אורנים היחידה בארץ עם מסלול חינוך אנתרופוסופי לגיל הרך

בשנת הלימודים הקרובה תפתח מכללת אורנים מסלול חדש ללימודי תואר ראשון בחינוך וולדורף (אנתרופוסופיה) לגיל הרך.
 

עד כה הכשרת מחנכות וולדורף היתה ללא תואר ראשון לגיל הרך.

מכללת אורנים מציעה, לראשונה בארץ, תעודה משולבת הכוללת תואר ראשון, תעודת הוראה לגיל הרך ולימודי וולדורף. התכנית כוללת את היקף השעות הנדרש לתואר ותעודת הוראה, בתוכה משולבים קורסים מחינוך וולדורף.

מסיימי המסלול יוכלו לעבוד ולהוביל מסגרות של הגיל הרך, גנים ופעוטונים ברוח החינוך האנתרופוסופי או ליישם את מה שלמדו בחינוך וולדורף בגנים מהזרם המרכזי.

תמונה באדיבות המכללה

אומרת ראשת החוג לחינוך לגיל הרך, ד"ר אורית דרור: "בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחות מואצת של גני וולדורף. אלא שעד כה הכשרת מחנכות  וולדורף היתה ללא תואר ראשון.  עתה מציעה  מכללת אורנים, לראשונה בארץ, תעודה משולבת הכוללת תואר ראשון לגיל הרך, תעודת הוראה לגיל הרך ולימודי וולדורף. היה זה אך טבעי שתכנית כזו תפתח במכללת אורנים מכמה סיבות: א. יש בסיסים משותפים לגישה שהתפתחה לאורך השנים בחינוך הקיבוצי ובחינוך וולדורף, ב. אורנים מוקפת במקומות חינוך (גנים ובתי ספר ) השייכים לחינוך וולדורף.  ג. לאחר שנפתחה במכללת אורנים תכנית וולדורף לבתי ספר, היה זה אך טבעי שנמשיך ונפתח תכנית לגיל הרך. מעבר לאקט האינסטרומנטאלי (המקנה , כנדרש, תעודת הוראה ותואר ראשון לגננות וולדורף), אני חושבת שיש כאן הזדמנות לעמת בין גישות חינוכיות בהן , על אף הדמיון רבה גם השונות, ולאפשר לסטודנטיות לצאת אל השטח עשירות יותר. לימים אני מקווה שנראה  חילחול הדדי בין הגישות החינוכיות."

סטודנטים באורנים – יחצ. 

ההכשרה מוכרת על ידי הארגון הישראלי ועל ידי הארגון הבינלאומי של חינוך וולדורף, ועם סיומה יקבלו הבוגרים הסמכה ללמד גנים אנתרופוסופים בארץ ובעולם, יחד עם תואר ראשון ותעודת הוראה.

תמונה באדיבות המכללה

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך