שגריר אתיופיה בישראל ביקר בקריית ים

השגריר הבטיח לקדם את הטיפול בהחזרת אזרחותם האתיופית של בני הקהילה בקריות

 

שגריר אתיופיה בישראל מבטיח לקדם את הטיפול בהחזרת אזרחותם האתיופית של בני הקהילה.

השגריר, רטה אלמו, הגיע אתמול (שלישי) לביקור ידידותי בקריית ים וזאת על פי הזמנתו של ראש העיר דוד אבן צור ובקשתם של בני העדה באזור הקריות.

השגריר התקבל בלשכת ראש העיר ולא הסתיר את התרגשותו מקבלת הפנים החמה שלה זכה.

בשיחה עם ראשי הקהילה הוא הביע הערכה רבה למדינת ישראל וקרא להם ולשאר בני העדה לחזק את הקשר עם ארץ מולדתם.

לדברי השגריר, זהו אינטרס משותף של שתי המדינות ויש להם תפקיד חשוב בהקמת הגשר לצורך זה.

"אני יודע שרבים מכם מעוניינים לקבל בחזרה את הדרכון האתיופי, עליו ויתרתם כשעליתם לישראל ובימים אלה אני פועל לקידום הנושא",  הבטיח השגריר.

 

ראש העיר דוד אבן צור עם שגריר אתיופיה. צילום דוברות עיריית קריית ים

 

השגריר קרא לבני העדה להמשיך ולשמר את המסורת שלהם אשר הוכיחה את עצמה במשך אלפי שנים. הוא הודה לראש העיר על קבלת הפנים שהתקיימה לכבודו ושיבח את הטיפול העירוני והקהילתי בעולי אתיופיה בקריית ים.

נשות הקהילה האתיופית בקריות אשר הגיעו לבושות בבגדים מסורתיים הכינו לכבוד השגריר שולחן ועליו מטעמים מהמטבח האתיופי עליהם התענג השגריר.

ראש העיר דוד אבן צור אשר סיפר לשגריר על ההשקעה העירונית האדירה בקליטת יוצאי אתיופיה, סיפר לו בין השאר כי מאז נכנס לתפקידו עמד על כך שיוסרו כל המחיצות בין יוצאי אתיופיה לשאר התושבים.

 

ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור עם שגריר אתיופיה. צילום דוברות עיריית קריית ים

 

"לא ייתכן שיהיו בתי ספר רק לאתיופים, אני דרשתי ועמדתי על כך שהם ילמדו בכל בתי הספר בעיר והודעתי להם – אם תמצאו בית ספר שלא מקבל אתיופים אני פשוט אסגור אותו ואכן ילדי הקהילה מתחנכים כיום בכל מוסדות החינוך בעיר".

בדבריו בפני משתתפי קבלת הפנים התייחס אבן צור גם לאירועי הימים האחרונים ואמר: "לא ייתכן שנער יוצא לבלות עם חברים ושוטר יורה עליו. אבל גם לא ייתכן שנער שפוגש שוטר מתחצף ומזלזל בו. זה לא יכול לקרות באתיופיה ולא בארצות הברית ואסור שזה יקרה גם בישראל אנחנו מדינת חוק וכולם צריכים להתנהג על פיו" אמר אבן צור. הוא  קרא להורים לדאוג לחנך את ילדיהם ברוח זו ולמשטרה לסלק משורותיה באופן מיידי כל שוטר אשר פוגע או מעליב מישהו בגלל צבע עורו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ים