תואר שני בחינוך לגיל הרך

אורנים היא המכללה היחידה בצפון המעניקה תואר שני בחינוך לגיל הרך ולמה בכלל צריכה גננת תואר שני
 

אורנים היא המכללה היחידה בצפון המעניקה תואר שני בחינוך לגיל הרך (לידה עד שש). התכנית מיועדת לגננות וגננים, מחנכים ומחנכות המלמדים בגנים ובמערכות הגיל הרך בכל טווח הגילאים, וכן לעובדי חינוך הפועלים במסגרות שונות הקשורות בגיל הרך.

ראשת התוכנית לתואר שני  בחינוך בגיל הרך, ד"ר סיגל אחיטוב, אומרת: "הכשרה של אנשי חינוך איכותיים בגיל הרך, בעלי תואר שני בתחום, היא משימה בעלת חשיבות מן המעלה הראשונה. מטרת התכנית היא להרחיב ולהעמיק את הידע האקדמי והמקצועי של אנשי החינוך, אותו רכשו במהלך לימודיהם לתואר הראשון. התוכנית מעניקה ללומדים תמונה שלמה ככל האפשר על צורכי הילדים בגיל הרך, על גישות חינוכיות עדכניות ועל דרכים להתמודדות חינוכית ראויה כמנהיגים חינוכיים האחראים על צוותים, וכעובדים מול הורים וקהילה"

מכללת אורנים פינת נוף. צילום יחצ

התכנית כוללת שני מוקדים לבחירה: מוקד הדרכה וניהול ומוקד הובלת תהליכי הכלה ושילוב. לבחירה במוקד הובלת תהליכי הובלה ושילוב יש חשיבות מיוחדת בימים אלה, לאור התיקון החדש לחוק השילוב וההשמה, לפיו יותר ילדים בעלי צרכים מיוחדים ישתלבו במסגרות החינוך הרגיל.

המחוז שמוביל את הפיילוט הזה הוא מחוז צפון, והגננות במחוז זה כבר התחילו ליישם את החוק הלכה למעשה מבלי שרובן קיבלו כל הכשרה מקצועית לכך. בשנת הלימודים הקרובה שאר הגננות עתידות אף הן להצטרף ליישום החוק. הלימודים במוקד הובלת תהליכי הכלה ושילוב עוסקים בין השאר בקשיים ועכבות בהתפתחות, בילדי גן בסיכון, בילדים על הרצף האוטיסטי, בתהליכי שילוב בגיל הרך ועוד, וכך מקנים לגננות ידע וכלים ליישום התיקון לחוק, ואף יכולת להנחות ולהדריך על פיו.

המוקד השני בתכנית הוא כאמור מוקד הדרכה וניהול. במסגרת מוקד זה תוכלנה הסטודנטיות לבחור להשתלב במהלך לימודיהן במסלול לקראת קבלת תעודת מדריכה יועצת במסגרות לידה-שלוש מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים (מסלול הכרוך בתוספת פרקטיקום, תעודה זו נדרשת בגלל חוק חדש אחר, חוק הפיקוח על מסגרות 0-3 שחוקק באוקטובר 2018 , בעקבות חוק זה קבע משרד העבודה, האחראי על מסגרות לידה-שלוש, שהן תהיינה מחויבות בהדרכה מקצועית, הדרכה שתוכל להינתן רק על ידי בוגרת תואר שני בגיל הרך ובעלת תעודת מדריכה-יועצת.

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך