לראשונה מאז האירוע: הקצין היורה שחזר את תקרית הירי בקריית חיים תחת אבטחה כבדה

חוקרי מח"ש נפגשו כעת עם בני משפחת טקה ועדכנו אותם בחקירת האירוע בו מצא בנם את מותו; הקצין היורה שחזר הלילה לראשונה את האירוע בקריית חיים, תחת אבטחה כבדה 
 

צוות של מח"ש נפגש היום בצהריים (שני) עם בני משפחת טקה ועדכן את ההורים השכולים בחקירת האירוע הטראגי בו איבדו את בנם סלומון ז"ל, האירוע שהביא למחאת יוצאי אתיופיה.

סניגורו של השוטר היורה, עו"ד יאיר נדשי, מסר לפני דקות ספורות כי "במהלך שחזור שנערך הלילה תחת אבטחה כבדה חזר הקצין על גרסתו, לפיה פעל מתוך הגנה עצמית. ממצאי החקירה כפי שהודלפו עד כה תומכים בטענות ההגנה לפיהן הקצין פעל מתוך הגנה עצמית ללא כוונה לפגוע במנוח", דברי הסניגור.

 

זירת הירי בקריית חיים ביום ראשון שעבר. האירוע בו מצא את מותו סלומון טקה ז"ל. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

ממח"ש נמסר לפני זמן קצר:

"הרינו לעדכן כי לפני זמן קצר הסתיימה במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בירושלים פגישה בין בני משפחתו של סלומון טקה ז"ל ובאי-כוחם, לבין מנהלת מח"ש, קרן בר-מנחם, והמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, מומי למברגר. בפתח הפגישה הביעו נציגי מח״ש והפרקליטות השתתפות בצערה העמוק של המשפחה.

במסגרת הפגישה שמעו נציגי מח"ש והפרקליטות בהרחבה את טענות בני המשפחה ואת בקשותיהם. במהלך הפגישה הודגשה החשיבות הרבה בקיום שיח עם בני המשפחה, במגבלות המתחייבות לנוכח השלב בו מצויה החקירה.

בפגישה נמסר, כי החקירה מצויה בשלב מתקדם לקראת העברה לבחינת פרקליטות מח״ש".

 

עו"ד יאיר נדשי. צילום: יואב איתיאל

עוד נמסר ממח"ש: "בתוך כך, נמסר לבני המשפחה כי במהלך החקירה בוצעו עד כה בדיקות מדעיות פורנזיות שונות, בהן ניתוח פתולוגי, בדיקות בליסטיות של הירי, בדיקות של הנשק בו בוצע הירי, ובחינת הזירה על ידי מעבדה לזיהוי פלילי. הממצאים לעת הזו של בדיקות אלו תומכים בטענה כי הקליע פגע תחילה בקרקע, כאשר נתז מהירי בקרקע הוא שפגע במנוח והביא למותו המצער.

לצד זאת הובהר, כי החקירה עדיין נמשכת, וכי עדיין לא ניתן לגבש תמונת מצב ברורה וסופית באשר לנסיבות הירי ומהלך האירועים שהביאו לתוצאה הטראגית. כן הובהר כי מטבע הדברים, עדיין מוקדם לקבוע מה המשמעות המשפטית של הממצאים העובדתיים, שכן כאמור החקירה טרם הסתיימה.

מח"ש הזמינה את המשפחה ואת באי-כוחה להמשיך לעמוד עימה בקשר", כך נמסר.

 

ההרוג סלומון טקה ז"ל (19)

 

במח"ש ביקשו להדגיש כי "פרסומים שונים בתקשורת אודות עברו הפלילי של המנוח הינם שגויים. בנסיבות העניין, הוחלט כי מח״ש תקיים בדיקה בנוגע לכך", לשון ההודעה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות