קבלת שבת נגישה

נגישות חברתית בקרב חברי "חמדת ימים", הקהילה המסורתית בקריות * בקהילה ערכו קבלת שבת ותפילת שחרית מיוחדת בהשתתפות חברי הקהילה הנגישה בקרית ביאליק ואורחים עם מוגבלויות

שבת בסימן נגישות. הקהילה המסורתית יחד עם בעלי המוגבלויות. צילום:  עיריית קרית ביאליק

שבת בסימן נגישות. הקהילה המסורתית יחד עם בעלי המוגבלויות. צילום: עיריית קרית ביאליק

אנשי "חמדת ימים", הקהילה המסורתית בקריות, ציינו את השבת בה נקראה פרשת בלק בספריית חטיבת הביניים "דפנה", כ"שבת נגישה" לכל התושבים והאורחים עם המוגבלויות. אנשי הקהילה נערכו לקבלת שבת ושחרית שבת מיוחדת בהשתתפות חברי הקהילה הנגישה קרית ביאליק ואורחים עם מוגבלויות מהסביבה. זו הייתה הזדמנות מצוינת לקיים תפילה פלורליסטית, שוויונית ללא מחיצות וללא מכשולים פיזיים, שבת שאיפשרה לכל אדם לבוא ולהצטרף לתפילה. גם דברי התורה הוקדשו לנושא שינוי התפיסה, קבלת האחר ומודעות לנושא הנגישות וההנגשה.
המאמצים והעשייה של הקהילה המסורתית לאורך כל הדרך מעידים על רצון טוב, אכפתיות, מודעות לשונה, מעורבות בקהילה וחתירה לחברה טובה יותר בעיר ובארץ.
"חמדת ימים" מקבלת גיבוי ותמיכה מראש העירייה אלי דוקורסקי, מחברת מועצת העיר ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, מאנשי הקהילה הנגישה בניהולו של שמעון לוין וממנהלת חטיבת הביניים "דפנה" רעיה טובול.
הפעילות באה לידי ביטוי בכמה וכמה מישורים: מאמץ מתמשך למימון ההנגשה המורכבת של בניין הקונסרבטוריון – בו ממוקם גם בית הכנסת המסורתי; קיום התפילות בכל שנה בחגי תשרי בבניין הספרייה הנגיש של חט"ב "דפנה"; קיום סדרת מפגשים בין אנשי "חמדת ימים" לבין חברי הקהילה הנגישה קרית ביאליק בחסות ובתמיכה של חברת המתנ"סים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק