בזכות התלמידים: חיסכון של 12 אלף שקל

תלמידי חטיבת הביניים "אורט דפנה" בקרית ביאליק הפעילו את התכנית "מנהיגות נוער למען התייעלות אנרגטית" וחסכו 12 אלף שקל בחשבון החשמל הבית ספרי * ראש העירייה דוקורסקי הזמין את התלמידים להציג את התכנית בפני פורום מנהלים והכריז על תחרות התייעלות אנרגטית בין מחלקות העירייה

התלמידים למדו על שיטות התייעלות ובית הספר הצליח לחסוך כסף. צילום: באדיבות עיריית קרית ביאליק

התלמידים למדו על שיטות התייעלות ובית הספר הצליח לחסוך כסף. צילום: באדיבות עיריית קרית ביאליק

חטיבת הביניים "אורט דפנה" הפעילה תכנית לימודים ייחודית בשם "מנהיגות נוער למען התייעלות אנרגטית", פרי פיתוחה של חברת החשמל ורשת אורט ישראל. מדובר בתוכנית לימודים ייחודית שנתית המלמדת שימוש מושכל בחשמל והתייעלות אנרגטית. במסגרת התוכנית, מתקיימים 16 מפגשים בבית הספר, בשילוב טכניקות הוראה מגוונות ליצירת למידה משמעותית וחווייתית.
מטרת התוכנית לשלב ולהטמיע מסרי שימוש מושכל בחשמל כשגרת חיים בקרב הלומדים והקהילה כולה. לתוכנית ישנו גם מימד קהילתי, כאשר התלמידים מפיצים את התכנים והמסרים בקרב הקהילה באזורים הסמוכים לבית הספר. תוכנית זו פועלת באישור משרד החינוך.
התלמידים הציגו את התוכנית בפני ראש העירייה אלי דוקורסקי, ראש החטיבה לגיוס משאבים, קשרי קהילה ויחסי ציבור ד"ר שי לוינזון ומנהלת המחלקה לקשרי ציבור בחברת החשמל מירה פל. בעקבות המפגש המרתק החליט ראש העירייה אלי דוקורסקי להזמין את התלמידים להציג את דרכי החיסכון בחשמל בפני פורום מנהלים של העירייה והכריז על תחרות בין המחלקות לחסכון באנרגיה.
ראש העירייה אלי דוקורסקי בירך על הפרויקט: "אנו מקיימים שיתופי פעולה פוריים עם גורמים ממשלתיים שונים ומגוונים שבאמצעותם זוכים תלמידינו לשיעורי העשרה וערך מוסף בנושאים מרתקים. אני גאה בתלמידי 'אורט דפנה' שהרימו את הכפפה, למדו על שיטות התייעלות, הפיצו את הידע ברבים ובכך הצליח בית הספר לחסוך סכום של 12 אלף שקל".
ראש העירייה הודה למנהלת בית הספר רעיה טובול ולצוות שהנחה את התוכנית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק