תמו ימי האבל: בני משפחת טקה עולים כעת אל קברו של סלומון ז"ל, המשטרה ערוכה לחידוש המהומות (וידאו)

לבית העלמין תל רגב הגיעו לפני דקות ספורות בני משפחת טקה כשהם ממררים בבכי. אביו אמר מעל הקבר הטרי: "אני מבקש, הקבר טרי ועדיין ממשיכים לפגוע בילד. הכדורים מחפשים את הילדים שלנו". המשטרה נערכת לחידוש המהומות
 

במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים לחידוש מחאת יוצאי אתיופיה.

הבוקר (שני) עם סיום ימי האבל על מותו של הצעיר סלומון טקה ז"ל (19), אשר נורה בשבוע שעבר מביצוע ירי של שוטר בקריית חיים, מסתיימים למעשה גם ימי ההפוגה במחאות, אותם ביקשו הוריו של הצעיר ממארגני המחאה, במטרה לשמור על הסדר ולהנמיך את הלהבות בימים בהם הם יושבים שבעה על מותו הטראגי של בנם,.

הבוקר כאמור הסתיימו ימי האבל והוריו של סלומון ז"ל ובני משפחתו עלו אל קברו.

 

צפו

 

על פי ממצאי הדוח הבליסטי, מסתמן כי ככל הנראה כפי שטען גם השוטר היורה, הכדור נורה קודם כל לכביש ורק לאחר מכן ניתז אל חזהו של טקה ז"ל והביא למותו.

עם זאת לא ברור עדיין מה יוחלט באופן סופי במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בנוגע לביצוע הירי והפתיחה עצמה באש, על ידי השוטר היורה.

 

אש ותמרות עשן. אחת ההפגנות בצומת קריית אתא בשבוע שעבר. צילום דוברות המשטרה

 

במשטרה הבהירו כי במקרה של חידוש המחאות לא יאפשרו חסימת כבישים ברחבי הארץ.

עם זאת נערכים כוחות המשטרה כאמור להתלהטות מחודשת וכוחות רבים ערוכים למתן מענה במקרה של חידוש המהומות.

"המשטרה תאפשר מחאה לגיטימית, אולם לא תאפשר ותפעל בתקיפות – מול התפרעויות והפרות סדר אלימות שיכוונו כלפי שוטרים או אזרחים באשר הם, במטרה לשמור על שלום הציבור ובטחונו" כך נמסר מהמשטרה.

עוד נמסר כי "המשטרה ניהלה ועודנה מנהלת שיח רציף ומאמצי הידברות ממושכים במטרה למנוע אלימות מכל סוג שהיא, ובפרט פגיעה בשוטרים, אזרחים ורכוש.

לצערנו, בשבוע שעבר חלק מהמוחים ניצלו זאת לביצוע מעשי אלימות וונדליזם, כלפי שוטרים ואזרחים והמשטרה עצרה עשרות חשודים.

משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא תאפשר התפרעות אלימה, וניסיון לפגוע בשוטרים, אזרחים ורכוש בניגוד לחוק".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות