חוף הכרמל: הקרימינולוגית מיה שדה תוביל את המחלקה לביטחון קהילתי

"הדגש הוא על הסברה ומניעה של אלימות, פשיעה ושימוש בחומרים פסיכו-אקטיביים", אומרים במועצה האיזורית חוף הכרמל

 

חדש בחוף הכרמל, מחלקה לביטחון קהילתי: 

"העיקרון המרכזי בתפיסת ההפעלה של המחלקה לביטחון קהילתי, היא הראייה של המועצה האזורית כמפתח לשינוי וליכולת מוגברת למנוע ולהתמודד עם אלימות, פשיעה ושימוש בחומרים פסיכו-אקטיביים. הדגש הוא על הסברה ומניעה", כך מציינים במועצה האיזורית חוף הכרמל.

כזכור, משנת 2002 פועלות במועצה האזורית חוף הכרמל שתי תכניות מניעה מרכזיות, תחת הובלה מקצועית של המשרד לביטחון הפנים: אגף "מצילה" – חברה ומניעת פשיעה ו"הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול".

בשנת הפעילות 2018, הוקם בהדרגה מטה במשרד לביטחון פנים וגובשה תפיסת הפעלה ראשונית, המגדירה בתוכה את תחומי הפעילות של הרשות, פעולות ותכניות מרכזיות, מבנים ארגוניים, דרכי פעולה ותפיסת ההפעלה.

 

הדגש הוא על הסברה ומניעה. בתמונה: בניין המועצה. צילום המועצה האיזורית חוף הכרמל

 

השנה, הוקמה הרשות החדשה בכל הרשויות בארץ – "הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול, ביטחון קהילתי", אשר פועלת במועצה האזורית חוף הכרמל.

מתוך החלטה משותפת של המשרד וההנהגה החדשה במועצה האזורית חוף הכרמל, בהובלתו של אסיף איזק, ראש המועצה, הוקמה המחלקה למניעת התנהגויות סיכון (אלימות, סמים ואלכוהול) – ביטחון קהילתי.

את המחלקה מנהלת מיה שדה, קרימינולוגית עם התמחות בהתמכרויות בהכשרתה, החל מינואר 2019, כהמשך להובלתה את תכניות המניעה השונות, אשר פעלו במועצה בשנים האחרונות, בכפיפות לסגן ומ"מ ראש המועצה, רפי אבני.

 

מיה שדה. מובילה את המחלקה במועצה האיזורית חוף הכרמל. צילום: אלבום פרטי

 

לדברי אבני, המחלקה תפעל בראיה הוליסטית ותייצר תוכניות פעילות משותפת לחינוך ולקהילה.

"עיקרון מרכזי בתפיסת ההפעלה של המחלקה החדשה, הוא הראייה של הרשות המקומית כמפתח לשינוי וליכולת מוגברת למנוע ולהתמודד עם אלימות, פשיעה ושימוש בחומרים פסיכו – אקטיביים.

תפקידה של מנהלת המחלקה הוא להוביל, ליזום, לתאם, לארגן ולרכז את כלל המאמצים הנגזרים מתפקידה, כמנהלת המאמץ היישובי לקידום ביטחון והתמודדות עם התנהגויות סיכון ברשות המקומית", כך נמסר מהמועצה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחוף הכרמל
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209