חוף הכרמל: נחסם מעבר כלי רכב לחופי הים הפתוחים באיזור

מעבר כלי רכב לחופים הפתוחים בין נווה ים לשמורת הבונים – נחסם לתנועה. בימים הקרובים יוצבו שלטי אזהרה המבהירים כי מסיגי גבול ייענשו
 

מפקחי רשות מקרקעי ישראל פועלים בימים אלה לחסימת המעבר ששימש רכבי 4 4x וכלי רכב נוספים, לחופי הים הפתוחים באזור המועצה האזורית חוף הכרמל, בחלק שבין נווה ים, לשמורת הטבע חוף הבונים.

 

מסיגי גבול ייענשו. בתמונה: העבודות לחסימת המעבר בחופים הפתוחים. צילום: רשות מקרקעי ישראל

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר כי "נסיעת כלי רכב על חופי הים אסורה על פי חוק. מעבר להיותה מטרד לנופשים במקום, פגיעה בנוף, גורם לרעש וזיהום אויר, מדובר גם בסיכון של ממש לדריסה של השוהים בחוף. לכך נוספים מקרים בהם נופשים מגיעים עם רכבם לחוף ופורקים ציוד רב ומקימים אוהלים ענקיים לשהייה ארוכת טווח, אשר אסורה אף היא בחופי הים הפתוחים. הם תופסים שטחי חוף ניכרים על חשבון הציבור, יוצרים מפגעים ומותירים פסולת רבה בחוף".

כאמור, בימים אלו, שלושה וחצי קילומטרים של שטחים פתוחים בחוף הים נחסמו על ידי מפקחי רשות מקרקעי ישראל אשר הציבו במקום סוללות עפר ומחסומים.

בימים הקרובים גם יוצבו שלטי אזהרה של רשות מקרקעי ישראל ושל המועצה האזורית חוף כרמל, המבהירים כי מסיגי גבול – ייענשו.

המפקחים חוסמים את הכניסה לחופי הים הפתוחים בחוף הכרמל. צילום: רשות מקרקעי ישראל

מזייד פארס, מנהל מרחב השמירה חיפה ברשות מקרקעי ישראל אמר היום: "נסיעת ג'יפים וכלי רכב עם הנעה  4X4 בחופי הים הפתוחים, אינה חוקית ומהווה עבירה פלילית ופגיעה הן ברוחצים והנופשים בחוף והן בנופי ארצנו.

אנו פועלים לעצור את מעבר כלי הרכב במקום בכדי לאפשר לעונת הרחצה להתנהל כסדרה.

אנו קוראים לציבור להישמע להוראות השילוט. מפקחי רשות מקרקעי ישראל ימשיכו בפעילות אכיפה בלתי מתפשרת ובהגנה על האדמות הציבוריות במטרה לאפשר לקהל הרחב להנות מחופי הים הפתוחים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות