רפורמה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה – לימודי תואר ראשון על תנאי

לראשונה בישראל: מסלול חדש לסטודנטים הבוחרים ללמוד באוניברסיטת חיפה, עם הזדמנות להוכיח את התאמתם ללימודי משפטים בהמשך. כל הפרטים
 

אופק ללימודי משפט:

לראשונה בלימודי המשפט בישראל, הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה מציעה לסטודנטים שלא עומדים בקריטריון הפסיכומטרי לקבלה, מסלול לימודים חדש – "מסלול אופק".

במסלול זה, מועמדים שלא התקבלו במסלולים האחרים, אך עשויים להתאים ללימודי משפטים, יחלו את לימודיהם בסמסטר הראשון ותינתן להם הזדמנות להוכיח את התאמתם ללימודי משפטים בהמשך.

אלו מבין הסטודנטים במסלול אופק שישיגו ממוצע של 83 ומעלה כארבעה קורסים מרכזיים בסמסטר הראשון יתקבלו כתלמידים מן המניין בפקולטה.

 

הסטודנטים יחלו את לימודיהם בסמסטר הראשון ותינתן להם הזדמנות להוכיח את התאמתם ללימודי משפטים בהמשך. בתמונה: אוניברסיטת חיפה. צילום דוברות אוניברסיטת חיפה

 

"בדרך זו, מועמדים שיודעים שציוני הבגרות והפסיכומטרי שלהם לא משקפים את יכולותיהם, יוכלו להוכיח את היכולות שלהם בלימודים. על בסיס ניסיון השנה האחרונה, ההערכה היא כי קצת למעלה ממחצית המועמדים במסלול זה יצליחו להתקבל ללימודים", אמר פרופ' אורן גזל אייל, דיקן הפקולטה למשפטים.

 

אופק ללימודי משפטים. פרופ' אורן גזל אייל. צילום דוברות אוניברסיטת חיפה

 

כחלק מהרפורמה אותה מוביל פרופ' גזל אייל, יוקטן מספר הסטודנטים שמתקבלים ללימודים בפקולטה על סמך ציון הסכם וזאת על ידי העלאת הרף של ציון הקבלה הפסיכומטרי מ-660 ל-680, מתוך כוונה שרק מועמדים מצטיינים במיוחד, יוכלו להתקבל ישירות ללימודים.

מועמדים רבים אחרים שסף ציוניהם קרוב לסף הקבלה (מעל סכם של 635)  יוזמנו למבחן התאמה ובהתבסס על תוצאות המבחן והסכם יוחלט אם לקבלם.

לדברי פרופ' גזל אייל, מדובר בגישה חדשנית שמסתכלת מעבר למספרים היבשים של הפסיכומטרי והבגרות וחותרת לזקק מדדים עשירים יותר לכישורים הנדרשים ממשפטנים, באמצעות פיתוח מגוון אפיקי קבלה, אשר בין היתר בוחנים ביצועים ויכולות בפועל כפי שבאו לידי ביטוי במילוי מטלות מעולם התוכן המשפטי.

 

ההערכה היא כי קצת למעלה ממחצית המועמדים במסלול זה יצליחו להתקבל ללימודים". פרופ' אורן גזל אייל. צילום: אוניברסיטת חיפה

 

"אחת הביקורות המושמעות נגד הסתמכות גבוהה ובלעדית על ציוני בגרות ופסיכומטרי היא שהם נותנים יתרון לסטודנטים ממעמד סוציו־אקונומי גבוה. פתיחת מסלול "אופק" תאפשר לסטודנטים רבים ומגוונים להתגבר על החסמים שעמדו בפניהם באופן מסורתי בשלב הקבלה ללימודי משפטים במוסד מהשורה הראשונה, ולהוכיח בסמסטר הראשון כי הם מתאימים ללימודים התובעניים בפקולטה למשפטים", סיכם הפרופסור.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך