הילד שמרגש את קרית ביאליק: ליאל סבאג, הסובל מחרשות יוצא לייצג את ישראל בתחרות שירה

ליאל סבאג, תלמיד כיתה ה' בבית הספר "הבונים" בקרית ביאליק מציג: כנגד כל הסיכויים. היום הוא טס לפולין להשתתף בתחרות מוזיקה ושירה, למרות שהוא סובל מחרשות מלידה

ליאל סבאג. ממשיך לכבוש עוד יעדים בגיל הצעיר שלו, כנגד כל הסיכויים. צילום: באדיבות עיריית קרית ביאליק

ליאל סבאג. ממשיך לכבוש עוד יעדים בגיל הצעיר שלו, כנגד כל הסיכויים. צילום: באדיבות עיריית קרית ביאליק

התרגשות רבה הייתה הבוקר בקרב הצוות החינוכי של בית הספר "הבונים" בקרית ביאליק וגם בלשכת ראש העיר, אלי דוקורסקי. לסיבת ההתרגשות קוראים – ליאל סבאג.
הבוקר, ליאל ממריא לפולין בכדי לשיר בפסטיבל מוזיקה בינלאומי. עד כאן מדובר בהתרגשות, אך המיוחד בכל הסיפור הוא, שליאל סובל מחרשות בשתי אוזניו מלידה והפסטיבל בו הוא נוסע להשתתף ולשיר בו, הוא הראשון בסוגו ומיועד כולו למשתמשים בשתלי שמיעה.
ליאל הוא ילד עם חירשות מלאה, מושתל בשתל השבלול בשתי האוזניים ולמרות המגבלה, הוא מצליח לשיר וליהנות ממוזיקה, כמו כל השומעים, ואף יותר מהם.
החברה המייצרת את השתל יזמה פרויקט ייחודי אשר במסגרתו חיפשה ילדים ומבוגרים מושתלים, שיש להם זיקה כלשהי למוזיקה, הן בשירה והן בנגינה. חברת הבת בישראל המליצה על ליאל לפסטיבל המוזיקה והשירה. ליאל התבקש לשלוח לוועדת הפסטיבל קטע מוזיקלי, שבו הוא מופיע, בתור אודישן ראשון. ליאל המוכשר הצליח להתקבל לפסטיבל והבוקר הוא יצא עם הוריו, לילך ואלון לתחרות בוורשה, פולין.
הוריו של ליאל לא ויתרו לו מעולם בשל חירשותו. לאורך כל הדרך הם תמיד שילבו אותו במסגרות הרגילות ונלחמו על כל צעד וצעד שעשה. היום, הם ומערכת החינוך בקרית ביאליק שליוו אותו – קוטפים את פירות הצלחתו.
מי שבימים אלו התרגש במיוחד מיציאתו של ליאל לתחרות השירה, היה ראש העירייה, אלי דוקורסקי. דוקורסקי ליווה במשך שנים את משפחת סבאג ואת ליאל, ודאג שבכל כיתה אליה עלה ליאל, המקום יותאם לכבדי שמיעה כדי לשלב אותו במערכת החינוך הרגילה בבית ספר "הבונים".
דוקורסקי סיפר הבוקר: "את ליאל ליוויתי מאז היותו תלמיד בגני הילדים בעיר. סייעתי בהנגשת השמע של הגן וכיתות הלימוד שלו. אני זוכר אותו בשעת סיפור, שקיימתי בכיתתו בהיותו בכיתה א', ואת הסיפור המקסים שכתב לספר 'ילדי קריית ביאליק מספרים'. אני ממש נרגש ומאושר עבורו. זהו כבוד לליאל ולמשפחתו, אך כבוד גם למערכת החינוך שלנו ולצוות בית הספר 'הבונים'. ליאל האהוב, הוא ילד מדהים שנכנס אל הלב. אני מאחל לו הצלחה בתחרות בפולין. ללא כל קשר לתוצאה, שם הוא כבר ניצח. קריית ביאליק גאה בו!".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק