"מבקש שהשופט שידון בתיק יעשה צדק כאילו חלילה בנו נהרג"

אביו של סלומון טקה ממרר בבכי על קבר בנו: "אני תולה תקווה בשופטי ישראל שיעשו צדק. שימצו את הדין ושירתיעו את השוטרים. שתיעצר הפגיעה בנפש"
 

משפחתו של סלומון טקה ז"ל, עלתה הבוקר (שני) אל קבר הבן, שנהרג בשבוע שעבר באירוע ירי שביצע שוטר בקריית חיים.

על רקע סיום ימי האבל, בהם ביקשו הוריו של סלומון ז"ל מהמפגינים להנמיך את הלהבות, במשטרה נערכים כעת לחידוש המהומות.

אביו של סלומון ז"ל אמר הבוקר על קבר בנו, כי הפצת השמועות בנוגע לבנו, פוגעת במשפחה הכאובה אשר מתאבלת על מות היקר להם מכל.

"איבדתי בן יקר, שלא עשה כלום, על אף הדברים שנאמרים ועל אף שאנשים מנצלים את זה לרעה" אמר האב:

"אני תולה תקווה בשופטי ישראל ואת האחריות עליהם שיעשו צדק. אני שילמתי מחיר יקר. הקהילה שילמה מחיר יקר. התקווה היחידה שלי ושל כולנו ושל הדור הצעיר שהעונשים יהיו עונשים אמיתיים. שימצו את הדין ושירתיעו את השוטרים. שתיעצר הפגיעה בנפש. לא ייתכן שיהרגו ויפגעו בחיי אנשים ואנחנו נשמע התבטאויות של אנשים על כמה השוטר הזה צריך לצאת הכי נקי שאפשר".

 

המשפחה על קברו של סלומון ז"ל, הבוקר

 

"אני קורא למקבלי ההחלטות לעשות שינוי יסודי ולהלחם בגזענות ולהפסיק להרוג את הילדים שלנו. אני מקווה שזה יהיה האובדן האחרון. אנחנו נושאים צלקת לכל החיים. אני מבקש שהשופט שידון בתיק הזה שיעשה צדק ויראה כאילו חלילה בנו נהרג ורק ככה הצדק יצא לאור. לא בגלל צבע העור או איך שהוא נראה צריך לשלם מחיר כזה יקר.

אני מבקש, הקבר טרי ועדיין ממשיכים לפגוע בילד. הכדורים מחפשים את הילדים שלנו, הם יירו לכיוון הרצפה אבל הכדורים ימצאו את הילד. הם ימשיכו לירות ולפגוע בנו. די לפגיעה ולדיכוי ולגזענות. אני מבקש שזה יהיה הפרח האחרון שנקבור. שיהיה דין ומשפט צדק.", אמר האב.

 

הוריו של סלומון טקה מגיעים הבוקר אל בית העלמין תל רגב 

 

שי, שכן וידיד משפחת טקה, אמר הבוקר: "הילד נרצח ולא מצאו אותו גונב או פורץ, רק יושב. זה הכעיס לא רק את המשפחה והקהילה אלא כל המדינה. אנחנו דורשים למצוא את האמת למען כל תושבי ישראל. זו זעקה לאמת. האבא מבקש שגוף חיצוני יבדוק את העניין.

הגיע הזמן שתישמע את זעקת הבנים, האבות והאם. שתישמע את הצעקה של הרחוב. לא יכול להיות נשלם מחיר ויהיו ועדות ומסקנות. מאסנו במסקנות ועדות ומפגשים", אמר שי ופנה בדבריו לראש הממשלה: "קח אחריות אישית ובוא למשפחה ותסתכל לה בעיניים ובוא עם מעשים אמיתיים. הועדות אולי טובות לעיתונות אבל לנו נמאס. אנחנו משלמים מחיר יקר, מחיר אין סוף. בידך לבלום את זה. אני רוצה שתיקח את הזעקה הזאת ותעשה מעשה אמיתי, חברתי. כשחברה לא מלוכדת אי אפשר לצאת ולעשות דברים בחוץ. שיפסיקו להתעלל בנוער, בילדים ובתינוקות. זה קורה במשמרת שלך".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות