אם חד הורית לארבעה פוטרה מההסתדרות: היו"ר משה מזרחי סימן אותי

מדוע החליט יו"ר המרחב בהסתדרות, משה מזרחי, לפטר עובדת זוטרה שזכתה למכתבי המלצה ממעסיקיה? לדבריה הסיבה היא נקמה. בכיר בהסתדרות: "זה נראה פרופר נקמה בעובדת".  ההסתדרות: "הפיטורים לאור תלונות לגבי תפקודה של העובדת. ההסתדרות במרחב חיפה מאחלת לעובדת הצלחה בהמשך חייה"
 

מה גרם ליו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, משה מזרחי, לפטר עובדת בהסתדרות, אם חד הורית לארבעה ילדים?
האם העילה לפיטורין הייתה עניינית או נבעה מרצון לנקום בעובדת הזוטרה שהעזה לצאת נגד יו"ר המרחב הכל יכול?
מדוע מכתבי ההמלצה הרבים שקיבלה ממעסיקיה בהסתדרות לא שכנעו את היו"ר להשאיר את העובדת בתפקידה, כפי שמתבקש ממי שעומד בראש איגוד מקצועי שתפקידו ותכליתו דאגה לעובדים ולחלשים?
מיכל בלילה, בת 45, אם חד הורית לארבעה ילדים, עבדה עד לפני פחות משבוע כמזכירה במרחב חיפה של ההסתדרות.
"הבעיות התחילו ביום שמשה מזרחי מונה למנהל המרחב", מספרת בלילה. "באופן חד צדדי הוא החליט להעביר אותי תפקיד.
עד שהוא הגיע הייתי המזכירה של יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, איציק בלס. בלי סיבה ובלי שמישהו שאל אותי, העבירו אותי להיות המזכירה של אורי לוי. קיבלתי את זה והמשכתי הלאה".

האם העילה לפיטורין הייתה עניינית או נבעה מרצון לנקום בעובדת הזוטרה שהעזה לצאת נגד יו"ר המרחב? בתמונה, העובדת שפוטרה, מיכל בלילה. צילום עצמי

לדברי בלילה, היא מעולם לא שוחחה עם מזרחי ולא הייתה לה היכרות אישית אתו עד לאחרונה, אז נתקלה בעניין אישי מול אגף החינוך של עיריית חיפה, בעניין הנוגע לשיבוץ אחד מילדיה בבית ספר עירוני. עובדים בהסתדרות המליצו לה להתייעץ עם מזרחי ולבקש את עזרתו, מכיוון שהוא היה בעברו יו"ר ועד עובדי עיריית חיפה.
בלילה: "הייתי נסערת אחרי שכל הניסיונות לפתור את הבעיות מול העירייה כשלו. באתי אליו למשרד, הוא הוציא את האנשים שנכחו שם מהחדר והייתי בטוח שהוא יקשיב וינסה לעזור. הוא אפילו לא טרח להקשיב לבעיה שלי. הוא ראה שאני בוכה ולא רגועה והוא רק הוסיף שמן למדורה. הוא צעק עליי ואמר שאני לא עובדת טובה וצועקת כל הזמן. וזה ממש לא נכון. כל הזמן עשיתי מעל ומעבר. הייתי בהלם שכך הוא התייחס אליי. זה היה משפיל. אמרתי לו: 'מי אתה חושב שאתה ויצאתי מהחדר שלו'".
מאז לדברי בלילה, היא זוכה להתנכלות מצד מזרחי שהובילה בסופו של דבר לפיטוריה.

העובדת פוטרה: "הייתי בהלם שכך הוא התייחס אליי. זה היה משפיל". בתמונה: יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, משה מזרחי. צילום: פייסבוק משה מזרחי

בלילה: "הוא שלח אלי אנשים שאמרו לי שהוא מצפה שאני אתנצל בפניו כי העזתי להגיד לו מי אתה חושב שאתה. סומנתי והוא רדף אותי. כמה שבועות אחרי הוא כבר הוציא לי מכתב שימוע לפני פיטורים. טען שהמעסיקים שלי לא מרוצים מעבודתי. רק שיש בעיה אחת – כולם כתבו עליי דברים טובים, ויש לי מכתבי המלצה שבהם הם רק משבחים אותי".
בלילה מציגה בפנינו את מכתבי ההמלצה של מעסיקיה הישירים. בין היתר איציק בלס ודוד שחר, מבכירי ההסתדרות במרחב.
כך למשל כתב הבכיר בלס על העובדת בלילה: "היא תפקדה על הצד הטוב ביותר ולשביעות רצוני. ההסתדרות אמורה וצריכה להיות הבית של העובדים ועלינו לשמש דוגמא כשעובד נקלע לבעיות אישיות".

מכתב המלצה לעובדת מיכל בלילה שפוטרה, מהבכיר איציק בלס

הבכיר דוד שחר כתב על בלילה: "הנך עובדת יעילה ומסורה, תמיד נכונה לכל משימה. עבודתך מקצועית".

המלצה לעובדת מיכל בלילה מטעם הבכיר בהסתדרות, דוד שחר 

בכיר בהסתדרות אמר בשיחה עם כתב "ניוז חיפה קריות": "מיכל היא היחידה שיצאה נגד מזרחי בלי פחד ועל זה היא שילמה מחיר כבד. זה נראה פרופר נקמנות".
לדברי מיכל בלילה, המכתבים לא שכנעו את יו"ר המרחב והוא טען שהם נכתבו לבקשתה ולכן אמינותם מוטלת בספק.
כאמור, ביום חמישי האחרון, פוטרה בלילה מההסתדרות ונותרה כעת ללא תעסוקה, כשבבית מחכים לה ארבעה ילדים.

מכתב המלצה לעובדת מיכל בלילה, מטעם אורי לוי, יו"ר אגף הרווחה בהסתדרות

בלילה: "תמיד עשיתי הכל למען העבודה וההסתדרות ולא כך היה צריך לנהוג בי. גם ככה הרווחתי שכר מינימום, לא הייתה שום סיבה לפטר אותי".
מההסתדרות במרחב חיפה נמסר בתגובה: "לאור תלונות לגבי תפקודה של העובדת, שהצטברו מגורמים שונים, ולאחר שהנושא נבחן ע"י יור אגף כח אדם והיועץ המשפטי של ההסתדרות הכללית, הוחלט על ידי אגף כח אדם של ההסתדרות הכללית (ולא על ידי ההסתדרות במרחב חיפה) לסיים את עבודתה של העובדת. ההסתדרות במרחב חיפה מאחלת לעובדת הצלחה בהמשך חייה".

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות