עיריית נשר לבג"צ: לפטור אותנו מהפעלת תאגיד מים

ראש העיר, רועי לוי: "עיריית נשר המנהלת את משק המים שלה בצורה יעילה ונכונה – לא צריכה תאגיד מים! שר הפנים יצטרך לתת תשובות"

 

עיריית נשר ומספר רשויות נוספות, הגישו השבוע עתירה לבג"צ, בה נטען כי על שר הפנים לפטור אותן מחובת הפעלת תאגיד מים מוניציפלי ולחילופין לפרט בפניהן את הקריטריונים – למתן פטור מחובת הפעלת תאגיד מים בשטח הרשויות.

 

נשר מבקשת לפטור אותה מהקמת תאגיד מים. צילום: אילוסטרציה

 

בעתירה שהוגשה על ידי עיריית נשר והמועצות המקומיות בנימינה גבעת עדה, כפר תבור, שוהם וסביון, טוענות העותרות כי נכון להיום לא פירט משרד הפנים, את הקריטריונים למתן פטור מהפעלת שירותי מים וביוב באמצעות תאגיד, ולכן למרות שעיריית נשר והמועצות המקומיות אשר הצטרפו אליה יכולות לנהל – ומנהלות נכון להיום – את משק המים שלהן בעצמן, ביעילות ואף ברווחיות – גורם להן משרד הפנים למעשה, לפעול בניגוד לחוק.

בעתירה שהוגשה ע"י עורכי הדין דן נחליאלי ואריאל פישר, נטען כי למרות פניות חוזרות ונשנות של עיריית נשר והמועצות המקומיות לשרים הרלוונטיים ובכללם שר הפנים, עד ליום זה טרם נמסרו להן תשובות בנושא.

 

בתמונה: ראש עיריית נשר בישיבה של הרשויות בנושא הבג"צ ותאגיד המים. צילום: עיריית נשר

 

יצויין כי בתחילת חודש יולי האחרון השיב מנכ"ל משרד הפנים, כי ראוי להמתין להרכבת ממשלה בטרם תתקבל החלטה בנושא, אולם הרשויות המקומיות נאלצו לפנות לבג"צ הואיל ועל פי החוק ה"יבש" כבר היו צריכות הרשויות להתאגד.

ואולם-  לטענת הרשויות כאמור – הן זכאיות לקבל פטור מהתאגדות, לאור היעילות בה הן מנהלות את משקי המים.

עוד טוענות הרשויות כי העברת הפעילות לתאגיד לא תביא לכל ייעול בשירות שניתן לתושבים ואפילו קיימת סבירות גבוהה כי העברת הפעילות תביא לשירות רע יותר – ויקר יותר.

רועי לוי, ראש עיריית נשר:

"בחנו את כלל האפשרויות המשפטיות העומדות בפנינו ואת המצב הקיים בשטח. רשויות רבות נאבקות היום להשתחרר מתאגידי המים, ואותנו הרשויות שלא התאגדו לוחצים להתחבר לתאגיד מים. הרשויות המקומיות הלא מתואגדות מנהלות את משק המים בצורה יעילה וכמשק סגור. עיריית נשר המנהלת את משק המים שלה בצורה יעילה ונכונה – לא צריכה תאגיד מים! וכך גם רשויות אחרות. שר הפנים יצטרך לתת תשובות מדוע הוא אינו פוטר את עיריית נשר מתאגיד כפי שהחוק מתיר לו".

 

ראש העיר: "עיריית נשר מנהלת את משק המים שלה בצורה יעילה ונכונה ולא צריכה תאגיד מים וכך גם רשויות אחרות". בתמונה: רועי לוי בישיבה בנושא. צילום: עיריית נשר

 

העתירה אשר הוגשה כאמור בתחילת השבוע, הועברה לידי שרי הפנים, האוצר והאנרגיה וכן לוועדת הכלכלה ולמרכז השלטון המקומי, כאשר על פי החלטת השופט פוגלמן על כולן להגיש תשובה לעתירה, עד אמצע החודש הנוכחי (אוגוסט).

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר