בואו לספוג אמנות במוזיאוני חיפה

תערוכות חדשות, קורסים מרתקים, הרצאות מגוונות, פעילויות ילדים ועוד- אוסף המוזיאון כולל מבחר עשיר ומגוון של יותר מ-7,500 יצירות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. קורסים מרתקים באמנות. תערוכות אמנות ייחודיות. פעילויות מהנות לכל המשפחה. אירועי אמנות מיוחדים.
במסגרת פרויקט 'שבת ישראלית' של משרד התרבות, מוזיאוני חיפה יהיו פתוחים בסופי שבוע לציבור ללא תשלום.

כרגע תתאפשר כניסה חינם בימי שישי ושבת

למוזיאון חיפה לאמנות

למוזיאון הימי הלאומי

למוזיאון הרמן שטרוק

למוזיאון העיר

ולמרכז לאמנויות.

מוזיאון טיקוטין סגור כרגע לצורך הקמת תערוכה חדשה.

מוזיאון מאנה-כץ סגור כרגע לצורך הנגשתו לבעלי מוגבלויות פיזיות.

צילום מוזאוני חיפה

*שעות פתיחה- התעדכנו:

ראשון, שלישי, רביעי: 10:00- 16:00

המוזיאונים יהיו סגורים בימי שני

*חמישי: 10:00-18:00 (שעות פתיחה של חמישי השתנו החל מתאריך 17/10)

שישי: 10:00-14:00

שבת: 10:00-16:00

*מוזיאון הרמן שטרוק סגור בשבת

הכניסה לתערוכה במוזיאון הרמן שטרוק הינה ללא עלות עד להודעה חדשה

*יש לשריין מקום באתר מוזיאוני חיפה

לינק לשעות פעילות מוזיאוני חיפה באוגוסט, בשיגרה ובימים מיוחדים:  https://bit.ly/3kbrAcN

חוגים לשנת תשפ"ב

לפרטים והרשמה: מרינה: 049115944 | Education@hms.org.il

להגעה לטופס הרשמה לחוגים>>> לחצו כאן

החוגים מותאמים לקבוצות גיל שונות | מחולקים לחוגים קצרים בני 8 מפגשים/ 22 מפגשים |  *ההרשמה ע"ב מקום פנוי | פתיחת הקורסים תלויה במספר הנרשמים.

*תינתן הנחה בגובה 10% לאחים (ההנחה תינתן עבור הילד הנוסף בלבד, הזול מביניהם) | למנויי מוזיאוני חיפה (לא כולל מנוי מוזיאונצ'יק) | משפחות אשר בראשן הורה יחיד.

צילום מוזאוני חיפה

קורס הורים וילדים | מותאם לגילאי טרום חובה וכיתה א 

קורס מרגש, אשר נותן להורים הזדמנות נהדרת לעסוק באמנות עם ילדיהם ודרכה להכירם בצורה מעמיקה יותר, קורס המעניק חוויה בלתי נשכחת לילד ולהורה.  המפגשים יתקיימו שבתאי לוי 24

ימי רביעי 17:00-18:15 , מפגש ראשון 27.10.21

שם מורה: גל מונק

מחיר: בהרשמה מוקדמת  790 ש"ח ( בהרשמה מוקדמת ניתן לחלק ל3 תשלומים *263 ) מחיר מלא: 880 ש"ח

*המחיר כולל כניסה של ילד והורה

כמות מפגשים: 8

 

קורס ציור מנגה | מותאם לגילאי 6 – 12

בקורס הילדים יזכו ללמוד ולהעמיק בציור המנגה, ילמדו כיצד לצייר פנים וגוף בסגנון, צ'יבי ועוד. המפגשים יתקיימו במוזיאון טיקוטין

ימי רביעי 15:30-16:45 , מפגש ראשון 27.10.21

שם מורה: מיטל מידורי

מחיר החוג : בהרשמה מוקדמת 540 ש"ח (ניתן לחלק ל3 תלשומים *180 ש"ח)  מחיר מלא: 600 ש"ח

כמות מפגשים: 8

 

אלת המזל צילום מוזאוני חיפה

קורס צילום בסמארטפון | מותאם לגילאי 10+

הקורס יתמקד בחוויית הצילום כדרך להבעת רגש או רעיון בצורה אישית ומקורית. הקורס יכלול 8 מפגשים שישלבו חלק עיוני ומעשי, לא נדרש ידע קודם בצילום.

מפגש ראשון ושני במזיאון טיקוטין, מפגש שלישי ורביעי במוזיאון העיר, מפגש חמישי ושישי במוזיאון הימי, מפגש שביעי מוזיאון לאמנות, מפגש 8 טיקוטין

ימי ראשון מ16:00-18:00 , מפגש ראשון 24.10.21

שם מורה: ג'ני כצנר

מחיר :  בהרשמה מוקדמת  595 ש"ח (  ניתן לחלק ל3 תשלומים * 199) מחיר מלא: 675 ש"ח

כמות מפגשים: 8

 

חוג פיסול בחימר | מותאם לגילאי 7 – 13

חוג פיסול לילדים אשר ידיהם לא עוזבות את הפלסטלינה ורוצות לעבור לחימר. בחוג הילדים ילמדו לפסל החל מצורות בסיסיות, טקסטורות עד לפיסול כדים וכלי חרס וגוף האדם. המפגשים יתקיימו שבתאי לוי 24

ימי חמישי 17:00-19:00 , מפגש ראשון 28.10.21

שם מורה: נטלי דיאטלוב

מחיר : בהרשמה מוקדמת  2,600 ש"ח (ניתן לחלק ל8 תשלומים * 361)  מחיר מלא: 2888 ש"ח.

כמות מפגשים: 22

פיג צילום מוזאוני חיפה

 

חוג ציור לילדים בני 8-13

חוג יחיד במינו לילדים החולמים לצייר מקצועי, החוג מעניק לילדה הבנה של עולם האמנות מהבסיס, הילדים ילמדו את יסודות הציור והרישום, תורת הצבעים, נפח, אור, עומק, קומפוזציה, ומגוון טכניקות ביצוע אשר יעניקו לתלמיד תיק עבודות התחלתי. המפגשים יתקיימו שבתאי לוי 24

ימי שני 17:00-18:15, מפגש ראשון 25.10.21

שם המורה: ויטלינה מוחין

מחיר : בהרשמה מוקדמת 1,690 ש"ח (ניתן לחלק ל8 תשלומים* 212 ), מחיר מלא: 1870 ש"ח.

כמות מפגשים: 22

 

חוג אומנות ותרבות יפן לילדים  בני 8-13

בחוג הילדים יצללו לתוך העולם היפני, ילמדו סגנונות יצירה יפניים: מנגה, קליגרפיה, דיו, קראפט וכו'.  המפגשים יתקיימו במוזיאון טיקוטין

ימי רביעי 17:00-18:15 , מפגש ראשון 27.10.21

שם מורה: מיטל מידורי

מחיר: בהרשמה מוקדמת 1,600 ש"ח  (ניתן לחלק ל8 תשלומים *200) מחיר מלא:  1,760 ש"ח

כמות מפגשים: 22

 

צילום מוזאוני חיפה

למעבר לעמוד באתר לחצו כאן: https://bit.ly/3DMF4Ul

 המרכז לאמנויות

(סמוך למוזיאון חיפה לאמנות)

תערוכות חדשות:

שבתאי לוי 24, חיפה

פרויקט קהילתי ייחודי במוזיאוני חיפה:

"החממה לאמנות מקום"

לאתר 'החממה לאמנות מקום' : https://artkehila.com/

 

תערוכת קבע

אוצר התוכניתעוז זלוף – אוצר ויוצר בין תחומי, אוצר תוכנית החממה וממובילי תנועת "תארבות". 

מנהלת התוכנית: אפרת פנר

ליווי אוצרותי: אפרת אבני מזא"ה, ענת מרטקוביץ'

הכניסה ללא תשלום כחלק מאירוע 70 שנה למוזיאון חיפה לאמנות

*אין צורך בהזמנת מקום

 

צילום מוזאוני חיפה

פרויקט קהילתי ראשון מסוגו שבו הוזמנו אמנים להגיש הצעות ליצירה בשיתוף הקהילה בחיפה.  

9  אמנים מתחומי אמנות שונים: וידאו, סאונד, מוזיקה, תנועה, ציור, צילום וקולנוע.

 8 מבצעי גיוסים נרחבים בשכונות העיר

8  פרויקטים אמנותיים המשתפים את הקהילה וכוללים קבוצות תושבים רבות הלוקחות חלק במעגל היצירה

צוות מנטורים מהמובילים בתחומי התרבות בישראל

מפגשים שבועיים של לימוד ופיתוח רעיוני של תחום "אמנות מבוססת קהילה"+"פיסול חברתי"- במטרה לפתח פדגוגיה אמנותית שטרם נוסחה בישראל

מפגשי הכשרה ליצירה בקהילה

חממת האמנים היא תכנית רב תחומית "לאמנות מקום" שמטרותיה קידום אמני העיר חיפה בסביבת חייהם הקהילתית, העלאת החשיפה האמנותית בשכונות העיר וחיזוק הקשר בין הקהילה העירונית ובין היוצרים למוסדות האמנות – המוזיאונים. תוצרי החממה מוצגים בתערוכה מסכמת במרכז לאמנויות של מוזיאוני חיפה.

אמני העיר חיפה הציעו עצמם להפקת יצירות בסביבת מגוריהם בקשרי גומלין עם סביבת חייהם – שכנים, תושבי הבניין או השכונה, יצירות חדשות המבוססות על הדיאלוג הקהילתי.

מנכ"ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר אמר: "חיבור מוזיאוני חיפה לקהילה – הן קהילת האמנים והן הציבור בכלל, תהיה בשנים הקרובות יעד שאנחנו באמת מייחסים לו חשיבות. "חממת האמנים" שיוצאת היום לדרך היא פרויקט מרתק וכבר יש בי סקרנות עצומה לראות איך יתפתח, במיוחד לאור השנה המיוחדת העומדת בפנינו – שנת ה 70 למוזיאון חיפה לאמנות".

צילום מוזאוני חיפה

 

אירועים מיוחדים:

פסטיבל אמנות מקום-

לעמוד האירוע באתר: https://bit.ly/3mYIs81

מתקיים במספר מוקדים | הכניסה חופשית

נבחרת אמני החממה היא רב גונית, רב גילאית וחוצת שכונות, מעמדות ומגזרים, כולם יצרו במסגרת התכנית פלטפורמות לעשייה אמנותית בעלת פוטנציאל גדול של משמעות בקהילה האזרחית המקומית סביבם.

"החממה לאמנות מקום" מטרתה לבסס קיימות קהילתית לאמנות. החממה מפתחת בקרב האמנים המשתתפים בה את זיקתם לקהילתיות, פעולה אמנותית חברתית, וחשיבה משותפת עם הציבור. באמצעות למידה משותפת, במקביל להנחיה אישית, עמלנו על פיתוח צורות ואופנים לפעולה ועל הגברת התהודה של האמנות בציבור העירוני.

לאתר 'החממה לאמנות מקום' לחצו כאן

 

תערוכות חדשות:

הרמן שטרוק: רוח וחומר

אוצרת התערוכה: לימור אלפרן

הרמן שטרוק, יליד ברלין (1944-1876), נחשב לאחד מאמני ההדפס החשובים בגרמניה ובארץ ישראל במחצית הראשונה של המאה העשרים. הוא נולד למשפחה יהודית אדוקה ואמידה, שהשתייכה לקהילת "עדת ישראל", אשר דגלה בשמירה על ערכי הדת לצד פתיחוּת לעולם המודרני. דבר זה אִפשר לשטרוק לספוג את ערכי היהדות ובמקביל לפתח את נטיותיו האמנותיות ולרכוש השכלה גבוהה. זהותו הדתית ובחירתו לעסוק בשדה האמנות השתלבו יחד כחלק מהותי מעולמו הרוחני ומפעילותו האמנותית.

שטרוק למד באקדמיה לאמנויות בברלין בשנים 1899-1895. החינוך האמנותי האקדמי השפיע על תפיסת עולמו ועל בחירתו להתמחות בסוגת הגרפיקה האמנותית. לצד פועלו האמנותי העשיר שטרוק היה אדם רב־פעלים בענייני הציבור ואיש חברה ידוע. הוא נמנה עם מייסדי התנועה הציונית הדתית "המזרחי" והשתתף בקונגרסים הציוניים. במלחמת העולם הראשונה התנדב לשרת בצבא הגרמני. ב־1922 התיישב בארץ ישראל והמשיך לעסוק בפעילות אמנותית ובענייני הציבור.

ב-1925 התמקם שטרוק בבניין זה, הממוקם ברחוב ארלוזורוב בהדר הכרמל. הבית התלת־קומתי תוכנן על ידי האדריכל אלכסנדר ברוואלד – אחד האדריכלים החשובים שפעלו בארץ באותה עת. בבית האקלקטי, המשלב יסודות מזרחיים ואירופיים, שִחזר שטרוק את הסטודיו שלו בברלין, ובו המשיך ליצור ולעסוק בהוראת ההדפס.

תערוכת קבע זו מציגה מבחר מגוּון מעבודותיו של שטרוק מתוך אוסף המוזיאון ומכל תקופות יצירתו. כמו כן, היא מאפשרת להתוודע להוויי החיים שאפיין את ביתו באמצעות תצוגה של מבחר פרטי ריהוט וחפצים אישיים של האמן.

התערוכה משקפת את התמקדותו של שטרוק בדיוקנאות ובתיאורי נוף. התצוגה כוללת דיוקנאות של אנשי מדע ורוח מהתרבות היהודית והעולמית, אלבום המתאר שבויי מלחמה מימי מלחמת העולם הראשונה, הדפסי נופים ממסעותיו בארץ ובעולם, ועוד. לעומת הדיוקנאות, המתאפיינים במבט הבוחן מקרוב ובפרטנות את דקויות המבע, תיאורי הנוף מתאפיינים בתיאור פנורמי יותר, במבט מרחוק, בקווים עדינים ומאופקים ולעיתים ברוח פסטורלית. מכלול זה משקף את נטייתו של האמן ליצור את עבודותיו בעקבות מפגש ישיר עם מציאות החיים שסביבו.

פסטיבל אמנות מקום צילום מוזאוני חיפה

הדרכת קהל רחב (מבוגרים) בתערוכה:

שישי 22.10.21 | 11:00 – כחלק משבת ישראלית | ללא עלות

מוזיאון מאנה-כץ סגור כרגע לצורך הנגשתו לבעלי מוגבלויות פיזיות.

 

 תערוכות נמשכות:

לקהילה הגאה בחיפה היסטוריה עשירה, מרתקת וחשובה בקנה מידה ארצי, אך היא נותרה נסתרת. במחקר של ההיסטוריה הקווירית בארץ, כתחום העוסק בסיפורם של מיעוטים מיניים ומגדריים, ובזיכרון הקולקטיבי של הקהילה הגאה המקומית תועדה בעיקר ההיסטוריה התל אביבית. צירי זמן היסטוריים של המאבק הגאה בארץ וסרטים בנושא נוטים לספר סיפור תל אביבי עם הבלחות ירושלמיות. אזור חיוג 04 בולט בהיעדרו. תולדות הקהילה הגאה בחיפה סובלות משוליוּת כפולה: זאת של ההיסטוריה הקווירית בכלל, הנתפסת כנישתית וככזאת שעשויה לעניין את הקהילה הגאה בלבד, וזאת של ההיסטוריה הקווירית שהתרחשה מחוץ לתל אביב.

תערוכה חלוצית זו היא מאורע חשוב: זוהי הפעם הראשונה שבה מוזיאון בארץ מקדיש תצוגה מקיפה להיסטוריה גאה. התערוכה חושפת את סיפורה של קהילת הלהט"ב בחיפה, שהתקיימה בעיר מאז ומתמיד – גם בתקופות שבהן היא הסתתרה או הושתקה, וגם בתקופות שבהן היא לא הייתה מאורגנת ולא פעלה בכלים המקובלים כיום במאבקים חברתיים. תערוכה ייחודית זו שיזמו חברי וחברות פרויקט ההיסטוריה הגאה החיפאית מבקשת לבחון את הקהילה כחלק בלתי נפרד ממארג החיים בחיפה ומההיסטוריה של העיר.

התערוכה הופקה בשיתוף האגודה למען הלהט"ב בישראל ובסיוע קרן תרבות חיפה

       

תערוכות חדשות:

פרסטרויקה בחיפה

תערוכה חדשה לכבוד 30 שנה לעליה מברית המועצות לשעבר

מוזיאון העיר חיפה פותח תערוכה ראשונה מסוגה המוקדשת להיסטוריה של העלייה מברית המועצות לשעברבתערוכה מוצגים סיפוריהם האישיים של יותר ממחצית מעובדי "מוזיאוני חיפה", יוצאי ברית המועצות לשעבר שעלו לארץ החל משנות ה-90.

דרך הפסיפס האנושי המרתק של עובדי חברת "מוזיאוני חיפה" מבקשת התערוכה לתת ביטוי למגוון נרטיבים המתחקים אחרי המסע האישי והקולקטיבי של העלייה לישראל, החל מקשיי הקליטה ועד לשינוי פני החברה הישראלית כולה.

אוצרת התערוכה: יפעת אשכנזי

תערוכה זו נוצרה במטרה לציין שלושים שנים לעלייה המשמעותית מברית המועצות לשעבר, שהשפיעה באופן מכריע על מדינת ישראל. במובנים רבים העלייה מברית המועצות היא עלייה שונה וייחודית מכל העליות האחרות שקדמו לה. היא נבדלת גם בהיקפה הרחב, במאפייניה, באופן קליטתה, בשמירה על תרבותה והמסורות שלה אך גם בדרך בה שינתה את פני החברה הישראלית כולה.

עולי ברית המועצות לשעבר התפרסו בכל הארץ, ובתוך כך בלט מקומה המרכזי של העיר חיפה, שקלטה עולים רבים. נוכחותם של עולי ברית המועצות החלה להיות מורגשת ברחבי העיר – בשלטים, בחנויות, במקומות העבודה השונים ועוד. לא היה איש או אישה, ילד או ילדה שלא הרגישו כיצד שפות חדשות הופכות להיות חלק מרכזי מתוך הנוף המקומי. עלייה זו הצליחה לשמור על התרבות, החינוך והמסורות הסובייטיות באופן כמעט מוחלט, אך במקביל עליה זו התאפיינה בהסתגלות לארץ ולתושביה. עולים אלו בנו מחדש את חייהם בישראל, ולמעשה ביצעו פֵּרֶסטרוֹיקה (בנייה מחדש) בחייהם האישיים מבלי לוותר על ציון ראש השנה האזרחי, יום האישה הבינלאומי או יום הניצחון על הנאצים.

בחברת "מוזיאוני חיפה" יותר ממחצית מהעובדים והעובדות הם עולים מברית המועצות לשעבר. זו אינה עובדה מקרית. תערוכה זו מבקשת להפנות את אור הזרקורים אליהם – אל אותם עובדים שנמצאים בחזית ומאחורי הקלעים של כל  תערוכה שעולה ב"מוזיאוני חיפה". חלק מאותם עובדים נמצאים ב"מוזיאוני חיפה" מעל עשרים שנה, והם הלב הפועם של "מוזיאוני חיפה" ותערוכה זו מוקדשת לכל אחת ואחד מהם.

דרך התערוכה אפשר ללמוד על העלייה כולה ותהליכי קליטתה בחברה הישראלית: על מה שהם הותירו מאחור ומה שבנו מחדש, על געגועים, אכזבות, שמחות, קשיים ויכולת הסתגלות ובניה מחדש. חלק מעובדי המוזיאונים הגיעו לארץ עם מקצוע אותו רכשו בארץ הולדתם, חלקם נאלצו לשנות את נתיב החיים שלהם לאחר שעלו ארצה וחלקם עדיין עוסקים באותו המקצוע. הבדלי הדורות, טווח הגילאים שלהם, מקום מוצאם, הקרבה או הריחוק מהדת, אופי הזיקה לתרבות הרוסית, גם הוא, מביאים לנו מגוון רחב של סיפורי עליה שונים. הסיפור שלהם הוא סיפורם של עולים רבים אחרים ברחבי ישראל. התערוכה תנסה לתת ביטוי ויזואלי וחושי לתהליך הפרסטרויקה (בניה מחדש) דרך סיפורי עלייתם, אוספים של תרבות חומרית, תצוגות וירטואליות והפעלות אינטר-אקטיביות ועוד.

התערוכה מהווה המשך למדיניות האוצרותית המתמשכת של מוזיאון העיר-חיפה, הרואה במוזיאון פלטפורמה שמעודדת שיח פרשני ודינאמי והפניית מבט ביקורתית לרבדים הסמויים במרחב העירוני ולתהליכים שהתרחשו ועדיין מתרחשים בתוך החברה הישראלית המשתנה.

ייעוץ אקדמי: ד"ר בוריס מורוזוב, ד"ר יוליה לרנר, פרופ' לריסה פיאלקובה, ד"ר מריה ילנבסקיה, לנה רוסובסקי.

 

תודות:

מנכ"ל מוזיאוני חיפה: יותם יקיר

אוצרת ראשית מוזיאון העיר: עינבר דרור לקס

אוצרת התערוכה: יפעת אשכנזי

עיצוב חלל: ולד בראילובסקי

עיצוב גרפי: אביגיל ריינר (The Studio) ומריה רפופורט

הפרויקט מתבצע בתמיכתה של קרן ג'נסיס

ובסיוע קרן תרבות חיפה והרשות לקליטת עליה בחיפה

הדרכת קהל רחב (משפחות ומבוגרים) בתערוכה "פרסטרויקה":

22.10.21 שישי | 10:30– כחלק משבת ישראלית | ללא עלות

 

קורסים וסדנאות:

סדנת ציור על פורצלן

שישי | 22.10 | 11:30

בראשית המאה ה-17 העניק קיסר סין תיבות תה כמתנה לצאר הרוסי.

כך הפכה שתיית תה למקובלת ברוסיה מעל 100 שנה בטרם הגיע התה לשאר מדינות אירופה.

קיימים סטים רבים לשתיית תה ברוסיה אבל המרשימים מכולם הם כלי פורצלן לבנים הרוסים המעוטרים ידנית בעשרות גווני כחול בטכניקת "ג'זל" (GZHEL).

בכלים אלה ניתן לראות בפרטי פרטים פרחים, צמחים וחיות המאפיינים עונות שונות של השנה אך בעיקר את החורף.

בסדנה נלמד קצת על טכניקות ציור פולקלוריסטיות בבריה"מ לשעבר.

נצייר על כלי אוכל ציורים בהשראת טכניקת הגז'ל שמקורה ברוסיה.

פרטים נוספים:

הפעילות מיועדת למבוגרים | מחיר: 35 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון

*משך הפעילות כשעה וחצי

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3FUN0ET

 

מוזיאון טיקוטין סגור לצורך הקמת תערוכה חדשה.

הרצאות מועדון תרבות+ קולנוע טיקוטין ממשיכים כסידרה בהתאם ללוחות הזמנים של הקולנוע ושל הרצאות מועדון תרבות.

 הרצאות מועדון תרבות:

לפרטים ורכישת כרטיסים למינוי/ הרצאות:

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

04-9115965 | 04-8383554 

לרשימת ההרצאות ולפרטים נוספים באתר: https://bit.ly/3j5iwXu

 

יאקוזה- המאפיה היפנית:

שני | 18.10.21 | 18:30 ערב

מרצה :ניר אלון

סדרה : מעורב יפני | 2021-2022

מאפיה תחת רגולציה ממשלתית, שיטות פעולה מעוררות אימה, קוד אתי וסדר מופתי.
בואו להכיר את היאקוזה – מארגוני הפשיעה הוותיקים והמסתוריים בעולם.

 

מה בין תיירות לצליינות, ומה אומרת הברית החדשה על עלייה לרגל?:

שלישי | 19.10.21 | 10:30

מרצה : יסכה הרני

סדרה : מסעות, תיירות ועליה לרגל – מלידת ישוע ועד המאה העשרים ואחת

| 2021-2022

המסע למקום הקדוש מהווה חוויה אנתרופולוגית וסוציולוגית, לצד חוויה רוחנית ודתית. בהרצאה זו נפריד בין "צליינות" ל"תיירות" ונבדוק את הצליינות בעיניהם של ישוע ושל כותבי הברית החדשה.

המאה התשעה עשרה- לפני מהפכת האימפרסיוניזם:

רביעי | 20.10.21 | 10:30

מרצה :ד"ר אפי זיו

סדרה : אימפרסיוניזם ופוסט־אימפרסיוניזם | 2021-2022

הרצאת מבוא לסדרה החדשה בה ננסה להבין עד כמה היה מרחיק לכת הרעיון האימפרסיוניסטי. נכיר את עולם האמנות של המאה התשע־עשרה על כל האסכולות והזרמים המגוונים שלה. נפתח בניאו־קלאסיקה, נמשיך לרומנטיקה ולריאליזם, עד לאדוארד מאנה המשמש לגשר בין העולם החדש והישן.

כמה רעש אתם עושים!:

חמישי | 21.10.21 | 10:30

מרצה :ד"ר רז יצחקי

סדרה : ג'אז – העידן המודרני | 2021-2022

סצנת הרוק הבועטת של ג׳ימי הנדריקס והפאנק של ג׳יימס בראון מציתים את דמיונם של מוזיקאי ג׳אז. ברקע מלחמת ויטנאם ודור שלם של "ילדי פרחים" מורד בכל אשר סביבם. מיילס דייויס, ״תזמורת מָהָאבישְנו״ ו״תחזית מזג האוויר״ יוצרים פיוז׳ן בין הג׳אז לבין הרוק עם גיטרות חשמליות, סינת׳יסייזרים, מַגְבֵּרִים רבי־עוצמה, איצטדיונים מלאים והמון פסיכדליה מסביב.

 

קורסים:

הסטודיו במוזיאון 2021-2022

הרשמה לקורסי אמנות במוזיאוני חיפה

אמנות לומדים במוזיאון!

בסביבת מוזיאונים עכשווית ועדכנית, מתקיימים קורסים, סדנאות וכיתות אמן בהנחיית מורים מנוסים ואמנים יוצרים.

*הרשמה לקורס מזכה למינוי שנתי יחיד למוזיאוני חיפה!/

*10% בהרשמה לאזרחים ותיקים

לייעוץ והרשמה:
077-2729711 | 077-3638497 | courses@hms.org.il

פרטים נוספים באתר על כל הקורסים המתקיימים: https://bit.ly/2Wc4wCj

 

ימים אחרונים להרשמה לקורס לציור פיגורטיבי

קורס ציור ורישום פיגורטיבי

בהנחייתדורון וולף

 החל מה 17.10.21

ימי ראשון | 10:00-13:00 23 | מפגשים 

המרכז לאמנויות, סמוך למוזיאון חיפה לאמנות

בקורס נלמד ונתנסה כקבוצה ואופן פרטני ביסודות הציור והעבודה בצבעי שמן, תוך היכרות עם טכניקות וגישות שונות בציור ובאמנות,  בשפת האמנות ויסודותיה: קו, כתם, פירוק ובנייה, חומריות, אור ועוד.

הקורס מתאים לכל הרמות ולמי שרוצה להתפתח באמנות וציור.

דורון וולף, אמן, מציג בתערוכות במוזיאונים וגלריות בארץ ובחו"ל, מרצה במכללת אורנים ובמכללת צפת.

לפרטים נוספים באתר: https://bit.ly/3mTtj7Z

 

 ימים אחרונים להרשמה לקורס ללימוד השפה היפנית- נוער

יפנית מתחילים לנוער

בהנחיית: ריקה טאקאקי עיני

 החל מה-26.10.21

ימי שלישי | 15:45-16:45 | 15 מפגשים 

בית קיש, סמוך למוזיאון טיקוטין

במהלך הקורס נכיר את השפה היפנית ואת המבנה הבסיסי של השפה, נלמד אוצר מילים ונתאמן במיומנויות של שיחות יומיומיות. נוסף ללמידת השפה המדוברת, נחשף למנהגים תרבותיים ואורחות החיים היפניים.

הקורס מיועד לבני נוער ומתאים לכל אוהבי התרבות היפנית.

לפרטים נוספים באתר: https://bit.ly/3ARCDy5

 

קולנוע:

קולנוע טיקוטין פועל בימי שלישי ושבת ע"פ לוח הזמנים המתעדכן באתר.

למעבר לפרטים נוספים: https://bit.ly/3D2e038

 שלישי בשליקס>>> פרטים נוספים באתר: https://bit.ly/3j3LgA2

קולנוע טיקוטין מזמין את האזרחים הותיקים לשלישי בשלייקס

הטבת סרט ב- 10 ₪ בימי שלישי לאזרחים וותיקים

*מותנה ברכישת לכרטיס אחד בלבד, בהצגת תעודת אזרח ותיק

לפרטים ורכישת כרטיסים:

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

04-8383554

 

פיגPig

בימוי מייקל סרנוסקי

שלישי | 19.10 | 15:00

ארה"ב 2021 | 92 דק' | כתוביות בעברית

רוב הוא צייד פטריות כמהין שחי בבקתה מבודדת ביערות אורגון.

הוא די מוזנח, חי מהאדמה, דג דגים, והחברה היחידה שלו היא החזירה שעוזרת לו בציד.

יום אחד החזירה נגנבת ורוב חייב לשוב לפורטלנד ולחיים שהוא השאיר מאחור כדי למצוא אותה.

סרט הביכורים המקורי והנוגע ללב של הבמאי האמריקאי הצעיר מייקל סרנוסקי הפך לאחד מהסרטים האמריקאים המדוברים של השנה, וזיכה את ניקולס קייג' בביקורות הטובות ביותר בקריירה המפוארת שלו, כעוד חלק ממבקרי הקולנוע בחרו להגדיר את הופעתו בסרט כ"טובה והאמיצה ביותר שלו עד היום.

 

פרטים נוספים:

הרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-8383554

*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3p6gOsa

 

התזמורת עם הכלים השבורים |

  That Orchestra with the Broken Instruments

בימוי יובל המאירי

שלישי | 19.10 | 19:15

דוקומנטרי | ישראל 2021 | 79 דק' | כתוביות בעברית

מיתר קרוע, תיבת תהודה סדוקה, כפתורים חלודים. מנצח מבריק, שלושה מלחינים מחוננים ומאה נגנים נפגשים לארבעה ימים של חזרות.

הם מדברים שפות שונות. הכלים שלהם שבורים.

תזמורת של נגנים מקצועיים וחובבים, צעירים ומבוגרים, יוצאת למסע כנגד כל הסיכויים, לקראת קונצרט שיעלה פעם אחת בלבד בפסטיבל "מקודשת".

במבט פואטי ומשעשע על השבור ועל השלם אנו נחשפים לשלל דמויות ירושלמיות ולניסיון עיקש לייצר, ולו לערב אחד, הרמוניה בעיר מלאת חריקות.

 פרטים נוספים:

הרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-8383554

*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3aw2kcK

 

אלת המזל |  The Goddess of Fortune

בימוי פרזן אוזפטק

שלישי | 19.10 | 17:00

איטליה 2020 | 118 דק' | כתוביות בעברית | הותר לצפייה מגיל 12+

 

אלסנדרו וארטורו מתמודדים עם משבר לאחר 15 שנות זוגיות.

כאשר אנה מריה, חברתו הטובה של אלסנדרו, מפציעה אל תוך חייהם ומבקשת מהם לטפל בשני ילדיה לכמה ימים, משהו משתנה בשגרת יומם ומוביל אותם לתפנית מטורפת ובלתי צפויה בחייהם.

זוכה פרס דוד דונטלו לשחקנית ולשיר הטובים ביותר 2020

זוכה פרס סיאק הזהב, לסרט, לשחקן ולשיר הטובים ביותר 2020

זוכה הסרט הטוב ביותר לשנת 2020 בפסטיבל הקולנוע האיטלקי בארצות הברית.

זוכה פרס מבקרי הקולנוע האיטלקיים לשחקנית הראשית, פס הקול והשיר הטובים ביותר.

פרטים נוספים:

הרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-8383554

*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3iXZl1p

 

קורסים:

סדנת פוטושופ ידני

ימי שישי | 22.10 | 10:00-13:00

בית קיש, סמוך למוזיאון טיקוטין שדרות הנשיא 89, חיפה

סדנת איור המשלבת מיקס מדיה ברוח הדאדא והאימפרוביזציה. טכניקה מבוססת קולאז', נייר וצביעה מיוחדת בעזרת טושים ואקריליק. הטכניקה מתחקה אחר האיור הדיגיטלי אבל למעשה כולה ידנית!

ממש כמו בפוטושופ, טכניקה מיוחדת זו מאפשרת העתקה, שיכפול אלמנטים, היפוך מראה ומילוי חללים בנייר וצבע בשכבות אינסופיות.

בסדנא נלמד טריקים מגניבים של צביעה, שילובים מפתיעים וניגודים שיוצרים עניין באיור.

לשימושכם חומרי יצירה וספרים שאספתי במשך שנים ברחובות ושווקים: ספרי איור, צילום, אנציקלופדיות, מגדירי חיות, צמחים, אנטומיה, חלל ועוד..

ניתן להביא מגזינים או דברי דפוס נוספים לצורכי גזירה או העתקה.

הסדנה מיועדת לנוער ומבוגרים חובבי האמנות ומתאימה גם לכל מי שאין לו ניסיון.

תוצאות גרפיות מרהיבות מובטחות.

כל אחד יוצא מהסדנה עם האיור שיצר בו ידיו המורכב מכל השלבים- תוצר גרפי המוכן למסגור ולתלייה. *למעוניינים לשכפל או להגדיל את האיור יינתן הסבר מפורט עם הוראות לסריקה ביתית והבאה לדפוס.

אנה אביטל, מעצבת גרפית, קולאז' מייקרית, מאיירת ומציירת במגוון טכניקות וחומרים. בעלת אהבה גדולה לאמנות וקראפט מכל הסוגים.

לפרטים נוספים והרשמה:

מחיר – רגיל: 190 ₪  | סטודנט/גמלאי: 170 ₪ (יש להציג תעודה מזהה במעמד לקיחת הכרטיסים.)

בטלפון 04-8383554 | 04-9115965במייל courses@hms.org.il :

 • הקורס יתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות | הסדנה אינה מונגשת | *פתיחת הסדנה מותנית במינימום נרשמים

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3ja1VRT

 

 תערוכות נמשכות:

דרך חיפה: שבעים שנה למוזיאון חיפה לאמנות

אוצר: ד"ר קובי בן-מאיר

מוזיאון חיפה לאמנות חוגג שבעים להיווסדו. לכבוד ציון הדרך המשמעותי, מוצגת ״דרך חיפה״ – תערוכת ענק המתפרשת על כל רחבי המוזיאון, הבוחנת את האוסף העשיר והייחודי של מוזיאון חיפה לאמנות, שנאסף במשך 70 שנות עשייה אמנותית ענפה. התערוכה מבקשת לפענח את זהותו של מוזיאון חיפה לאמנות באמצעות בחינה של אוספיו, ועל יסוד זה מציבה יעדים חדשים עבור המוזיאון למימוש בעתיד. בתווך הזמן המיידי, התערוכה מבקשת לקחת חלק בריפוי הפצעים החברתיים בישראל בכלל, ובחיפה בפרט, שעומקם נחשף לאחרונה בקונפליקטים בין-קהילתיים, ולהציע קריאה של תולדות האמנות בישראל באופן שמכיל קולות שונים.

מוזיאון חיפה לאמנות, אחד המוזיאונים הראשונים שהוקמו בישראל, חוגג השנה יובל שבעים להיווסדו. המורשת החומרית של כל מוזיאון מתגלמת באוסף שלו, ביצירות שרכש ושנתרמו לו. היצירות השמורות באוסף הן שקובעות את הצופן הגנטי של המוזיאון, וכל יצירה חדשה המתקבלת במחסניו למשמורת מתלווה אל קודמותיה בעיצוב זהותו. תערוכה זו מבקשת לפענח את זהותו של מוזיאון חיפה לאמנות באמצעות בחינה של אוספיו, ועל יסוד זה שואלת לאן מוּעדות פניו בעתיד.

האמנות המקומית נסקרת בתערוכה מפרספקטיבה חיפאית, ומספרת סיפור של עשייה שחיפה במרכזו. לאורכה הושם דגש על כמה אמניות ואמנים מחיפה ומהצפון – דמויות מכוננות בתולדות היצירה באזור, המיוצגות באוסף בגופי עבודה משמעותיים. גם הטופוגרפיה של חיפה באה לידי ביטוי בתערוכה, המציעה שתי נקודות מבט על תולדות האמנות בישראל: נקודת המבט של הקומה התחתונה היא תקריב – מבט באדם היחיד, במפגשו עם הכלל ובסוגיות חברתיות ופוליטיות הנקשרות למפגש זה. נקודת מבט זו מגיבה לסביבתו המיידית של המוזיאון – שכונות הדר הכרמל, ואדי-ניסנאס וּואדי-סאליב. הקומה העליונה משקיפה על סביבתה ממרחק, כמביטה ממרומי הכרמל, ולעיניה נגלים נופים טבעיים, חקלאיים ועירוניים בדרגות שונות של הפשטה. שתי נקודות מבט אלה מתמצתות אוסף יוצא-דופן, שמציף סוגיות הקשורות למקום: העיר חיפה, על מורכבויותיה ופלאותיה.

לפרטים ומידע נוסף: https://bit.ly/2RYu1FH

 

הדרכה בתערוכה 'דרך חיפה' (מבוגרים) 'דרך חיפה':

שבת 23/10/21

11:00 בשפה העברית | 12:00 בשפה העברית

 

הדרכת נושא: יחסי הורים וילדים בתערוכה "דרך חיפה":

מיועד לקהל הרחב (מבוגרים)

23.10.21 | 13:00 – כחלק משבת ישראלית | ללא עלות

התבוננות פסיכולוגית ביחסי הורים וילדים כפי שמשתקפים בעבודות המוצגות בתערוכה.

בהדרכתמיכל אלבז-שור

לינק לעמוד תערוכת 'דרך חיפה' באתר: https://bit.ly/3FdapkU

 

תערוכות חדשות:

המוזיאון הימי הלאומי מבקש להזכיר ולטפח את האהבה לים בתערוכה פעילה לכל המשפחה. בתערוכה יזכו המבקרים לגלות, לחקור ולהכיר מחדש את עולמו המופלא של הים, דרך התנסות, משחק ויצירה: להקשיב לקולו של הלוויתן ושל הכריש, להכיר את אלי ואלות הים הקדמונים, ללמוד על הסכנות האורבות לנו בים ואיך ביכולתנו לשמור עליו ועל החיים בתוכו.

התערוכה "הצילו!" מאורגנת לפי שלושה נושאים מרכזיים : בחלק הראשון היא מבקשת להמחיש את תחושת הפגיעוּת של האדם בלב ים באמצעות מוצגים המלמדים על מגוון של אמצעים טכניים שפיתח; החלק השני מציג דמויות מייצגות של אלים ואלות, גיבורים ויצירי דמיון ימיים בולטים במשך הדורות, מהעת העתיקה ועד העידן המודרני; ולבסוף, התערוכה מתייחסת להיפוך ביחסי הכוחות המתרחש בימינו, כאשר הים חשוף למפגעים סביבתיים קיצוניים שחולל האדם ונזקק לגיבורי־על ולגיבורות־על ולדמויות מופת משל עצמו.

מלאכת הפיתוח של התכנים הסביבתיים ושל העמדות הפעילות בתערוכה נעשתה בשיתוף עם "קהילה ימית ראש כרמל" של החברה להגנת הטבע ו"אנשי הים התיכון" – רשת ארצית של קהילות מקומיות הפועלת להקמת שמורות ימיות בים התיכון של ישראל.

מה מקנה תחושת ביטחון בים?

בחלק הראשון של התערוכה יוצגו מוצגים שממחישים את הפחד מפני הים על הסערות וייצורי הים שעולים ממעמקיו, הדרכים שבהן ספנים מאז שחר ההיסטוריה הקנו לעצמם מידה של ביטחון אל מול האיום הקיומי שחוו בהפלגותיהם והאלים והאלות שאליהם הפנו את תפילותיהם לחזרה מוצלחת אל החוף, ועד השכלולים הטכנולוגים העכשווים .

מי אתם, גיבורי העל וגיבורות העל הימיים של העבר?

החלק השני של התערוכה מפגיש את הקהל עם פמליית האלים והאלות ועם גיבורי העל של העבר וההווה. רובנו שמענו על אקוומן, אך כמה מכירים גם את בת זוגו הנועזת, מירה? מי לא שמע על פוסידון, אל הים היווני? אך האם אתם מכירים גם את אמפיטריטה, בת זוגו? בתערוכה תוכלו לפגוש אותם ועוד אלים ואלות קדמוניים כמו תנית, טיכה, הדיוסקורים, ניקולאס הקדוש וקיארה הקדושה – ולחשוב מי הם הגיבורים של ימינו אנו. נכיר את החפצים המזהים של האלים, נתחפש לגיבורי על ונצטלם על במת צילום עם אביזרים ייחודיים.

זה בידיים שלנו!

חלקו השלישי של התערוכה יוקדש להיפוך ביחסי הכוחות בין האדם לים והפגיעות של הים מפני הנזקים הסביבתיים. כאן המבקרים יוכלו לפגוש את חיי הים דרך סרטונים של טבע ימי מהארץ, כמו צבי הים בחוף בת-גלים, הכרישים בחדרה והדגים המופלאים בים סוף, בפיליפינים, בקריביים ומקומות אקזוטיים אחרים ברחבי העולם, לשמוע קולות ממעמקי הים ולנחש מה אנחנו שומעים – לוויתן? דולפין? רעידת אדמה, ללמוד על יצורי-ים שהם גיבורי-על בפני עצמם (הידעתם, למשל, שהאצות מייצרות למעלה מחמישים אחוז מהחמצן על פני כדור הארץ? או שדג התוכינון אוכל את האצות הגדלות על שוניות אלמוגים בקצב מהיר יותר מצמיחת האצות, ובכך מסייע בשמירה על האלמוגים בחיים?), ללמוד על המפגעים בים וכיצד כל אחד מאיתנו יכול לפעול כדי לצמצם אותם. סרטון אנימציה שנוצר במיוחד עבור התערוכה על ידי איה גורדון נוי ועינת רודמן מספר את הסיפור המופלא של הפלגתה של פעילת האקלים השבדית הצעירה גרטה תונברג באוקיינוס מאנגליה לניו יורק על גבי יאכטה כדי להשתתף בוועידת האקלים מבלי להותיר טביעת רגל פחמנית.

בתערוכה משולבות עמדות משחק, התנסות ויצירה, שנוצרו בשיתוף עם "קהילה ימית ראש כרמל" של החברה להגנת הטבע ו"אנשי הים התיכון" – רשת ארצית של קהילות מקומיות הפועלת להקמת שמורות ימיות בים התיכון של ישראל. שותף לה גם אירגון "יום כדור-הארץ הבינלאומי", שאחד מאפיקי הפעולה שלו הוא העלאת המודעות למשברים סביבתיים ועידוד לאקטיביזם באמצעות אמנות.

 

הדרכת נושא: פיראטים בין אמת לאגדה

מיועד לקהל הרחב (מבוגרים)

23.10.21 שבת | 11:00 בשפה העברית , 12:30 בשפה הרוסית –

כחלק משבת ישראלית | ללא עלות

לכל הפיראים היה עגיל באוזן? כולם החביאו את האוצר ששדדו? והאם העונש החמור בספינת פיראטים היה הליכה על קרש? תופעת הפיראטיות החלה מאז החל האדם לסחור בים, כלומר לפני אלפי שנים, ומבליחה גם כיום, אך לפני כמאה שנה התקבעה כמושא לפנטזיה, השראה לעלילות ספרים וסרטים, משחקים ועוד. האם מה שאנו יודעים על הפיראטים מהתרבות הפופולארית הוא אכן אמת או שמא מיתוסים ואגדות? בתערוכה נפגוש את הסיפור האמיתי אודות חיי הפיראטים, פיראטים ידועים, כלי נשק שהיו בידיהם ועוד, ונבין מה אמת ומאיפה צמחו המיתוסים. ב-11:00 בעברית, ב-12:30 ברוסית.

 לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3aO30uh

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

 • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

  צפה בתוצאות

  Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד ביוצאים קבוע

 • הרפתקה ביער

  במיוחד ללקוחות "רשת סאלח דבאח ובניו" הצגה חדשה – "הרפתקה ביער" עם סמי הכבאי האהוב במחיר מפתיע.
 • בסימן קולנוע ישראלי - פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-37 חיפה

  חוה"מ סוכות, 2021 19-28.9 – 39 סרטים ישראלים חדשים 2 הקרנות בכורה לסדרות טלוויזיה תיעודיות בפסטיבל הסרטים הבינ"ל ה-37, חיפה  
 • היכל התיאטרון בקרית מוצקין

  היכל התיאטרון בקריית מוצקין, קובעים את כללי המשחק, מזמין אתכם ליהנות מחווית תיאטרון עם מגוון מחזות הזמר הטובים והחדשים בישראל, מופעי בידור ומוזיקה
 • התיאטרון העירוני חיפה

  בלב ליבה של העשייה התרבותית הענפה בעיר חיפה, המהווה מטרופולין של אירועי תרבות ואיכות, ניצב כבר שנים רבות התיאטרון העירוני הראשון בישראל- תיאטרון חיפה
 • קיץ בקניון "עזריאלי חיפה"

  לקראת חודש אוגוסט, וסיום עונת הקייטנות, קניון עזריאלי חיפה, יקים מתחמים מיוחדים שיתנו מענה, לפעילות לילדים ללא תשלום.
 • קניון שער הצפון מציג חוויה עדכנית למבקרים וללא עלות

  מסיבות שוק בימי שישי, הצגות ילדים מן השורה הראשונה ואינספור אירועים לכל המשפחה
 • החיפושיות מגיעות לחיפה - החיפושיות בקולות

  האנסמבל הקולי הישראלי מגיע לחיפה עם קונצרט סיום העונה שלו, אותו הוא מקדיש לארבעת המופלאים, לרגל 50 שנים להתפרקות להקת החיפושית, עם השירים הגדולים שלהם בעיבודים קוליים בהובלתה של המנצחת הישראלית הצעירה נועה גרומן.
 • אתו"ס: החברה לאמנות תרבות וספורט חיפה

  אתו"ס: החברה לאמנות, תרבות וספורט חיפה בע"מ של עיריית חיפה – אלו הם אירועי החודש באולמות אתו"ס
 • חודש הקריאה בתאטרון חיפה

  חגיגת הצגות ילדים על פי ספרים אהובים רק 45 ש"ח לכרטיס
 • שישי Live - קיץ במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ  אאוטלט,  בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, ממשיך במסורת   ופותח את סופי השבוע של חודש יוני באירועי  שישי Live – בילוי של שישי בבוקר, אחת לשבוע. 
 • הדירה של רוזה

  רוזה בת ה-80 חושדת שדברים לא טובים מתרחשים מאחורי גבה. בנה הבכור, גדי, מנסה נואשות לשכנע אותה למכור את הדירה ולעבור לבית אבות.
 • הקומיקאים

  תיאטרון חיפה מצדיע לשני ענקי הבמה העברית, שלמה בראבא ומוני מושונוב . השניים שפיתחו כל אחד בזכות עצמו, גם קריירה מרשימה בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע, חוזרים לשתף פעולה על במת תיאטרון חיפה, בו החלו את דרכם לפני 40 שנה.
 • הנשים של ג'ייק

  מחזהו של ניל סיימון העוסק בסופר שנישואיו השניים עומדים על סף פירוק, בוחן את מערכות היחסים שלו עם הנשים בחייו
 • אמא יהודייה ב-10 שיעורים

  קומדיה קלילה הממחישה מה זה "א יידישע מאמע"
 • חגיגה ספרותית מוסיקלית בתיאטרון חיפה לרגל חגיגות ה-60 לתיאטרון

  יום שכולו חגיגה ספרותית מוסיקלית בתיאטרון חיפה מבוקר ועד ערב. בין המשתתפים: פרופסור ניצה בן דב כלת פרס ישראל לספרות, פרופסור דן לאור, ערן צור, נתן סלור, רונית שחר ועוד ועוד.
 • חוזרים לצחוק

  לאחר שהשנה האחרונה נתנה לכולנו מעט מידי סיבות לצחוק, קניון שער הצפון בשיתוף פעולה עם תיאטרון מוצקין מעודד אותנו לצחוק.
 • ההצגה הקסומה "מכתב הקסם" היא הזוכה בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים

  פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים שפתח את עולם התרבות לילדים בחוה"מ פסח, שהתקיים בכפוף לתנאי התו הירוק ובדיקות קורונה מהירות לילדים,  משך אליו כ- 10 אלפים צופים במשך שלושת ימי הפסטיבל.
 • פסטיבל תיאטרונטו ה-30 !!

  לאחר שבוטל בשנה שעברה בגלל מגפת הקורונה, פסטיבל תיאטרונטו ה-30 יתקיים השנה בחול המועד פסח 29-31 במרץ 2021.
 • פסטיבל תיאטרונטו ה-30 !!

  לאחר שבוטל בשנה שעברה בגלל מגפת הקורונה, פסטיבל תיאטרונטו ה-30 יתקיים השנה בחול המועד פסח 29-31 במרץ 2021.
 • המוזיאון הימי הלאומי מכריז על זמן חירום ומתגייס להצלת הים !

  לראשונה מאז הקמתו מציב המוזיאון הימי הלאומי על סדר יומו נושאים עכשוויים בוערים, ובראשם הצלת הימים והאוקיינוסים מנזקים אקולוגיים הרי אסון, עם פתיחת תערוכות  ומרחבי משחק ולמידה חדשים . כל אלה יוקדשו לבריאות האקולוגית של הים ולהעלאת  המודעות לפעולות החשובות שניתן לעשות כבר עכשיו למען הצלת הימים והאוקיינוסים.
 • תערוכת יחיד חדשה במוזיאון מאנה כץ: שמואל בונה: מארץ קדם ועד חוף ים

  מוזיאון מאנה כץ מציג תערוכת יחיד חדשה לשמואל בונה, תערוכה המציגה את מפעלו האמנותי העשיר עם מיטב יצירותיו.
 • ״אם אלביס לא היה קיים, לא היינו כאן היום״

  אלביס הצליח להשריש פסקול וסגנון מוסיקלי ייחודי, וכך להשפיע על דורות של זמרים ומוסיקאיים עד עצם היום הזה.
 • בואו לספוג אמנות במוזיאוני חיפה

  תערוכות חדשות, קורסים מרתקים, הרצאות מגוונות, פעילויות ילדים ועוד- אוסף המוזיאון כולל מבחר עשיר ומגוון של יותר מ-7,500 יצירות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. קורסים מרתקים באמנות. תערוכות אמנות ייחודיות. פעילויות מהנות לכל המשפחה. אירועי אמנות מיוחדים.
 • "פסטיבל מקור" פסטיבל הקריאה הראשון של תיאטרון חיפה

  במסגרת אירועי ה-60 של התיאטרון: "קוראים מחזאות ישראלית חדשה" קריאה מבוימת של 5 מחזות בפני קהל
 • תאטרון חיפה

  בלב ליבה של העשייה התרבותית הענפה בעיר חיפה, המהווה מטרופולין של אירועי תרבות ואיכות, ניצב כבר שנים רבות התיאטרון העירוני הראשון בישראל- תיאטרון חיפה. תיאטרון חיפה רואה לעצמו חובה לא רק לספק הנאה לקהל הפוקד אותו, כי אם גם להעלות נושאים בוערים, אנושיים וחברתיים, על סדר היום. הצגות התיאטרון נוגעות בדוקומנטרי, החברתי, הפוליטי כמו גם באנושי והמחנך, היחס לחריגים בחברה ועוד.
 • בואו לספוג אמנות במוזיאוני חיפה

  תערוכות חדשות, קורסים מרתקים, הרצאות מגוונות, פעילויות ילדים ועוד- אוסף המוזיאון כולל מבחר עשיר ומגוון של יותר מ-7,500 יצירות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. קורסים מרתקים באמנות. תערוכות אמנות ייחודיות. פעילויות מהנות לכל המשפחה. אירועי אמנות מיוחדים.
 • היכל התאטרון מוצקין

  היכל התיאטרון בקריית מוצקין, קובעים את כללי המשחק, מזמין אתכם ליהנות מחווית תיאטרון עם מגוון מחזות הזמר הטובים והחדשים בישראל, מופעי בידור ומוזיקה. החוויה מתחילה כבר …
 • זה הזמן להצטרף למועדון תרבות של מוזיאוני חיפה! 

  עונת הקיץ נפתחת במבצע מיוחד עבורכם! רוכשים מנוי ל-10 הרצאות ונהנים מ-3 הרצאות בחינם | המבצע בחודש יולי בלבד
 • "מכתב לנעה"

  מיכל ינאי ואוהד קנולר יככבו בהצגה חדשה – "מכתב לנעה" העלאה מחודשת  להצגה המצליחה "מכתב לנעה"- קופרודוקציה  בין תיאטרון חיפה והתיאטרון הארצי לילדים ונוער
 • שירת חיינו

  הצגה מוזיקלית מיוחדת ונוגעת ללב, הסוחפת את הקהל אחר חלקים מחייהן של שלוש יוצרות אדירות ויוצאות דופן
 • שיגעון המוזיקה

  מחזמר בשילוב שירי להקת הבי ג'יז. בהשתתפות 40 שחקנים, רקדנים, נגנים ותזמורת חיה על הבמה. מבוסס על הסרט של פרמאונט/ RSO והסיפור של ניק כהן
 • GRAND CINEMA KIDS

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מעניק חוויית צפייה גדולה מהחיים לילדים במהלך חודש מאי.
 • פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים

  השנה, כבכל שנה, אתם מוזמנים לבלות את חוה"מ פסח עמנו, בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים. בואו לראות, לשמוע, לחוש, להתרגש ולצבור זיכרונות טובים מפסטיבל הילדים המרכזי והמשמעותי בישראל
 • פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים

  השנה, כבכל שנה, אתם מוזמנים לבלות את חוה"מ פסח עמנו, בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים.  בואו לראות, לשמוע, לחוש, להתרגש ולצבור זיכרונות טובים מפסטיבל הילדים המרכזי והמשמעותי בישראל,
 • "רפסודיה בוהמית" מדבוז'אק ועד פרדי מרקורי

  קונצרט שלישי לעונה בסדרה "החוויה הקולית" של האנסמבל הקולי הישראלי, עם תכנית שכולה חגיגה בוהמית. בקונצרט יבוצעו יצירות מאת דבוז'אק: "מיסה חגיגית" בגרסתה המקורית לאורגן, ו"דואטים מוראביים" ויצירתו של פרדי מרקורי, "רפסודיה בוהמית" מנצח: יובל בן עוזר
 • ה"ווקה פיפל" בסיבוב הופעות חגיגי

  ה"ווקה פיפל" (Voca People) הנו מופע בידור מוסיקלי – המבוצע באופן הומוריסטי ומשלב שירת אקפלה עם אומנות ביט בוקס. מדובר בחגיגה מוסיקלית המבוססת כולה על שימוש וירטואוזי בקולות האנושיים בלבד ללא אף כלי נגינה על הבמה.
 • כל האירועים, כל החוגים, כל החוויות

  ספורטן חיפה הינו הקאנטרי קלאב הגדול באיזור חיפה והסביבה. שטח הספורטן הכולל בתוכו: 2 בריכות שחייה, בריכת פעוטות מקורה, אולם סקווש, אולם טניס-שולחן, מגרש כדורסל וקטרגל, 2 מגרשי טניס, משטחי דשא, גן שעשועים בסמוך לבריכה החיצונית, חדרי ספא, ג'קוזי, סאונה רטובה ויבשה, מרכז לרפואת ספורט – מועדון כדורגל "מכבי חיפה", מלתחות חדשות ומפוארות לגברים ולנשים ועוד…
 • קונצרט "גשר המיתרים"

  קונצרט חדש של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד בכיכובם של אסתר רדא, מקהלת מורן ואמנים אורחים ממרוקו
 • "פאקינג תתעוררו!"

  אחרי ההצלחה של ההצגות "איך לקום מכסא" ו-"אמסטרדם" ממשיך אנסבל השחקנים הייחודי "החיפאית" עם  הפקת מקור חדשה- "פאקינג תתעוררו"- בבימויה של יעל טל.  
 • מופע מחווה לויסוצקי

  המופע "ולדימיר ויסוצקי מדבר עברית" מבקש לקרב את הקהל ליצירתו המופלאה של המשורר הרוסי. הוא כולל את השירים הנוקבים והיפים, החברתיים והאישיים של ולדימיר ויסוצקי, שכתב ב42 שנות חייו כ-1000 שרים, שתורגמו ל-150 שפות.
 • "ליר. בובות ואנשים"

  פנטזיה חופשית על "המלך ליר" של שייקספיר, העוסק בבגידת ילדים באביהם הזקן.
 • המכשפה

  עיבוד חדשני למעשייה הישנה והפלאית מאת אברהם גולדפאדן בבימויו של אלכסנדר האוזפטר ("שני קונילמל")
 • סוכות עם גיבורים מצוירים

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר – מזמין את כל המשפחה לבילוי מהסרטים המצוירים!
 • קיץ פאן במשחקיית מתחם הקניות מבנה תל חנן!

  המשחקייה המחודשת של מבנה תל חנן  עברה לקראת הקיץ תהליך שיפוץ ושדרוג במסגרתו נסגרו חנויות כדי להרחיב את שטחה. המשחקייה שתתפרש על שטח סגור וממוזג של כ-600 מ"ר
 • פעילויות בקניון עזריאלי חיפה

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את הילדים וכל בני המשפחה לקיץ של חוויות ואטרקציות עם הטבות בלעדיות למחזיקי האפליקציה של עזריאלי
 • ערב של מופעים

  קניון שער הצפון מציע לקראת שבועות לחוות את חגיגת החקלאים עם מגוון אירועים לכל המשפחה ועם מופע מיוחד של יובל המבולבל.     
 • תיאטרון הצלליות Teulis מגיע לישראל עם המופע Your Shadow

  תיאטרון הצלליות המצליח מגיע להופעות בארץ עם תוכנית חדשה ומלהיבה. תוכנית אינטראקטיבית Tour Shadow בשילוב 3D ושימוש בטכנולוגיה חדשנית. המופע שמשלב ריקוד ואקרובטיקה יסחוף אתכם לחוויה מסעירה ומלאת מסתורין.
 • 'נגיעות תרבות'

  שותפות חיפה בוסטון תקיים ערב 'נגיעות תרבות' שביעי להכרת תרבות יוצאי אתיופיה 26/04/18, בשעה 19:30, תיאטרון חיפה, "חצויה"- מחזה העוסק במגוון של זהויות: זהות אתיופית, ישראלית, נשית  ומהגרת
 • קונצרט יום העצמאות

  התזמורת הסימפונית חיפה  19/4 אודיטוריום חיפה 20:30 ואג פאפיאן מנצח מרק טיקטינר כינור בהשתתפות מקהלת בת שיר
 • פסטיבל בייבי לאימהות לקטנטנים

  בעופר הקריון במסגרת פסטיבל baby יוקם מתחם מיוחד ובו יוצעו מגוון פעילויות, הדרכות מקצועיות, מתחם ייעוץ אישי, דוכנים מיוחדים, צילומי סטודיו ומתנה לכל אמא.
 • פסח של מופעים בעופר גרנד קניון חיפה

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מקבל את חג הפסח ומציע שלל מופעים, הצגות, סדנאות יצירה ופעילויות לכל המשפחה במהלך חול המועד. בימים א'-ד', בתאריכים 1-4.4.18 ב-17:30 ברחבת "לגעת באוכל" בקומה השלישית כניסה וחניה חינם
 • פסטיבל פעילויות ומופעים ללא הפסקה

  חג הפסח הוא חג יצירתי במיוחד – דרך סיפור האגדה ועד היכן נחביא את האפיקומן. רק בתחום אחד אנחנו חייבים להמציא את עצמנו מחדש: איך לשעשע את הילדים לאורך כל ימי חול המועד.
 • פעילויות בקניון עזריאלי חיפה

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את הילדים וכל בני המשפחה לקיץ של חוויות ואטרקציות עם הטבות בלעדיות למחזיקי האפליקציה של עזריאלי
 • "הדרדסים" חוזרים לישראל

  לאור הביקוש הרב "הדרדסים" חוזרים לישראל – בפסח הקרוב כפר הדרדסים תערוכת ענק  לכל המשפחה חוויה מרתקת לילדים ונוסטלגיה להורים בואו לפגוש ולהכיר מקרוב את דרדסאבא, דרדסית,  בר-כוח, קונדוסון, גרגמל וחבריהם, בכפר הדרדסים.  24.3.18 עד 7.4.18  – חוה"מ פסח מתחם הפורום, סמוך ליס פלאנט, באר שבע
 • קרקס רומא בישראל

  החבלים נמתחו, יריעות הבד נקשרו והאוהל הגדול נפתח… חיפה – חוצות המפרץ – 23.2.18 עד 17.3 קרקס רומא מופע מרהיב, מרגש, עוצמתי ובעיקר מרתק היחיד במדינה המציג באוהל נודד מעיר ועיר.
 • קונים ומבלים

  בואו לשלב קניות, בילויים ופעילויות לילדים, במרכזים המסחריים המובילים בחיפה והקריות
 • אתו"ס - החברה לאומנות תרבות וספורט

  אתוס בא לעודד פעילויות פנאי איכותיות, להיות חלק פעיל מחייהם של מאות אלפי תושבי חיפה והצפון ולהוות אבן שואבת לפעילויות תרבות וספורט לתושבי הצפון וישראל כולה,
 • סופגטרון, חוויית תיאטרון

  השנה בחנוכה כל המשפחה מגיעה לחיפה ליהנות מחוויית תיאטרון שלא דומה לשום דבר אחר! מגוון הצגות לפעוטות, ילדים ולכל המשפחה שיהפכו את הבילוי המשפחתי לאיכותי, מעשיר ובמחיר שווה לכל כיס…
 • אתו"ס - החברה לאומנות תרבות וספורט

  אתוס בא לעודד פעילויות פנאי איכותיות, להיות חלק פעיל מחייהם של מאות אלפי תושבי חיפה והצפון ולהוות אבן שואבת לפעילויות תרבות וספורט לתושבי הצפון וישראל כולה,
 • מהוואנה לישראל

  בחודש נובמבר הקרוב צפויה לקהל הישראלי חוויה מיוחדת עם ביקורה ראשון בישראל של להקת המחול המובילה בקובה, "ליזט אלפונסו דאנס קובה" (Lizt Alfonso Dance Cuba ) בניהולה של הכוריאוגרפית הקובנית החשובה ליזט אלפונסו (Lizt Alfonso) הלהקה תופיע בישראל בתאריכים: 7 בנובמבר 2017 באודיטוריום חיפה
 • "פינטה לה קומדיה"

  שלל קומדיות של הבמאי האגדי ואחד מאמני הקומדיה האיטלקית דינו ריזי ומגוון סרטים בגרסה עכשווית. בנוסף למחווה לקולנוע של פאולו וילאג'ו, שנפטר לא מזמן, יוצר דמותו של מנהל החשבונות אוגו פנטוצי, הדמות הקולנועית המפורסמת ביותר באיטליה בשנות ה-70 וה-80.
 • פסטיבל סרטי ילדים במושבה הגרמנית

  בחול המועד סוכות כשחובבי קולנוע יפקדו את פסטיבל הסרטים בבתי הקולנוע בכרמל, יתקיים בסיטי סנטר Outlet במושבה הגרמנית פסטיבל סרטים שיוקדש לילדי העיר, מכל השכונות ומכל המגזרים. בכל ערב בחול המועד, בימים ראשון עד שלישי, 8-10.10.17, מהשעה 19:00 ועד 20:30 יוקרנו ברחבה החיצונית סרטים לילדים בחינם.
 • המסיבה של אתניקס מגיעה לפסטיבל הסרטים

  מכירים את המשפט: "אתה מתחיל הכי מהר שלך ולאט לאט אתה מגביר" – זה בדיוק מה שקורה בהופעה של אתניקס 2017 – "בטוח" המופע החדש.
 • יש בלייד ראנר חדש!

  בלייד ראנר 2049 (Blade Runner 2049), נבחר לסרט הפתיחה של פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 33 חיפה. פסטיבל חיפה הוא אחד משני פסטיבלי הקולנוע היחידים בעולם, שאושרו להקרין את הסרט בבכורה רשמית.
 • "הסיפור של סיימון וגרפונקל"

  סיימון וגרפונקל הם מההרכבים המוזיקליים האהובים בעולם כבר למעלה מ-50 שנה, קשה לדמיין את תולדות המוזיקה בלי השירים שלהם שהפכו תוך זמן קצר לאלמותיים. המוזיקה שיצרו הפכה לפסקול החיים של מיליונים ברחבי העולם. הם זכו באינספור פרסים, נכנסו להיכל התהילה של הרוק'נרול והשפיעו על דורות של מוזיקאים ויוצרים עד עצם היום הזה.
 • מוזיאוני חיפה

  בואו לקבל חוויה של תרבות, אמנות ושאר פעילויות במוזיאונים הטובים של חיפה
 • קליף ריצ'ארד, הצעיר הנצחי חוזר לישראל

  לאור ההצלחה הכוכב האגדי קליף ריצ'ארד חוזר לישראל להופעה אחת בלבד – 10.10.2017 קליף ריצ'ארד, נחשב לאחד הזמרים המצליחים בהיסטוריה של המוזיקה.
 • שלמה בראבא במופע סטנדאפ

  ספורטן חיפה יארח במוצאי שבת הקרובה, ה- 5.8, בשעה 21:00 את שלמה בראבא במופע סטנד-אפ וירטואוזי ומרגש המשלב תאטרון ובידור, הומור ואופטימיות.
 • שלומי סרנגה - "שוברים צלחות"

  שלומי סרנגה, אוונגרד המוזיקה היוונית בישראל, מגיע לשתי הופעות חגיגיות באולם הקונצרטים של אלמא בזכרון יעקב שיתקיימו ביום חמישי, 3.8.17 ובמוצ"ש, 5.8.17.
 • היכל התאטרון מוצקין

  היכל התיאטרון בקריית מוצקין, קובעים את כללי המשחק, מזמין אתכם ליהנות מחווית תיאטרון עם מגוון מחזות הזמר הטובים והחדשים בישראל, מופעי בידור ומוזיקה. החוויה מתחילה כבר …
 • תערוכות ואירועים במוזיאוני חיפה 23.06.2017-29.06.2017  תערוכות חדשות >> הכניסה למוזיאון הרמן שטרוק בימים חמישי, שישי ב- 20 שקלים בלבד "ברלין עיר האורות: בין שתי מלחמות העולם" ו-"שחר מרקוס: דפוס עצמי" ברלין עיר האורות: בין שתי מלחמות העולם התרבות הברלינאית בין שתי מלחמות העולם הולידה פוריות, עושר אמנותי וחדשנות. התערוכה סוקרת תקופה מרתקת זו בה פעל […]
 • פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-27 יוצא לדרך

  האביב כבר כאן ופסח בפתח. התחלנו לנקות את הבתים, וגם השאלה החשובה מכל עולה – מה נעשה עם הילדים בחופשה ובחג?
 • "הדרך לבוליווד"

  אגדת המחול ההודית שכובשת את העולם בסערה Bollywood Show במופע "הדרך לבוליווד" מאת אשלי לובו
 • קרקס מוסקבה הגדול מכולם מככב בחיפה

  כמידי שנה, גם השנה הקרקס הגדול במדינה, והפעם "קרקס מוסקבה" היחיד במדינה באוהל גדול וממוזג – והנודד מעיר לעיר בטעם של פעם, רק ללא חיות, אבל – עם אטרקציות של 40 משתתפים הטובים בעולם, שלא נראו כאן בעבר !
 • מפגש מושונוב

  מוני מושונוב בערב בידור מיוחד במינו של סטנדאפ, סיפורים, מערכונים, ושירים. זו הפעם הראשונה שמוני מעלה מופע יחיד