכי ברון ויקיפדיה

 

עוד ציין ראש העיר לוי בפוסט: 

"דברים שאולי לא ידענו: הרבי מלוּבָּבִיץ' נולד וגדל באחת התקופות החשוכות בהיסטוריה היהודית: הוא נולד באוקראינה בתחילת המאה העשרים, הוא חווה על בשרות את הפוגרומים, מלחמת העולם הראשונה, המהפכה הבולשביקית ועלייתו של הקומוניזם, ומלחמת העולם השנייה. והתגובה של הרבי לגל הצרות הייתה לקבל החלטה מודעת להתמקד בחיובי ולא בשלילי.

זה היה סימן ההיכר של הרבי: אופטימיות נצחית, כמעט עקשנית. גם מול טרגדיה בסדר גודל משברי, הוא סירב לחיות בצל הפחד ולראות את העולם כמקום שלילי. אבל מה שמרשים יותר זו העובדה שהרבי בחר (!) בגישת חיים כזו, הוא עיצב את אופיו האופטימי בעבודה עצמית. כך התבטא בעצמו בחשיפה אישית נדירה לאחד ממקורביו, הרב בער יוניק: "עבדתי על עצמי לראות את הדברים באור חיובי, אחרת לא יכולתי לשרוד".

 

 

מרגש. ראש העיר נשר, רועי לוי. צילום: אסי פטוקה

 

ראש העיר הוסיף וכתב בפוסט: 

"כך כותב הרבי, במכתב מפעים שיכול לשנות לנו את כל תפיסת העולם והחיים:

"בכל דבר בעולמנו מעורבים טוב ורע, ועל האדם לבחור מה להדגיש, במה להתבונן ובמה להתעניין. כי בחיי כל אחד ואחת יש שתי דרכים: לראות את הטוב הסובב אותו או [להיפך] וכו'.

חכמינו ז"ל מצביעים על עובדה מאלפת, כי אדם הראשון עוד בהיותו בגן העדן התאונן על מצבו והוגדר 'כפוי טובה'. לעומת זה, יהודים ששהו במחנות ההסגר של הנאצים יימח שמם ובתקופה האיומה ביותר, ישמרנו השם – בירכו את ברכות השחר והודו בכל יום לבורא העולם ומנהיגו.

צורת חיי האדם – אם יהיו חיים מלאי שביעות רצון ותוכן או להיפך – תלויים במידה גדולה ברצונו של האדם והוא מושל בצורת הראייה של עיני שכלו, האם להביט לצד ימין או לצד שמאל".

תגובות התושבים הנרגשים לפוסט החכם, המאחד והמעצים של ראש העיר, לא איחרו להגיע ובהן גם תגובה בה סיפרה אחת התושבות, כי היא מחזיקה עד היום במכתב מהרבי מלוּבָּבִיץ',  אותו קיבלה ממנו בילדותה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads