איך לעבור את גיל המעבר

באירוע בריאות מיוחד שנערך במרכז הרפואי לין, למדו נשות חיפה מגיל 40 ומעלה, כיצד לצלוח את תופעות גיל המעבר
הרופאה ציינה שנשים רבות אינן סובלות מתסמיני גיל המעבר. צילום: אילוסטרציה

הרופאה ציינה שנשים רבות אינן סובלות מתסמיני גיל המעבר. צילום: אילוסטרציה

עשרות נשים, בגילאי 40 ואילך, הגיעו לאירוע בריאות שנערך עבורן צוות במרכז רפואי לין, כחלק מפעילויות קידום בריאות הקהילה שעורכים צוותי כללית.
המפגש נפתח בהרצאתה המרתקת של הגניקולוגית הבכירה ד"ר לודמילה אוסטרובסקי, שהציגה את התהליכים השונים העוברים על האישה בגיל המעבר. היא התייחסה לשאלות רבות המטרידות נשים בשלב זה של החיים, כמו, האם אסבול מתופעות גיל המעבר; האם כן או לא לקחת טיפול הורמונלי; ההשלכות של הגיל על יחסי המין ועוד.
הרופאה ציינה שנשים רבות אינן סובלות מתסמיני גיל המעבר, אך בכל מקרה חלים שינויים, חלקם אינם מורגשים, אך מחייבים מעקב רפואי, כמו בריחת סידן.
בהרצאתה של הפיזיותרפיסטית הנמרצת מהמכון בלין, טלי שטיינר שנתנה "טיפים נגד הטפטוף"- היא התייחסה לתופעות של בריחת שתן והיחלשות שרירי רצפת האגן, בעקבות הלידות ותופעות הגיל, כשיש לכך השלכות על איכות חיים, גם בתחום השליטה על השלפוחית וגם באיכות יחסי המין. ההרצאה לוותה הדגמה של תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן, והמשתתפות למדו שניתן לתרגל את שרירי רצפת האגן תוך כדי ישיבה, במהלך צפייה בטלויזיה או בעת דיון בעבודה. עירית בוקעי, מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה של כללית במחוז, הציגה זוית חדשה ורעננה בנושא התזונה הנבונה בגיל המעבר, בדגש על המותר ולא על האסור. מנהלת הסיעוד בתחום רפואת נשים בלין ובכללית – דניאל זיידנר, שוחחה עימן על הבדיקות הנדרשות כרפואה מונעת לאיתור מוקדם, מעקב וטיפול.

הצוות מכללית במפגש ההדרכה. צילום: כללית

הצוות מכללית במפגש ההדרכה. צילום: כללית

המפגש הסתיים באווירה רגועה ואופטימית, בעזרתה של העובדת הסוציאלית, אולגה עגור ממרכז רפואי לין, שהתייחסה להיבטים הרגשיים של גיל המעבר והעצמה נשית. המשתתפות נהנו מתרגילי הרפייה ודמיון מודרך ויצאו בחיוך רגוע מהמפגש המרתק.
רצ"ב הצוות שהרצה באירוע בלין. מימין לשמאל: דניאל זיידנר, ד"ר לודמילה אוסטרובסקי, מירה גרוס, עירית בוקעי, טלי שטיינר, עדנה בקיש ואולגה עגור.
צילום. צילום: דוברות כללית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות