לקראת פתיחת שנת הלימודים

55,495 תלמידים יפתחו בחיפה את שנת הלימודים תש"פ, שתחל ביום ראשון, 01.09.2019

כ-12,000 ילדי גנים ב- 284 גנים,  מתוכם 7 גני ילדים חדשים:  2 ברמות רמז, 1 בנאות פרס, 3 גנים תקשורתיים גן ממ"ד במרכז הכרמל וגן בשכונת כבביר

כ- 25,000 תלמידי בתי הספר היסודיים

כ- 18,500 תלמידי בתי ספר על יסודיים

ראש העיר, ד"ר עינת קליש: "נפעל לפיתוח מצוינות ערכית לצד מצוינות אקדמית , ונפתח  מרחבי חינוך, העונים לתפישות חינוכיות מתקדמות"

כ – 15 מיליון ₪ הושקעו ע"י העירייה לקראת פתיחת שנת הלימודים בטיפוח הסביבה הלימודית ובתוך כך הוכשרו כיתות לימוד חדשות, בוצעו עבודות הנגשה אקוסטיות, שופצו מוסדות חינוך, שודרגו גני ילדים ,בתי הספר, אולמות ספורט, חצרות , הונגשו מוסדות חינוך, הותקנו הצללות, וחודשו משטחי הולם בחצרות גני ילדים. בבית הספר רמב"ם, ובגני הילדים גלבוע, הלוטם, יובל, ואדווה הושלם רה ארגון ושיפוץ מקיף. כמו כן הסתיימה בנייתו של תיכון "חוגים" החדש, ולקראת סוף השנה הקלנדרית תושלם בנייתו של בית הספר היסודי "רמת הנשיא".

נמשכת מגמת העלייה באחוז הזכאים לתעודת בגרות -83.2% מתלמידי העיר זכאים לתעודת בגרות מלאה, מתמטיקה ברמה מוגברת -24.5% מהלומדים הם בעלי תעודת בגרות ברמה של 5 יח"ל  וכ-55% מתלמידי העיר זכאים לבגרות באנגלית ברמה מוגברת של 5 יח"ל –  מעל הממוצע הארצי.

בחינוך היסודי נשים דגש בשנה הקרובה על שיפור השירות העירוני הניתן למנהלי בתי הספר, תוך ייעול תהליכי העבודה השוטפים לטובת קידום מטרות המנהלים בבתי הספר.

חוזרים לבית הספר. צילום: אילוסטרציה

במסגרת העשרת תכניות הלימודים, ניתן מענה לכלל שכבבות הגיל בדגש על שיפור מיומנויות השפה, התייחסות מעמיקה לשמירה על ניקיון העיר, שמירה איכות הסביבה ובריאות, שימוש מושכל בטלפונים ניידים, חינוך להתמודדות עם חיות הבר בנוף העירוני, הטמעת חשיבות המחזור וצמצום צריכה. כל התכניות ייבנו עם צוותי בתי הספר וקהילת בתי הספר.

 פעילות בלתי פורמלית בעיר חיפה

 • פעילות חברתית קהילתית ולנוער בחיפה דרך המרכזים הקהילתיים ומרכזי הנוער שפתחו את שערם לאורך כל השנה במגוון חוגים, סדנאות, ימי שיא, אירועים קהילתיים בשיתוף הציבור טורנירים של ספורט ומגוון סדנאות  בתחומים שונים.
 • הפנינג קהילתי בכל השכונות, בגנים הציבורים, הצגות, שעות סיפור, פעילות התנדבות ופעילות מנהגות נוער.
 • הגדלת המשאבים ועידוד פעילות תנועות וארגוני נוער-
 • פעילות הוקרה למדריכי תנועות הנוער
 • טקס קבלת חברי שנת שרות ופרקי משימה
 • אירועי נוער בקיץ: "קיץ בעשר" – מגוון פעילויות ואטרקציות בעשר ₪
 • מחנות קיץ, בכל תנועות הנוער התקיימו מחנות מכיתות ד'-יב' כולל סמינרי הכשרה למדריכים

השנה ניתן מענה  לכ-  13,000 הורים  ע"י מינהלת הורים בשלוחות השונות הפרוסות ברחבי העיר חיפה .

במסגרת הפעילות של המינהלת:

 • סדרות של סדנאות : סדנת הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, סדנה לניהול ושליטה בכעס, מה עובר על המתבגר?, זמן אבא – סדנה לאבות בלבד, שחיקה בהורות, סמכות הורית, אבני דרך – סדנת הורים ילדים, יחסי אחים, אתם לא מחליטים עליי, מסכים, אורח חיים בריא ועוד.
 • כנסים: כנס יום האישה הבינלאומי, כנס הורים עם פתיחת שנה"ל וכנס יום המשפחה
 • הרצאות: " הורות יצירתית במאה ה – 21", " סיכוני רשת וגלישה בטוחה" , "חינוך למיניות בריאה",  "משפחה מתלהבת",  להיות ילדה ואמא , הורות בעידן המודרני ועוד

וכמובן הבשורה של הצהרונים: לראשונה הונפק סמל מוסד והצהרונים יסובסדו, החל משנת הלימודים הקרובה. את המהלך קידמה חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך, סיגל ציוני, לאחר שהעירייה עמדה בכל הדרישות הקפדניות לרווחת הילדים. בהתאם לכך, משפחות הזכאיות לכך יזכו בסבסוד חלקי עבור ההשתתפות בצהרוני הגנים. הצהרונים יתקיימו במסגרת וליווי מקצועי של רשת "צהריים טובים" של החברה למתנ"סים, המעניקה לילדים תוכנית פדגוגית עשירה, ומפעילה מערך הזנה מגוון ומכוון בריאות.

"הצהרון הוא חלק בלתי נפרד מסל השירותים של מערכת החינוך", מסרה ציוני, "והתשלום לצהרונים מהווה כיום מעמסה כבדה עבור זוגות צעירים, משפחות עובדות עם ילדים קטנים, הנדרשות לשלם מעין 'משכנתא' נוספת. לכן פנינו למשרד העבודה בבקשה לסבסוד הצהרונים עבור אימהות עובדות, לצורך עידוד שילובן בשוק העבודה. אני קוראת לכל תושבי חיפה לנצל את ההזדמנות, להירשם לצהרונים של רשת המתנ"סים בביצוע מתנ"ס נווה יוסף, ובכך להבטיח לילדיהם מסגרת חינוכית ואיכותית".  מדובר במהפכה של ממש, שמטרתה להקל משמעותית על ההורים ולהעניק לילדיהם את הטוב ביותר!

ראש העיר, ד"ר עינת קליש רותם: "בשנת הלימודים הקרובה נמשיך להשקיע במרחב החינוכי קהילתי של החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, נפעל לחיזוק ייחודיות מוסדות החינוך, ניתן דגש לתכניות רב תרבותיות בהלימה לפסיפס הייחודי העירוני ונמשיך להעמיק את המצוינות החינוכית – ערכית לצד ההישגים האקדמיים.

אני רוצה להודות למנהלי בתי הספר היסודיים היוצאים, על עשייה חינוכית למען תלמידי העיר: מוחמד עיסא, איריס כהן, גלית אמסלם, גיא הולצמן, רונן וייס ורימון רינאוי.

בהזדמנות זו אני שמחה לברך את המנהלים  החדשים בעיר ולאחל להם הצלחה רבה: מנהלת ביה"ס "תל חי" – רויטל אפלבוים, מנהלת ביה"ס "יזרעאליה" – לוטם קירמייר, מנהלת "ביה"ס הפתוח" – גילה שויקה ומנהל ביה"ס "אהרון הרא"ה" בנים – עידן בוסקילה.

אני מאחלת למנהלים , לצוותי החינוך , להורים ולתלמידים שנת לימודים פורייה ומוצלחת.

 

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

 • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

  צפה בתוצאות

  Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה