חיפה: צעד ראשון לעידוד העסקים הקטנים

העירייה שוקדת על הכנת תכנית שתסדיר ערוב שימושים מסחריים בצירים עירוניים ראשיים. תכנית זו תפתור חלק גדול מבעיות רישוי העסקים


במסגרת מדיניות העירייה לעידוד עסקים קטנים, שוקדת עיריית חיפה בחודשים אלה על הכנת תכנית שתסדיר ערוב שימושים מסחריים בצירים עירוניים ראשיים.

תכנית זו תפתור חלק גדול מבעיות רישוי העסקים שקיימות היום ברחבי העיר לעסקים הקטנים, באופן גורף ומערכתי, ותעצור ברוב המקרים את הדרישה הישנה להסדיר תב"ע נקודתית על כל עסק ועסק.

מדובר בחסכון עצום של זמן וכסף עבור העסקים, שיוכלו לפנות את הונם ומרצם לקידום עסקיהם.

בשלב הראשון, התכנית תסתמך על הצירים שנקבעו כרחובות עירוניים מיוחדים בתכנית מתאר חפ/2000 ושאושרו כבר בתחילת שנת 2019 (שדרות בן גוריון, טרומפלדור, אח״י אילת, שדרות מוריה בחלקו, הרצל, החלוץ, שבתאי לוי, הרצליה).

 

עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

בשלב השני, תוכן תכנית לרחובות מרכזיים נוספים, וגם במרכזים שכונתיים, המתאימים לערוב שימושים של עסקים לצד מגורים.

שלב זה ירחיב את גבולות הרחובות העירוניים מעבר לאלו שמופיעים בתכנית המתאר חפ/2000. במסגרת שלב זה יבחנו גם רחובות וצירי מדרגות ייעודיים שיכולים להתאים לערוב שימושים ולשילוב בתי קפה וחנויות קטנות התומכים ביצירת מוקדים תיירותיים בעיר.

כוונת ראש העיר, עינת קליש רותם, היא להסדיר רחובות פעילים ונוחים כצירים מסחריים ועיסקיים במרחב העירוני, ואף במקומות ייעודיים בחלק מהשכונות בשיתוף התושבים.

הסדרת החיים המשותפים של מגורים, עסקים ומסחר ברחובות ייעודיים, יעשה בתאום קפדני של שעות פעילות ומניעת מפגעים והפרעות הדדיות וזאת בניגוד לתהליכים שקרו עד היום שלא היו מוסדרים.

כשלב מעבר יקבלו העסקים, בצירים שיוכרזו כערוב שימושים רחב, היתרים זמניים לניהול העסק, זאת עד האישור הסופי של התכניות.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads